VW Klub
VW - Forum => Održavanje i servisi => Auto klime, Ventilacija => Temu započeo: boban-kš Avgust 25, 2024, 11:15:35 posle podne
-
Poštovani prijatelji imam VW Polo 2002.godište.Od nedavno imam problem sa ventilacijom.Iako mu prekidač za regulaciju temperatura non stop stoji na hladnom,on odjednom sam od sebe počinje da duva vruće.Nekad se.sam od sebe vrati u normalu,a nekada posle.2,3 paljenja auta.Kad počne da duva topao vazduh ne pomaže ni da uključim klimu na hladno jer i dalje duva toplo.Inače na njemu je manuelna klima.Svaki i najmanji savet je dobrodošao.Unapred hvala.
-
Ima tema na forumu gde sam detaljno opisao kako sam rešio na istom autu isti problem.
U suštini problem je motor koji reguliše toplo-hladno klapnu odnosno senzor u njemu. Može da se očisti. Dosta je nategnuto za rad. Neko vadi tablu. Može i bez vađenja kako sam ja radio po uputstvima sa interneta ali je mnogo tesno za manevrisanje.
Naslov teme je recimo: hladi kao frigo zika greje kao smederevac.
Edit:
Kucaj u pretragu: "frigo Zika" i izaći će ta tema.
Vidim i da link ka uputstvu još uvek radi.
-
Hvala puno.Čim dobijem malo slobodnog pokušaću da rešim problem. Hvala još jednom i pozdrav.
-
Sve sam brate uradio kao što si rekao,išao sve po onom linku ali problem nije rešen.Ne znam šta dalje.