Autor Tema: Fama radar  (Pročitano 21952 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bishke

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd-Avala
  • Karma: +0/-1
  • Auto: VW mk2 1.6 td
Fama radar
« poslato: Februar 05, 2013, 02:45:08 posle podne »
23. novembra me uhvatio radar na pocetku kruznog puta od Lestana ka Bubanj potoku.Radar je bio fama,koji izvlaci iz kolone,iako je vozilo bilo ispred mene.Panduri su me zaustavili,pitali da li znam da sam prekoracio brzinu,ja kazem znam....on zapisuje sve to u zapisnik i kaze mi da pogledam sliku da se uverim da je bilo tako.Na slici se uopste ja ne vidim,tj vidi se deo golfa,od tablice samo BG,znaci deo leve strane,ostali brojevi,sliva i vozac se ne vide !

Prekoracenje je veliko,kazna od 6-20 hiljada,4 boda i najmanje mesec dana bez dozvole.

Ali,da li moze kod sudije da se kaze da ja to nisam bio,iako postoji zapisnik,da li ce proci ta prica ?

jel imao neko iskustva sa tim radarom i ophodjenjem sudije prema takvom prekrsaju ?

Van mreže milangrujicgruja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 771
  • Age: 33
  • Lokacija: Savino Selo
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Odg: Fama radar
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2013, 02:58:53 posle podne »
Ne znam kakav "alibi" da smislis i da im navuces svedoka milion,policijski zapisnik ne moze da se ponisti. Rekli su i na vestima,bilo na SAT+
Evo primer,coveku stigla kazna za nznm koji prekrsaj a on nije bio u Srbiji i ima dokaze za to,ali dzabe,kad pajkan napise i lupi pecat to je pravosnazni dokument i  blabla  blabla  blabla
Probaj,pitaj prvo nekog advokata  ;)

Van mreže Bishke

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd-Avala
  • Karma: +0/-1
  • Auto: VW mk2 1.6 td
Odg: Fama radar
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2013, 03:07:46 posle podne »
U ovom slucaju mislim da ce vise gledati slike nego zapisnik   boodala

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Fama radar
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2013, 03:13:50 posle podne »
Pa sam si rekao da si brzo vozio a nijesi napisao primjedbu. Sve ostalo je kao što ti je rekao milangrujicgruja  blabla blabla. Kod nas još uvijek pali u novčaniku 20€ pa rizikuj kod policajca.

Van mreže milangrujicgruja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 771
  • Age: 33
  • Lokacija: Savino Selo
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Odg: Fama radar
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2013, 03:18:00 posle podne »
Daaa,nazalost  angry2
Ja im iskreno ne bi stao,slikali su i kraj,nek salju na adresu,pa kad odje kuci na adresu,zalba pa ako prodje,prodje,a posto si ti vec potpisao to,nznm kakve su ti sanse da prodjes jeftino :/

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Fama radar
« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2013, 03:22:45 posle podne »
Imaš plus što nebi stao ali bi vjerovatno bila veća kazna ako nestane policiji još bi mu i to prikačili ;)

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 46
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Fama radar
« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2013, 03:24:01 posle podne »
opusti se i nemoj se sekirati.......sta je - tu je.

-proglasice te krivim za ucinjeni prekrsaj,zasigurno.
pa cak i da si imao "svedoka" tog trenutka koji je bio sa tobom i da potvrdi neku tvoju pricu kako
je bilo-nece ti pomoci.....

zapisnik i slike su za sud u 99 % slucajeva neoborivi dokazi za izricanje presude.....nazalost....
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže Bishke

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd-Avala
  • Karma: +0/-1
  • Auto: VW mk2 1.6 td
Odg: Fama radar
« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2013, 03:55:15 posle podne »
Sekirao sam se prvi nedelju dana,al kako je odmicalo vreme sve vise i vise se toga nisam secao :)
Ali opet kad se setim razmisljam kako da se izvucem...

Kriv sam pa sam kriv,ali u ovoj nasoj banana drzavi postoje toliko propusta u zakonu,radu saobracajne policije pa i suda....ocekujem da cu i ja naci neku rupu,jer kao i svi nemam para za bacanje,posebno da dajem lopovskoj drzavi,a + sto mi oduzimaju dozvolu...Za kola cu i nekako da se snadjem,nego mi je najvise zbog motora jer mi sad krece sezona,za mesec,mesec i po dana...
a poziv mi jos nije stigao i kad stigne to ce se razvlaciti najmanje mesec dana

Van mreže milangrujicgruja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 771
  • Age: 33
  • Lokacija: Savino Selo
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Odg: Fama radar
« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2013, 05:03:30 posle podne »
E bas te rupe treba naci,ali moras pametno,zajebancije nema,bez zameranja,samo bude gore...

