Autor Tema: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....  (Pročitano 25992 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« poslato: April 30, 2012, 08:00:18 posle podne »
Pre neki dan u Leskovcu parkiram se i pošaljem sms poruku za parking  i lepo vidim ode poruka, dobijem i izveštaj i požurim pošto sam imao neka posla nisam ni gledao da li mi je stigla ona povratna poruka jer nisam pogrešio nigde pošto imam snimljenu poruku sa mojojm registracijom za tu namenu.....

dolazim posle pola sata kad ono na brisaču doplatna karta, tj kazna...... i pogledam u tel nigde poruke od servisa a moja poruka je poslata i izveštaj da je isporučena lepo stoji u telefonu.

Izvadim lepo listing i odem kod njih i onaj čikica meni kaže prvo, džabe ti meni pričaš ovo je privatna firma, jedino što možeš da napišeš prigovor....

A u listingu stoji da je poruka poslata ali je naplaćeno samo 3 dinara koliko je cena poruke, kao da sam ja to mogao da vidim jer sam postpejd, podaci se ne ažuriraju odmah.....    ko da mene to briga ja sam poslao poruku i otišla je sad ko im je kriv što nisu skinuli kredit..... al posle pisanog prigovora dobijem odgovor da se moj prigovor odbija, i sad ne znam šta da radim?

Da li je neko imao sličnog iskustva sa ovim da li da teram pravdu preko Suda jer imam listing da sam poslao, znači hteo sam da platim, i čuvam poruke u telefonu, ili da odustanem s obzirom kakva nam je sudska praksa......   

da čujem mišljenja i iskustva pošto verujem da nisam jedini.....


I još nešto, šta ako ja nemam mobilni telefon a hoću da se parkiram, iz ubeđenja npr neću da imam mobilni šta bi bilo u toj situaciji, znam puno starijih ljudi koji ni ne znaju da šalju sms šta oni da rade?

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2012, 08:07:53 posle podne »
evo sta da radis ..,.  vozis kao i do sada sto si radio .. napusavas ove iz parking servisa .. dizes im pritisak itd ..
ne placas kazne .. i no stress just sex ..

imam 3 kazne za parking koje nisam platio .. niti cu da platim .. za prvu mi je stigla jednom opomena za kamatu .. i toliko o tome
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2012, 08:15:15 posle podne »
ne moze sudski da te gone,tek kad dodje odredjena cifra onda moze da te  tuze sudski,ja mislim treba da predje 10 ili 15000din da bi islo to sudskim postupkom
tako da uzivaj
ja imam 3-4 kazne i to prva od jos pre skoro 4god i nista,slali mi opomenu i prestali
  champ1

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2012, 08:17:04 posle podne »
LOPOVI batine
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2012, 08:18:54 posle podne »
Ja sam pisao 3 prigovora i sva tri puta su mi pozitivno odgovorili, a navodio sam uglavnom labave razloge. Uradi prigovor po PSu, prilozi kopiju listinga gde se vidi da si poslao (platio) SMS, navedi da zbog hitnosti posla nisi proverio povratnu poruku i da kao dugogodisnji korisnik parking servisa ocekujes da poniste zahtev za doplatnu kartu.  Imaju tacno sluzbenika kojem se predaju zalbe, oko 10 dana im treba da odgovore.
« Poslednja izmena: April 30, 2012, 08:24:34 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2012, 08:21:25 posle podne »
Ma ono znam za to nisam ni mislio da platim pogotovo zato što sam slao poruku, a gde na znaku piše da treba da čekam povratnu? To nigde nema da nisam hteo da platim pa ajde, ovako Z'inat neću..... 

a i što mene briga što im sms servis ne radi kako treba ja imam dokaz da sam poslao poruku a i sreća nisam video tog njihovog leptira što ostavlja ceduljice na auto, ja poslao u 17:01 a on napisao kaznu u 17:03 a ja sam bio bar 5-6 minuta kod auta..... sreća pa ga nisam sreo kad sam se vratio ne bi bilo prijatno da me vidite u Kuriru.....

znači imam još fore do 15000? lollol

edit:    @wele danas sam  poslao direktno u Beograd na mejl pošto mi je onaj čikica koji radi u servisu u Le rekao da nisu prihvatili moj prigovor i dao mi taj mejl da na njega pošaljem.....

