Autor Tema: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?  (Pročitano 7906 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #20 poslato: Januar 26, 2013, 01:52:49 posle podne »
nije da se foliram, kurcim ili pravim pametan al mislim da ne smetaju ni 6000K ni 8000K. nemam neko iskustvo kao shvexoman, imam taman duplo manje tj od prije 3 god vozim auto sa xenonima, prvo golf pa sad pasat.

prije nego sto sam ja prvi put kupio xenone, prije 3-4 god drug je na bmw 3 stavio neke original xenone, ne sjecam se, mislim da su philips, al se dobro sjecam da ih je platio nesto mnogo skupo da se zacenes kad cujes cijenu. i uzeo je 6000K
i kad je dosao posle ugradnje ono sija super al cim padne kisa mokar asvalt upije svu svjetlost isto ko meni tada sto sam imao ono sranje cool blue sijalice ili kako se zovu, sa plavim staklom. i nista se ne vidi. posle toga sam na golfa stavio 8000K koji nisu nikome smetali, cak sam uzimo druga kola, da idem u susret da vidim dal smetaju xenoni. nije mi ni palo na pamet kad sam kupovo jer tada o tome nisam pojma imo, da ce to fino i da izgleda biggrin

e to oko ac ili dc si mu pominjali kad sam kupovo i samo mi rekli da ne smiju da se pomijesaju ac sijalice sa dc balastima il obrnuto.
a na pasatu sad imam ove odozgo sa slike 8000K i ako me neko sretne u bg il na sledecem skupu ako padne mrak ispitacemo biggrin



Na passatu imas projektore pa je to OK , a za Golfa ne mogu da ti verujem da ne rasipa svetlost i da ne smetas ostalim vozacima , to sto ti ne blicaju ne mora da znaci da im ne smeta , i to je cinjenica druze , a moje iskustvo nije samo voznja sa xenonima vec i ugradnja u preko 1000 vozila za proteklih 6 godina.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 01:54:26 posle podne od strane shvexoman »

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #21 poslato: Januar 26, 2013, 01:53:42 posle podne »
Shvexoman da li bear ksenoni imaju AC ili DC balaste?
Drugo pitanje kako mogu da se nasteluju farovi bez projektora da ne smetaju ostalima? Razmisljam da uzmem bear H7 4300k. Prije sam imao ove kineske h7 6000k bas su lijepi bili ali su smetali ostalima i zato sam ih makao. Nadam se da ovi 4300k nece smetati kao ovi. Meni je glavni snop ok, cak ga spustim skoro za 2% na onaj regulator, ali nekako je far takav (golf IV) da rasprsuje svjetlost i zato blicaju. Mislim da se to ne moze nikako fokusirati nego je tako kako je?



Bear jesu AC , a sto se tice rasipanja svetlosti bez projektora nemoguca misija, 4300k je bolja opcija ali ce idalje da rasipa, jednostavno takvi farovi nisu predvidjeni za gasne tj Xenonske sijalice.

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #22 poslato: Januar 26, 2013, 02:12:19 posle podne »
ne kazem ja da nisi u pravu za rasipanje svjetlosti, toga sam i ja bio svjestan i da ce smetati drugim, iako sam imo tada 17-18 god. al sam provjeravo sam, da vidim da li smetaju, ozeo sam drugo auto a drug je vozio moje i sreli smo se "na otvorenom putu" dje je mrak, tj nema ulicnog osvjetljenja i nisu smetali al sam ih malo spustio prije toga.

evo jedna slika vidi se na zidu da nisu podizeni cak na fiatu ni do soferke nije dosla ova linija.




