Autor Tema: Gamma V i Xcarlink  (Pročitano 4890 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Peppone

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 44
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5 1.9 TDI
Gamma V i Xcarlink
« poslato: Decembar 04, 2010, 08:01:38 posle podne »
Pozdrav drustvo. Zanima me da li neko ima ubacen xcarlink na fabricku muziku i kako radi? Ne bih menjao fabricku muziku u Passatu iz razloga sto mi se svidja kako se uklapa, a i zbog kradja, pasata pored mog na parkingu obili i ukrali mu kasetofon. Posto ne mogu nikakav double-din u kola mislio sam da bi mozda ova kombinacija bila dobra.
Sve sugestije, predlozi i kritike dobro su dosle.
Pozdrav
This time next year, we will be millionaires

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2010, 09:28:41 posle podne »
Kinesko sranje , ovo je prava stvar za tebe http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=17730.0

Van mreže Peppone

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 44
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5 1.9 TDI
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2010, 09:37:29 posle podne »
Pa onda skupo to Kinesko sranje. Kazi mi, da li radi na istom principu kao da imam cd charger odnosno sve kontrolisem preko gamme, a usput ispisuje pesme na tom displeju. Iskreno govoreci meni BT i ne treba toliko, tako da ako moze ne bih ni taj displej stavljao.
This time next year, we will be millionaires

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2010, 11:06:17 posle podne »
da radi isto kao sarzer , sve se kontrolise preko gamme, ako neces display nemoras da ga stavljas ali moras da ga platis  biggrin

Van mreže L@ki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 499
  • Age: 44
  • Lokacija: sremska mitrovica
  • Karma: +5/-5
  • Pol: Muškarac
  • 3C variant 125kw '09
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #4 poslato: Decembar 04, 2010, 11:11:24 posle podne »
I ja sam se zanosio da kupim tog kineza al sam odustao, definitivno je bolje ovo što ti nudi Shvexoman.

Ja sam pre 2 nedelje naručio ovo http://cgi.ebay.de/Aux-Line-Interface-VW-Audi-Seat-Skoda-NAVI-f-iPod-/110562362138?pt=Kabel_Stecker&hash=item19be07c31a

Aux kabl za sve tipove vw, audi, skoda, seat uređaja radi kao emulator cd šaržera. S obzirom da na mobu imam 5 gb muzike, samo ga "bocnem" i slušam svu muziku u kolima, a kad zazvoni phone muzika se utiša i  pričam preko ozvučenja auta. Isto sam radio i  starom autu. 30€ košta, a dostava u srbiju na adresu 3€ - jeftinije nego našakurirska služba....

Van mreže Peppone

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 44
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5 1.9 TDI
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2010, 11:47:31 posle podne »
Pa nisam bas siguran da emulira cd sarzer. Ubada se na mesto sarzera i daje zvuk preko njega ali ne mozes da kontrolises preko kasetofona, samo preko telefona ili ipod-a. Shvex ima to ali za ipod koliko mi se cini, pogledaj u oglasima.
Da je moglo kod mene stavio bih rcd200mp3 ali jednostavno ne moze, moram pola konzole da isecem i prepravljam.
This time next year, we will be millionaires

Van mreže L@ki

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 499
  • Age: 44
  • Lokacija: sremska mitrovica
  • Karma: +5/-5
  • Pol: Muškarac
  • 3C variant 125kw '09
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #6 poslato: Decembar 05, 2010, 12:09:10 posle podne »
Da bi ti aux radio na uređaju koji nema izvučeno aux dugme, mora nešto da emulira cd šašržer i tako prevari uređaj kako bih propustio običan audio signal, nisam ni rekao da može da se kontroliše preko kasa.

Uostalom pročitaj na linku sve detaljno piše...

Van mreže Peppone

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Age: 44
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5 1.9 TDI
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #7 poslato: Decembar 05, 2010, 12:13:30 posle podne »
Ne znam Germanski pa ga nisam ni razumeo nesto biggrin. Elem nije ni bitno da li moze ili ne, vazno je da radi, ubodes i  driving
This time next year, we will be millionaires

Van mreže dragan76

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 47
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +0/-0
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #8 poslato: Decembar 15, 2010, 10:16:08 posle podne »
ja sam koristio xcar link u audiju a4 pre dve godine. tada sam ga platio oko 120eur (verovatno je jeftiniji sada) i sto se tice zvuka odlican je. vezuje se kao sarzer i tako ga i vidi (koristi sve komande na volanu). ne moze da cita nazive pesama i to je meni smetalo.
ovaj balunpunkt gore u prvom postu izgleda dosta bolje, ako xcar link-u nije pala cena onda bolje uzmi blaunpukt.
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2010, 10:18:20 posle podne od strane dragan76 »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2013, 03:07:59 posle podne »
ima li neko iskstva sa ovim? Djeluje dosta jednostavno da ne kažem primitivno ali ako odrađuje posao tj. ako je kvalitet zvuka kao sa CD šanžera zašto da ne?

http://www.kupujemprodajem.com/VW-Skoda-digitalni-mp3-pleyer-za-USB-5800372-oglas.htm?filter_id=23713676

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2013, 04:30:07 posle podne »
Videh oglas za ovo kod nas na forumu nocas. stim da je ovde 40 eura... Odavno imam nameru da tako neshto ugradim kod sebe. ali... Ne znam kakav zvuk daje... za XcarLink sam siguran da je super, ali je preskup za mene. A kineske igracke sa ebaya nisam smeo da porucujem, bash zbog toga shto ne znam kako zvuce...