Imaš plus što nebi stao ali bi vjerovatno bila veća kazna ako nestane policiji još bi mu i to prikačili ;)

Ne znam da li je veca kaza ili nije,ali realno poredjenje je sa kamerom na semaforu,slika te i salju ti kaznu,nema da te jure i da ti pisu licno,tako da ne stajem  wacko  biggrin

Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Fama radar
« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2013, 05:31:38 posle podne »


Ali,da li moze kod sudije da se kaze da ja to nisam bio,iako postoji zapisnik,da li ce proci ta prica ?

jel imao neko iskustva sa tim radarom i ophodjenjem sudije prema takvom prekrsaju ?
Prica da to nisi bio ti,bi prosal u slucaju da te nisi zaustavili,ali posto su te zaustavili,jbg.
A sudija,jedino da ti izadje u susret da to platis iz dva puta,uz debelu dokumentaciju da nisi zaposlen,bez primanja i sl.
S to policajci posalju u zadnje vreme, sudija to samo potvrdi.
Pokusaj, ko zna kakve si srece.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Fama radar
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2013, 04:13:32 pre podne »
Mene su pre neki dan MORALI da puste kod Panceva, iz pravca Bgda, na kraju "auto puta", cekali su na kraju nadvoznjaka, 121, ogranicenje 60.
Kazem im, daj necete valjda da me tuzite? A oni kako to mislis. Pa reko vi mene tuzakate kod sudije i nikakve vajde od toga nemate. Evo vam 2000, pa da se razilazimo. Ni da cuju, bla, bla, nasilinicka voznja, bla, bla.
OK onda, rekoh im, odoh do auta po kameru, a vi mi spremite uverenje o bazdarenju vaseg uredjaja, ne starije od 6 meseci i odem do auta, 10 metara udaljenog, vratim se, kad onaj sto je zapeo za nasilnicku voznju, kaze izvoli dokumenta i sretan put ;)

mahac
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Fama radar
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2013, 08:14:32 pre podne »
Pimbe samo bahato  lollol

Imao sam sličnu situaciju kao Biške stim što se tablica nije videla uopšte, niti putnici u autu. Samo silueta i farovi kako svetle jer je bio sumrak.

Prekoračio sam brzinu za 10kmh, probali da mi uvaljaju kaznu i ništa. 

Kad već dođe do sudije za prekršaje onda je malo kasno za izvlačenje. Što uspeš da rešiš sa saobraćajcem - to je.

Nemoj samo da se nerviraš nema ništa od toga. Kod sudije priznaj grešku reci da si student nezaposlen da bi ti odredili najmanju kaznu

 mahac

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Fama radar
« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2013, 09:28:40 pre podne »
@PIMBE  U NS-u baždare uređaje i posle ih proveravaju na tranzitnom putu (Bul.Vojvode Stepe).Jednom sam tako uleteo,a testirali su 4 uređaja odjednom.Joj,srce mi je stalo.Kad,posle malo zagledanja vidim oni u civilu i zapisuju neke rezultate... bonk
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže milangrujicgruja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 771
  • Age: 33
  • Lokacija: Savino Selo
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Odg: Fama radar
« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2013, 01:42:10 posle podne »
Mene su pre neki dan MORALI da puste kod Panceva, iz pravca Bgda, na kraju "auto puta", cekali su na kraju nadvoznjaka, 121, ogranicenje 60.
Kazem im, daj necete valjda da me tuzite? A oni kako to mislis. Pa reko vi mene tuzakate kod sudije i nikakve vajde od toga nemate. Evo vam 2000, pa da se razilazimo. Ni da cuju, bla, bla, nasilinicka voznja, bla, bla.
OK onda, rekoh im, odoh do auta po kameru, a vi mi spremite uverenje o bazdarenju vaseg uredjaja, ne starije od 6 meseci i odem do auta, 10 metara udaljenog, vratim se, kad onaj sto je zapeo za nasilnicku voznju, kaze izvoli dokumenta i sretan put ;)

mahac

hahaha,bravooo :D

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Fama radar
« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2013, 02:16:17 posle podne »
Cela država nam se svodi na pronalaženju rupa u zakonu, a ne na poštivanju zakona. Očigledno da je ta rupa na nekom drugom mestu. Posle se žalimo na političare i stranke, a sebe ne gledamo. Izgleda da su Englezi u pravu kad su rekli KAKAV NAROD TAKVA VLAST

Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže milangrujicgruja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 771
  • Age: 33
  • Lokacija: Savino Selo
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 tdi
Odg: Fama radar
« Odgovor #15 poslato: Februar 06, 2013, 03:22:53 posle podne »
Bravo i za tebe  tapsac
Ja postujem sve osim brzine i kad me cepe gotovo,nema nazad.
Jednom sam na ogranicenje 40km/h isao 59km/h,pajkan kaze kazna na licu mesta 3000din,ja platio,on mi dao priznanicu i cao  bonk