napisao sam po p.s. ali nisam baš bio ljubazan kao što si ti napisao  lollol ali nisam ni vređao jednostavno sam rekao da hoću da im refundiram tih 27 dinara koliko je trebalo da mi skinu a da 1100 nemam nameru da platim makar išao i preko Suda..... pa čekam odgovor....
« Poslednja izmena: April 30, 2012, 08:24:03 posle podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #6 poslato: April 30, 2012, 08:25:25 posle podne »
Једном приликом сам послао поруку али на погршну зону(број), онај дечко ми окачио казну, назвао сам кол центар(са ''честитке'') рекао им у чемЕ је ствар и уважили ми приговор, сторнирали казну.Нисам нигде ишао,ништа да се акам, само сам чувао честитку још пар месеци у фијоци, за сваки сл...
Земунчанин

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #7 poslato: April 30, 2012, 08:28:46 posle podne »
Mislim da pise negde da moras da sacekas povratni sms, procitao sam u nekom upustvu davno. Drugar redovno parkira u centru i ne placa im karte nikada. Do skoro je bilo da grad ne sme da izdaje "KAZNU" za parking sto je prolazilo na sudu. E sad su to ispravili, pa to nije kazna vec DOPLATNA KARTA i onda su doskocili zakonu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #8 poslato: April 30, 2012, 08:31:43 posle podne »
Pa i ja sam odmah nazvao i otišao i lično da odnesem listing koji sam izvadio i rekao mi onaj što radi da može samo da pošalje prigovor pa ako prihvate.....   

e posle 3 dana sam pozvao rekao mi ovaj iz Leskovca da nisu prihvatili zato sam i napisao mejl....

lopovluk bre privatna firma da ne kažem čija, naplaćuje parking a gde idu te pare to niko ne zna..... i to skoro sve koje znam iz Vlasotinca imaju problema s njima il mora po 4-5 poruka da šalju il ne prihvate kao meni, nisam ni imao pojma  kolko ljudi imaju problem s tim.....  izgleda da je to namerno namešteno da svi koji nemaju LE table da ih zezne na foru kao mene pa ako prođe prođe..... 


@Wele al gde ja kao neko ko živi na selu i dođe jednom u Leskovac da znam za uputstvo kako da platim parking osim onog broja na znaku? Nigde ne dele na ulasku u grad a kod mene u Vlasotince se ne plaća nigde.....
 Mislim znam da je bezveze oni će uvek biti u pravu ali jbg kad nemamo državu pa nas svaka privatna firma *ebe u zdrav mozak.....
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #9 poslato: April 30, 2012, 08:38:49 posle podne »
Pa brate, bar u Leskovcu imas parkinge gde se ne placa. Ja u Leskovcu redovno parkiram kod starog ureda, tu se ne placa... A ako je bas guzva, onda lepo odem na onaj parking u centru kod fontane, tu se naplacuje kad izlazis sa parkinga, a sat je oko 20-25 dinara, ako se ne varam...

A u Nisu mi jednom okacili cestitku od 1300 dinaara na brisac, pre nekih godinu dana. Jos uvek je cuvam, jer nikako da se setim da je izbacim... lollol

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #10 poslato: April 30, 2012, 09:01:44 posle podne »
Znam za ta mesta ali nešto je baš bila gužva tad u centru a žurio sam pa reko aj platim i ne razmišljam jer znaju i ljudi da odma zovu pauka na tim mestima tako da ovako mi sigurnije 27 din prva zona i miran si.... ali jbg vidiš da im i to malo.....  ali tamo naplaćuju i po nekim sporednim ulicama gde ljudi godinama parkiraju svoje automibile, i da kažnjavaju kod Dečjeg dispanzera gde uglavnom dolaze majke s bolesnom decom.... sramota, sramota i sramota.
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #11 poslato: April 30, 2012, 10:00:56 posle podne »
Ma opusteno , najgore sto moze je da ti stigne kao neka opomena pred tuzbu , to lepo zguzvas i pravis se lud, meni je to stizalo par puta i naravno nikad nisam platio i nikad nije bila pokrenuta tuzba jer nemaju osnova za to , a i ne isplati im se , nego pecaju pa ko se upeca , za BG sam cuo da te sacekaju kad registrujes auto pa kao dok ne izmiris ne mozes da registrujes , mada i to je pitanje koliko je tacno. Znam da kod mene u SD nema nista od toga, placam parking ali se desi ponekad da ne vidim obavestenje da je isteklo vreme pa zakasnim neki minit i majmuni vec nakace ono sranje , ja ga zguzvam i teram dalje... Videcu u Novembru kad registrujem da li sam dobro postupio ili ne

