Autor Tema: ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN  (Pročitano 3161 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gacesai

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Karma: +0/-0
ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN
« poslato: Septembar 09, 2007, 11:00:51 pre podne »
Da li neko mozda zna koji su parametri u Vag-com u Meas.blocks na 00 za ugao Bosch pumpe. Ranije sam ocitavao ali sam zaboravio (zavisi od temperature mislim da se gleda 2 i 7 polje i da treba da bude vrednost 55-63 ili tako nesto...) Cini mi se da je pomerena unazad, pojavio se neki cudan zvuk motora.

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN
« Odgovor #1 poslato: Septembar 10, 2007, 12:24:04 pre podne »
ne znam na sta mislis ali ja sam iskljucivo podesavao komparaterom i to za td i tdi na 93, tj 7 stotih u predpaljenje, asumnjam da se puma mogla sama pomjeriti, provjeri da nije slucajno prezupcio zupcasti jer kad prezupci za 1 zub motor i dalje radi ali se cuje cudno,,,,,to prvo vidi,,,,
imas zarez na prednjem srafu prema remenici i zarez na limu od pregrade zupcastog,,,vidi na njemu dal se pomjerilo stta,,,,mada 4 srafa drze pumpu, malo mi je vjerovarno da se to otpusti,,,,,
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže gacesai

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Karma: +0/-0
ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN
« Odgovor #2 poslato: Septembar 10, 2007, 11:55:14 posle podne »
Citat: DANDY
ne znam na sta mislis ali ja sam iskljucivo podesavao komparaterom i to za td i tdi na 93, tj 7 stotih u predpaljenje, asumnjam da se puma mogla sama pomjeriti, provjeri da nije slucajno prezupcio zupcasti jer kad prezupci za 1 zub motor i dalje radi ali se cuje cudno,,,,,to prvo vidi,,,,
imas zarez na prednjem srafu prema remenici i zarez na limu od pregrade zupcastog,,,vidi na njemu dal se pomjerilo stta,,,,mada 4 srafa drze pumpu, malo mi je vjerovarno da se to otpusti,,,,,
Nije do toga, novi kais, ponovo uzipcen auto. Samo me interesuje taj parametar koji se cita iz Vag-Coma...

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN
« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2007, 10:07:21 posle podne »
ajd ti meni objasni sta podrazumijevas pod VAG-COM
nisam se susretao sa tim,,,pa ne znam na sta mislis
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4514
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2007, 01:03:29 pre podne »
Gledao sam u autodati nemogu da nadjem, kaze samo specijalni alat, a siguran sam da se isto moze podesiti komparaterom samo treba naci prave podatke.

Van mreže gacesai

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Karma: +0/-0
ugao Bosch pumpe Golf III TDI AFN
« Odgovor #5 poslato: Septembar 17, 2007, 10:18:58 posle podne »
Citat: KOSTA
Gledao sam u autodati nemogu da nadjem, kaze samo specijalni alat, a siguran sam da se isto moze podesiti komparaterom samo treba naci prave podatke.
ma lako se to podesava, samo treba da znam koliki parametri treba da budu. VAG-COM je najpoznatiji dijagnosticki program za VW.