Ovo je i meni sinoc privuklo paznju, al ko shto rekoh, ne bih da bacim 40 eura pa da se kajem.. Ako ga je neko probao, poslushao nek prica utiske!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #11 poslato: Maj 11, 2013, 04:42:26 posle podne »
ja imam to kod sebe u autu,dodji na skup (ako mozes) pa pogledaj,meni se svidja kako radi,i dosta je brz,trenutno bez cekanja prebacuje na sledecu pesmu,isto tako kad ucitavas drugi disk-folder,trenutno radi bez cekanja
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 04:44:27 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #12 poslato: Maj 11, 2013, 05:07:23 posle podne »
Pa to je vec druga priča kao ga koristiš i zadovoljan si. Meni je najbitnije da ne kvrci, zuji, i ne deformishe zvuk. Naravno da kvalitet dosta zavisi i od kvaliteta same mp3 pesme, ali ako se zvuk ne razlikuje puno od npr radija s to je super. Za skup sumljam da mi vreme dozvoljava, ali ako si ti zadovoljan, razlog vishe da uzmem ovo u razmatranje ;)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #13 poslato: Maj 11, 2013, 05:22:10 posle podne »
nema ni pucketanja,ni distorzije zvuka,cistije se cuje od radija,slazem se sa tobom da sto je kvalitetniji mp3 tako ce se I odraziti na zvucnicima

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #14 poslato: Maj 11, 2013, 06:35:50 posle podne »
znaci nema razlike u kvalitetu zvuka izmedju npr. CD-a i ovog?  Meni dovoljno ... jednako nisam ni mislio da korisim SD slot i aux kao sto ima npr Yatour ili X-carlink tako da mi se ne bacaju pare na nesto sto necu koristiti.

@topmarko: Buduci da sam vidio da je u pitanju usluzni oglas kakve su sanse da nekako posredjues u kupovini jer ja dolazim na skup i nezgodno mi porucivat preko AKS-a ili na neki drugi nacin se cimat sa likom ako nije u BG-u  i sl.?

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Re: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #15 poslato: Maj 11, 2013, 10:30:09 posle podne »
Ako dolazis na vagen fest,cuces kod mene,pa ga probaj da li ti odgovara.ima razlike izmedju original cd-a I mp3-a. Imas pp

sent from Xperia Ray
« Poslednja izmena: Maj 11, 2013, 10:31:40 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #16 poslato: Jun 06, 2013, 06:41:00 posle podne »
Cuo na wagenfwstu, maltretirao uredjaj nekih pola sata i na kraju ... naravno kupio, sad ga terorisem kod mene u passatu na balupunktovoj gammi i nemam zamjerki, zvuk kao na najboljoj radiostanici, neuporedivo bolji od kaseta ili onih emulatora sa kasetom i kablićem, naravno sve zavisi od pjesme i njenog kvaliteta ... uredjaj na odredjeni nacin fade-outuje pjesmu tako da nema naglih skokova pri šaltanju pjesama, nema distorzije, šuma, nekih pucketanja (ukoliko ih naravno nema na samoj pjesmi ili USB-u na koji je ta pjesma snimljena), za sad da ne ureknem vrlo zadovoljan i toplo preporučujem svima koji bi da ne diraju fabrički izgled srednje konzole a da opet imaju kvalitet, lagano rukovanje uređajem bez ikakvog skretanja pogleda sa puta. Javljam utiske posle nekog dužeg perioda ovo je bilo cisto "preliminarno"  biggrin
« Poslednja izmena: Jun 06, 2013, 06:44:59 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #17 poslato: Jun 06, 2013, 07:55:09 posle podne »
Extra! Znaci tvoje preporuke! super!

Reci mi jel uredjaj stalno pod naponom, ili samo kada je ukljucen 'cdsharzer' na gami? I jel si primetio da li se i koliko greje ta elektronika?
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #18 poslato: Jun 06, 2013, 08:14:49 posle podne »
sad cu da ubodem usb  punjac u njega pa javljam da li ima napona kad je ugasen,ne greje se elektronika,vise se ugreje usb flash
 
edit: pusta struju na usb tek kada se upali kasetofon,a dok se slusa radio moze da se puni telefon,sad sam proverio
« Poslednja izmena: Jun 06, 2013, 08:20:22 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Gamma V i Xcarlink
« Odgovor #19 poslato: Jun 06, 2013, 09:20:19 posle podne »
ok, hvala za info. Kako mi je zadimio nokijin autopunjac, počeo sam,mozda bezveze, da Razmišljam o takvim stvarima ;) 
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!