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Fama radar
« Odgovor #16 poslato: Februar 07, 2013, 03:29:25 pre podne »
Cela država nam se svodi na pronalaženju rupa u zakonu, a ne na poštivanju zakona. Očigledno da je ta rupa na nekom drugom mestu. Posle se žalimo na političare i stranke, a sebe ne gledamo. Izgleda da su Englezi u pravu kad su rekli KAKAV NAROD TAKVA VLAST



Pa rupe i sluze za provlacenje (izvlacenje).
Ako od tih rupa advokati mogu mnogo dobro da zive, zasto ih i mi ne bi koristili, jer drzava nam je takva kakva jeste, jednom recju haos.
Na prvom mestu: zasto drzava ne postuje SVOJE vec donete zakone? Ovde pucam na bazdarenje, ako mogu da hebu vesele seljake na pijacama i trgovce po prodavnicama i traze im bazdarni list za kantar i vage svakih 6 meseci, a svoja sranja za otimanje para nece da bazdare???
Na drugom mestu: ona (drzava) ne uskladjuje (modernizuje) zakone koji su pisani pre 50 godina, a kada je zaustavni put prosecnog automobila koji se krece recimo 60 km/h bio mnoooogoooo duzi od danasnjih automobila, pa cak i Juga.
Jednostavno mi nemamo ama bas nikog pametnog tj. dovoljno obrazovanog i samosvesnog u zakonodavnim strukturama, vec samo gomilu nepismenih prepisivaca, a u danasnje vreme copy / paste sluzbenika.
Trece, opet drzavna krivica, zasto ne plate saobracajca dovoljno, tako da mu ne pada na pamet da uzme ili trazi mito...

A i englezi su cvecke do Jaja . . . Njihove komentare ne uzimam za ozbiljno . . .

Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Fama radar
« Odgovor #17 poslato: Februar 07, 2013, 12:59:06 posle podne »
Pimbe imas + od mene
Voze auta sa letnjim gumama po snegu a ovamo zimska guma 4mm sare bla bla truc.., cesto ne radi neki far ili stop lampa.
Retko se vezuju(msm cast izuzecima koji to rade ali ja sam retko vidjao)
 
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: Fama radar
« Odgovor #18 poslato: Februar 07, 2013, 01:38:08 posle podne »
45% vozaca voze letnje gume po snegu
A za pojas da nije policije ja ga nikad nebi stavio
pre 15 dana poginuli su vozac i suvozac zbog pojasa dobili klizanje upali u reki ne dublju od 50cm vode na krov nisu uspeli da otkace pojase da izadju niti im je ko mogo pomoc.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Fama radar
« Odgovor #19 poslato: Februar 07, 2013, 02:03:00 posle podne »
Opet gledamo u tuđe dvorište, a ne svoje.
Don't ask what your country can do for you, but what you can do for your country - JFK
Država je takva kakva je i naša je, ali i pored toga ne možeš da pravdaš svoje (ne)ponašanje u saobraćaju sa njihovim propustima. To je kao kad na sudu kažeš "jesam ja ubio tog čoveka, ali i onaj tamo je ubio pet!". To apsolutno ne opravdava tebe.
Za naša ograničenja u brzini sam podeljenog mišljenja. I pored relativno modernijih vozila koja imamo i dalje su nam uslovi puta poprilično loši. Tu mislim na same oronule puteve i održavanje istih. Padne sneg i nastanu krateri. Kod Nemaca auto put 70cm asfalta kod nas par centimetara. Isto tako preko 50km/h udarac drastično se smanjuju šanse za preživljavanje udesa. Najbitnije od svega koliko god da je loš ili dobar put uvek neko može da ga tera preko dozvoljenog ili da vozi dozvoljeno, ali da ugrožava druge. Uvek nečija rupa u glavi može više štete da napravi nego najgori put i zakon. Stoga je glupo da se mi inatimo usvojenom zakonu i da naše greške "pravdamo" nepravdom u zakonu. Ovaj momak je svestan da je vozio brzo, ali ne bi da ga zabo.li mnogo.
Država nema para ni za dečije WCe u školama, trebali bi da imaju zimske gume, ali nemaju, trebali bi da se drže pravila, ali se ne pridržavaju. To su sve stvari koje iritiraju sve u državi, ali to nije alibi za naše bahaćenje.
Svi testovi su pokazali da pojasevi daleko više pomažu nego odmažu u spasavanju života.

Po meni razlika između muškarca i dečaka je u spremnosti da snosi odgovornost za svoje postupke.
« Poslednja izmena: Februar 07, 2013, 02:06:47 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!