VW Klub
VW - Forum => Razne Teme => Temu započeo: bubatk Mart 22, 2013, 08:48:31 posle podne
-
imam golf 2 1.6 benzin hidro glava tj hidro podizaci. nisu zveckali dok nisam promijenio ulje. e sad kad sam stavio novo ulje cuju se kako zveckaju. posto auto vozim na plin kupio sam i ulje namjenjeno za auta koja koriste plin.
danas sam skinuo bregastu i oprao podizace i vratio. i opet cuju se kako zveckaju (klepte).
sta vi mislite?
-
koje je to ulje za plin. koja gradacija. naspi mu 20w50 i prestat ce lupat. ocito da je to prerijetko
-
Nije valjda da si još jedan koji je naseo na marketinški trik i sipao to ulje. Pa nemogu da verujem, ovde barem ima deset tema gde se raspravlja o oljima i nisi ukapirao da to što motor radi na plin nema nikakve veze sa delovima koje podmazuje ulje. To ulje za vozila na gas veze sa uljem nema preretko je i podložno isparavanju. Kada si već sposoban da skineš bregastu opereš podizače i sve to vratiš nazad, pa majka mu stara sedi jedno veče i čitaj o oljima, a na netu ima toliko toga da kada jedan deo pročitaš biće ti jasno da se kvalitetno ulje jako teško nalazi i nije nimalo jeftino. Neću da ti dam direktan odgovor, pročitaj nauči šta koja oznaka ulja znači pa znaj i nedaj niko više da nasedne na jeftini marketinški trik.
-
brate pa ulje nije ni malo jeftino kod nas. zbog toga sam ga i nasuo. radio sam dosta na ovom motoru nisam ni malo stedio jer sam namjenski htio 1.6 benzin, mnogo toga je promjenjeno u njemu. kupim castrol i predjem 8000km i da promijenim ulje i desimi se ovo sto sam napisao u naslovu teme. a sad me to mnogo zivcira zbog tog kvrckanja.
-
To sto si ga mnogo platio ne znaci da nije neki fals.
-
slazem se sa tobom. kod nas ocito je sve bingo kad kupujes.
-
skini karter i operi pumpu za ulje. kupi drugo ulje i uzivaj
-
nije mi problem ni skinuti karter i opratu pumpu za ulje. i opet novi filter da kupim i novo ulje. ali koje sad da kupim castrol 15 40 ili neko drugo koji je vas predlog?
-
15=40 bilo koje, samo da nije kastrol ili optima
-
Shell 15w40
-
ok. kupujem sutra shell pa da vidimo dalje. skinucu karter opet kupiti novi dihtung kartera i nauti pa da vidimo onda.
-
forumasi, skinuo karter oprao uljnu pumpu. kupio shell 15 40 nov filter,skinuo bregastu opet oprao podizace. i sad se cuje samo kad je hldadan dok ne ugarije. taman dok sam u gradu oni klepte bonk. ko da mi po mozgu udaraju