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #12 poslato: April 30, 2012, 11:43:53 posle podne »
u principu ti si kriv.. znam sam za beogradski parking servis doduse.. ako ti ne stigne povratna poruka (ne delivery), moras da kupis na trafici kartu ili juris ciku da ti uplati. mene nervira i sama pomisao na njih, kamoli da pisem kakve sam gluposti imao..
lollol

Van mreže vladapp

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 40
  • Lokacija: nis
  • Karma: +2/-4
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #13 poslato: Maj 01, 2012, 12:03:45 pre podne »
Ma opusteno. Ja imam 8-9 kazni u zadnje dve godine, povremeno mi stigne neko obavestenje od njih ali ne brinem se. Pouzdano znam da te do 15 recki ne diraju a posle mozes samo da se natezes sa njima ako ti kola odnese pauk pa te teraju da platis sve kazne ali od toga nema nista naravno biggrin Nemaju zakonskog osnova za bilo sta, to sto nalaze sudije pred penziju koji lupaju pecate na pozive za sud, okaci macku o rep i uzivaj beer

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #14 poslato: Maj 01, 2012, 12:13:00 pre podne »
Meni pre 2 godine u centru Zagreba okacili kaznu za parkiranje na brisac,sto mi je bilo veoma smesno.

Van mreže ilija

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2129
  • Age: 31
  • Lokacija: Hamilton, Ontario
  • Karma: +17/-13
  • Pol: Muškarac
  • DAS AUTO
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #15 poslato: Maj 01, 2012, 03:47:55 pre podne »
Moj tata je 2008 il pocetkom 2009 dobio kaznu negde na Slaviji dok je imao Golfa. Nikada mu nije stigla kazna a od tada je promenio 2 auta i strane tablice su bile. Tako da ako imate strane tablice boli vas lollol lollol . Salim se al cudno je sto mu nista nije stiglo, ni u Srbiji ni u Slo ;)
nedao bog da imas 16v. isao bi oko 290

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #16 poslato: Maj 01, 2012, 10:40:01 pre podne »
Sa sajta gusara

18. Да ли се паркирање сматра плаћеним уколико корисник не добије одговор на захтев упућен за плаћање СМС поруком?

Паркирање је плаћено тек када стигне СМС одговор оператера, којим се потврђује да је извршено плаћање. Уколико корисник не добије одговор о плаћеном паркирању у року од 2 минута у виду СМС поруке,  дужан је да плати паркирање на  други начин, односно да понови захтев о плаћању слањем СМС поруке.

Reklamacije
http://www.parking-servis.co.rs/cir/parkiranje/zone/reklamacija_na_nalog_za_placanje_dnevne_karte
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #17 poslato: Maj 03, 2012, 10:40:28 posle podne »
Danas sam proverio mejl i kad pogledam dobio sam odgovor na moj prigovor dotičnoj kompaniji, evo šta su napisali.....

<prigovori@xxxxxxxxxxxx.rs>
Postovani Gdine,
od vremena uocenja do ispisivanja doplatne karte vreme tolerancije je 10 minuta i kontrolor ne moze pre isteka tog vremena da ispise doplatnu kartu jer je to nemoguce.
Pri placanju parkinga Vasa obaveza je da sacekate povratnu poruku da ste kupili kartu tj platili parking u protivnom duzni ste da parking platite na drugi nacin.

Srdacan pozdrav,

"METROPARKING"
sektor prigovora


Neću ni da pomislim da vam iskopiram šta sam odgovorio posle ovog  lollol
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #18 poslato: Maj 03, 2012, 10:55:03 posle podne »
Plaćajte sve kazne jer uskoro kreću da rade privatni sudski izvršitelji.A sa njima nema zezanja.Država je odobrila da privatni sudski izvršitelji mogu da rade.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Parking servis - problemi s njima i iskustva.....
« Odgovor #19 poslato: Maj 03, 2012, 11:25:01 posle podne »
Kavi izvršitelji šta pričaš neproverene stvari, da bi neko došao da ti prinudno naplati, on mora da ima PRAVNOSNAŽNU SUDSKU PRESUDU, a saobraćajne kazne su jedno njih piše ovlašćeno službeno lice, a ove doplatne karte kod privatne firme su drugo, kad me dobiju na sudu onda ću da razmislim da im platim.
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve