Autor Tema: misteriozno praznjenje akumulatora  (Pročitano 6873 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže medium

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Kovin (juzni Banat)
  • Karma: +3/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK2 1.3 LPG
misteriozno praznjenje akumulatora
« poslato: Januar 31, 2012, 10:57:07 posle podne »
Naime, poslednja tri jutra, svog Golfa 2 palim na kablove pomocu drugarovog auta.
Akumulator mi se iprazni za jednu noc i ne mogu auto upaliti.
Da napomenem, akumulator je skoro nov, kupljen od generalnog zastupnika za Bosch.
U pitanju je S4 Bosch silver 51 Ah.

Sumnjam da mi nesto u kolima preko noci vuce struju.
Samo da jos napomenem, sto vam moze biti od koristi u postavljanu dijagnoze...... u poslednje vreme mi cesto pregoreva osigurac br. 8 na tabli... to je onaj od desne pozicije, pa moram cesto menjati taj od 10A.
Kad ga zamenim, pozicija radi neko vreme i opet pregori.
Sumnjam da negde dobija kratak spoj, pa pregoreva.

Veceras, kad sam se vratio s posla, ugasio sam auto, otkacio klemu + i poceo je blago dodirivati na + polu.
Primetio sam blago varnicenje, da ne kazem jedva primetno.
Bio je mrak napolju, pa se to videlo.

Da li to moze imati direktne veze sa praznjenjem akumulatora ?
Kako ispitati najjednostavnije sta vuce struju, dok je auto ugasen ?
Sta da radim ?


Hvala unapred !

Pozdrav

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2012, 11:07:41 posle podne »
moze dosta stvari da bude, evo jedno sto se meni desilo, radio kad mi ostane upaljen izvuce mi struju nmg da upalim, tako da moram da ga izbacim iz lezista, sta drugo da ti kazem, ili pogledaj je li se komsija nakachio :d  lollol

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2012, 11:15:18 posle podne »
Skini klemu uvece kada ugasis auto, vrati ujutru pre paljenja.

Ako vergla dobro trazi gde vuce struju, npr sledece vece ostavi kleme a iscupaj taj osigurac koji mislis da je problematican.

Ako posle skidanja klema nece da vergla dobro ujutru reklamiraj akumulator.

Podrazumeva se da proveris punjenje na autu da je ispravno.

Van mreže medium

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Kovin (juzni Banat)
  • Karma: +3/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK2 1.3 LPG
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2012, 11:28:13 posle podne »
Iskreno, nemam pojma sta vuce struju !

Samo znam da mi osmica od desne pozicije cesto pregoreva.

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2012, 12:54:00 pre podne »
Kako je meni elektricar proverio da li mi nesto vuce struju .Skinuo je - klemu i na nju je nakacio jedan vrh sijalice (tester sijalica sto se ispituje da li ima ili nema struje ) a drugi kraj je povezao na -klemu ,posto nije zasvetlela ,konstatovao je da ne vuce nista struju .To je njegova metoda ,metoda sa you tuba ,kad ukucas problemi sa akumulatorom ,dobices sledece  : isto skines klemu i umesto njegovog testera postavis mutimetar ali na posebnoj opciji od 10A i tu ce da ti pokaze da li i koliko vuce ,meni je iznosilo 0.02A.

e sad sledece stavka ,cim ti pokaze da nesto ti svetli tj vuce struju ,onda ides redom i cupas osigurac po osigurac ,sve dok se svetlo ne ugasi,tj dok ti ne pokazuje da ti nista vise i ne vuce struju  ;)

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2012, 01:04:54 pre podne »
zasto ne bi pogledao malo tu desnu poziciju ako ti crkava osigurac od nje, verovatno je prespojila negde na masu, a najbolje ti je umimerom kao sto je 14henry rekao, namestis unimer na redno merenje za struju (ona opcija od 10A) jedan kraj unimera na skinutu klemu a drugi na pol akumulatora, pokazace ti tacno koliko struje vuce pa posle juri potrosace da vidis koji je u pitanju, cesto se desava svetlo u gepeku da ostane upaljeno kada prespoji onaj prekidac za peta vrata

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2012, 02:18:55 pre podne »
Pa neije mu Djoka dosao iz komsiluka i izvukao struju preko noci bonk bonk bonk Ako vec crkava pozicija cesto to je razlog broj 1 na koji treba obratiti paznju i traziti uzrok tome. Drugo, proveriti punjenje i trece i poslednje akumulator sam kao sto je predlozio Kosta.  Misterioznosti tu nema a ima mlo vise lenjosti druze moj!!! Izvini ali sto na um to na drum pa kome se ne svidja, nek ne cita.... Ali je istina i logika, bez mudrovanja i pametovanja!!!
Boban-Rus

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2012, 10:12:48 pre podne »
... u poslednje vreme mi cesto pregoreva osigurac br. 8 na tabli... to je onaj od desne pozicije, pa moram cesto menjati taj od 10A.
Kad ga zamenim, pozicija radi neko vreme i opet pregori.
Da bi neki osigurač pregoreo potrebno je da u određenom vremenskom periodu struja bude veća od nazivne. Obično "trenutno" (znači u par desetina ms)  pregoreva ako struja pređe trostruku nazivnu vrednost (u ovom slučaju znači preko 30 A), ali ako je struja recimo 10.5A onda će raditi i nekoliko dana pre nego što pregori. Kada imaš problem u instalaciji (spoj prema masi) onda to često nije klasičan kratak spoj već preko neke prljavštine ili rđe, a struja je promenjiva i zavisi od temperature i vlage. U svakom slučaju, ako ti vuče toliko da ti često pregori osigurač znači da će ti akumulator sigurno isprazniti preko noći, jer za njega je dovoljno i da vuče 5 A (puta 10 sati eto ti 50 Ah).
Kao što reče Kosta, izvadi osigurač od pozicije preko noći i vidi kako vergla (prethodno moraš napuniti akumulator biggrin). Ako i dalje neće onda imaš najmanje još jedan problem u instalaciji.

Van mreže medium

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Kovin (juzni Banat)
  • Karma: +3/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK2 1.3 LPG
Odg: misteriozno praznjenje akumulatora
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2012, 11:51:36 pre podne »
Dobri ljudi, evo me opet.

Nocas sam oko ponoci, skinuo + klemu sa akumulatora i jutros probao da upalim golfica.
Upalio je odmah na zub.
Lepo vergla.
Znaci, negde mi vuce struju.

Veceras cu izvuci osigurac br. 8 od te problematicne pozicije, a sutra ujutru cu ponovo pokusati paljenje.

Pozdrav svim forumasima i hvala svima na sugestijama !!!