Autor Tema: Ugradnja digifiza  (Pročitano 2461 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolat

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 215
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijeljina
  • Karma: +3/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 2 1.3 1988
Ugradnja digifiza
« poslato: Oktobar 05, 2011, 11:53:47 pre podne »
Našao sam digifiz jako jeftino, pa me zanima kakve su mogućnosti ugradnje na mog golfa 2 1.3CL 1988 godište. Znam da je digifiz sa 2 džeka. Evo na šta mislim http://www.youtube.com/watch?v=Km0OJz4TKGA.
I usput, da ne bih otvarao novu temu, ako može preporuka gdje da nabavim duboke karambolke i gumu oko šibera? I ako može da mi se javi neko koji ima sličan model, pa da razmijenimo utiske.

Pozdrav

leponiko25

  • Gost
Odg: Ugradnja digifiza
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2011, 06:33:25 posle podne »
Digi tabla je jako interesantna stvar. Ali malo komlikovana za postavljanje. Posebno model 1.3. Hteo sam i ja to, ali odustao. Ima dosta prepravki da se radi. Pocevsi od merenja brzine, nesto se dodaje na menjac, davaci(senzori) za bord.....
Ti kazes naso si je jako jeftino. Sta to znaci? 1000-2000 dinara? To je jeftino. Vec za 5000-7000 imas da kupis uvek. Bilo par puta na aukciji.

Digi tabla jeste sa dva dzeka, ali tu opet imas prepravke, secenje zica i vezivanje na digi tablu. Po meni se to i ne isplati bas. Ja sam odustao od toga. Bolje nades neku obicu tablu sa obrtajima ...

E a sto je najgore u svemu, ukoliko se odlucis za digitalnu tablu obavezno se konsultuj sa elektricarem da ti pomogne oko ugradnje. Nije to neka nauka ali sa strujem se nevalja zezati... Opasno je...

U svakom slucaju srecno sta god da odlucis.

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Ugradnja digifiza
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2011, 06:47:56 posle podne »
A kakva je mogucnost ugradnje u Scirocco 2 '86.  biggrin?
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: Ugradnja digifiza
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2011, 07:09:07 posle podne »
nije nikakva nauka ugraditi digifiz, potreban ti je samo senzor merenja brzine na menjacu, tamo gde ide sajla iz sata (pinjon) tu ide senzor na isti sraf, dovedu se zice od njega do sata i to bi bilo to za brzinu, a sto se ostalih stvari tice samo treba da nadjes semu koja zica je za sta i gde da je povezes, ako hoces da ti radi bord kompjuter onda tu ima zezanja, treba ti mfa rucica, senzor spoljene temperature, za potrosnju mislim da neces moci da namestis da ti radi jer tu ide drugi komp iz kog ide vakum crevo direktno u sat, a iz usisne grane u komp. u sustini ovo ostalo ti je lako da namestis osim bord kompjutera.
koliko si platio sat ako nije tajna posto ja jurim jedan za rezervu ali sa 8000 obrtaja

leponiko25

  • Gost
Odg: Ugradnja digifiza
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2011, 08:03:14 posle podne »
Evo ovo je bilo na aukciji skoro, za 5000. Nije nesto posebno skupo ali nisam uzeo, rekose mi ovde na forunu da se ne zanosim, da je komplikovano. Znam da je covek kasnije povuko sa aukcije, e sad da li je prodao ili ne, to neznam.

« Poslednja izmena: Novembar 22, 2011, 08:06:16 posle podne od strane leponiko25 »

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: Ugradnja digifiza
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2011, 08:09:18 posle podne »
prodao je, ja ga pitao posle

leponiko25

  • Gost
Odg: Ugradnja digifiza
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2011, 08:19:41 posle podne »
E steta. I ja ga sad ptao, rekoh moze nije prodao i ti zelis da kupis... Ali dobro. Bice jos prilika.