Autor Tema: Curi mi ulje servo volana  (Pročitano 9728 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Delija

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 44
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Delije Sever
  • Auto: VW Polo Comfortline 1.2
Curi mi ulje servo volana
« poslato: Jun 09, 2012, 02:15:26 posle podne »
Poštovani forumaši,
Pre par dana sam kupio VW Polo 1.2 2003 godiste, i primetio sam da mu curi ulje iz servo volana.Dolio mi je mehaničar  juce ulje, ali danas je opet ispod minimuma.Moj auto mehanicar moze da mi pogleda auto tek u ponedeljak  a mene ova neizvesnost do ponedeljka ubija.Sta moze da se dogodi ako auto vozim danas i sutra, a on ostane skroz bez ulja za volan.Da li je neko od vas imao sličan problem i koje su sve mogućnosti da se on reši, i naravno koliko će mi biti potrebno novca bonk
Našu grupu niko neshvata, snaga, ponos iz nje izbija!!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Curi mi ulje servo volana
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2012, 02:37:54 posle podne »
Ako ti ostane bez ulja, oticice ti letva volana, nemoj da se zezas sa tim. Ili nemoj da ga vozis, ili gde god da podjes, poneses ulje, proveravas i dolivas. Remont letve ako se pokvari je skup, izmedju 150 i 250 eura. Bolje kupi ulje i dosipaj do ponedeljka i proveravaj cesto nego da puknes pare i za letvu.   ;)

Ne znas gde ti pusta? Da ti nije pukla ona bocica za ulje?
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže vaske2

  • VW Početnik
  • Poruke: 142
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf 6 1.6 tdi
Odg: Curi mi ulje servo volana
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2012, 02:39:10 posle podne »
Prvo pogledaj sam da li se vidi gde pusta pošto očigledno da pusta dosta čim tako brzo ostaje bez ulja. Ako voziš i ostaneš bez ulja velika je mogucnost da ti zariba servo pumpa i da dobiješ dosta tvrdji volan pa ces vrlo teško moći da voziš.Pogledaj da li pusta na samoj pumpi ili na letvi volana. Da je curenje manje mozda bi mogao da pomogne i aditiv za servo koji se doda u posudu za servo ulje i pomaze kod malog curenja,ovako...sleduje ili reparacija letve ili druga servo pumpa.

Van mreže Delija

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 44
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Delije Sever
  • Auto: VW Polo Comfortline 1.2
Odg: Curi mi ulje servo volana
« Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2012, 03:16:14 posle podne »
Auto je imao udarac sa prednje strane desno od znaka , pa sam mu menjao prednji vezni lim,hladnjak klime.Vrlo je moguce da je posudica za ulje negde od tog udarca i polomljena,jer stvarno ne znam kako bi drugačije toliko curilo ulje.Znači vaš savet je da ne vozim auto do ponedeljka a onda pravac automehaničar.
Našu grupu niko neshvata, snaga, ponos iz nje izbija!!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Curi mi ulje servo volana
« Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2012, 05:10:14 posle podne »
Tako je. Ili da na odredjeno vreme stajes i dolivas ulje u posudu. Inace ode letva, jeftinije je da sacekas do ponedeljka.
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br