VW Klub

VW - Forum => Održavanje i servisi => Motor, Menjač, Auspuh => Temu započeo: pribojnalimu Jul 07, 2021, 10:14:09 pre podne

Naslov: Passat b7 kvačilo, nosači ili nešto treće
Poruka od: pribojnalimu Jul 07, 2021, 10:14:09 pre podne
Pozdrav.
Moguće da imam neke probleme sa autom. Od nedavno, kod prvog paljenja sa pritisnutim kvačilom čuje se zvuk bu bu bu bu u ritmu rada motora i taj zvuk nestaje puštanjem kvačila i nakon vožnje od 15ak minuta. Dalje, primetio sam da se motor malo trzne ako se u leru kvačilo naglo pusti. Takođe, auto pri polasku i laganom pustanju kvačila blago podigne obrtaje što smatram normalnim. Ovi simptomi nisu toliko uočljivi i kad ne bih obraćao posebnu pažnju ne bi ni znao da postoje. Problem je i taj što gde god da odem do majstora, tih simptoma više nema.

Radi se o VW Passat B7, 2.0 CR, auto bukvalno može krenuti bez gasa bez ikakvog trzanja trešenja i slčno, radi kao sat vuče kao prvog dana. Auto je kupljeno novo i trenutno je prešlo 97000km. Do sada su na njemu, pored redovnih servisa, samo jednom zamenjene zadnje pločice.
Naslov: Odg: Passat b7 kvačilo, nosači ili nešto treće
Poruka od: pribojnalimu Jul 14, 2021, 05:36:01 posle podne
Niko nista...
Evo snimak zvuka
https://vocaroo.com/1nXo9kOvXeFH
Naslov: Odg: Passat b7 kvačilo, nosači ili nešto treće
Poruka od: SANTINO Jul 21, 2021, 08:06:55 posle podne
Ma vozi to i ne obracaj paznju. Ako stvarno postoji kbar vremenom ce sve vise dolaziti do izrazaja. I kod mene cc na hladnom vremenu na prvom palenju motor cekica ne mozes slusati vozio majstoru pregledali dizne motor kaze sve u redu. I tako vozim vec 30000km. Sada samo pojacam muziku dok se malo ne zagrije 😂😂
Naslov: Odg: Passat b7 kvačilo, nosači ili nešto treće
Poruka od: milanceilic Oktobar 09, 2022, 09:30:08 posle podne
Ja imam isti problem od skoro. A pre 2 meseca sam menjao ceonset kvacila u kompletu. Da li si ustanovio dta pravi probelm i da li si resio taj problem?