e jedino su ovi maglenjaci smetali jer su sa buvljaka i naravno rasipali svjetlost na sve strane i nizasta nisu sluzili osim za estetiku i neko foliranje




veceras cu slikati kako se na pasatu vidi 8000K i duga i kratka kinezi biggrin

Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2013, 05:52:39 posle podne »
Pazi i meni je glavni snop ok i dobro fokusiran, ali farovi kao farovi sijaju jako. U sustini to po suvom uopste i ne smeta osim ko se zabulji u svetla (umjesto da gleda svojeg posla), dok po kisi ponekad znaju da smetaju i obicne sijalice a ne ksenoni..
Stavicu bear 4300k, spusticu na 1.5% pa cemo vidjeti kako ce da bude :)
Ne bi ih ja ni stavljao opet da ne vidim na nekolike cetvorke ksenone na obicne farove a uopste ne smetaju. Mada je kod nas glavni problem sto narod gleda u tudja svetla, ja konkretno i kad su nekom jaca svetla (osim ako se ne vidi da su duga) ne blicam, ako je to na kratko brze ides odmah prodjes gledas u put i nista ne smeta, ali ima ljudi koji se nece zadovoljit dok ti ne blicne. Isto tako npr kad neko skrece a iz drugog pravca ide neko, i ovaj mu uopste ne smeta znaci brzo skrene, ali ovaj drugi svira, kao sta ulijeces ispred trte vrte..

Kad sam stavio one farove sa projektorima, cut off je bio bolesno dobar, jos obicna halogena sijalica bila, snop skroz nizak bio, i opet se nasao bolesnik koji mi je blicnuo (tu nema ni policije ni nista, nego mu kao smetala svetla :D).. Tako da sam tad odlucio da cu opet da vratim ksenone pa da makar imaju razlog za blicanje haha :D

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2013, 06:01:11 posle podne »
archi apsolutno je tacno to da ljudi gledaju u tudja svjetlja.

meni nikad tudja svjetla nisu smetala osim od kamiona ili autobusa koja su u visini moje glave i ubijaju.

sva ostala svjetlja ubiju tj ublaze moji xenoni i nema problema ni kod mene ni kod njih biggrin

odo za ove momke da slikam u nekom mraku kako se vide xenoni biggrin mahac

Van mreže deki-pa

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 809
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +10/-18
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 35i 2.0 I
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2013, 06:09:53 posle podne »
Pazi i meni je glavni snop ok i dobro fokusiran, ali farovi kao farovi sijaju jako. U sustini to po suvom uopste i ne smeta osim ko se zabulji u svetla (umjesto da gleda svojeg posla), dok po kisi ponekad znaju da smetaju i obicne sijalice a ne ksenoni..
Stavicu bear 4300k, spusticu na 1.5% pa cemo vidjeti kako ce da bude :)
Ne bi ih ja ni stavljao opet da ne vidim na nekolike cetvorke ksenone na obicne farove a uopste ne smetaju. Mada je kod nas glavni problem sto narod gleda u tudja svetla, ja konkretno i kad su nekom jaca svetla (osim ako se ne vidi da su duga) ne blicam, ako je to na kratko brze ides odmah prodjes gledas u put i nista ne smeta, ali ima ljudi koji se nece zadovoljit dok ti ne blicne. Isto tako npr kad neko skrece a iz drugog pravca ide neko, i ovaj mu uopste ne smeta znaci brzo skrene, ali ovaj drugi svira, kao sta ulijeces ispred trte vrte..

Kad sam stavio one farove sa projektorima, cut off je bio bolesno dobar, jos obicna halogena sijalica bila, snop skroz nizak bio, i opet se nasao bolesnik koji mi je blicnuo (tu nema ni policije ni nista, nego mu kao smetala svetla :D).. Tako da sam tad odlucio da cu opet da vratim ksenone pa da makar imaju razlog za blicanje haha :D


naravno da skoro svi gledaju tudja svetla  :rolleyes:
ja se ne sekiram ako blicaju, kad im pustim duga tek onda ne vide nista    lollol
a skroz su mi oboreni farovi dole, uvek se nadje neki koji ce da blicne       beer

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #26 poslato: Januar 26, 2013, 08:32:12 posle podne »
evo slika ko sto sam obeco. jedva nadjoh mrakusu da slikam biggrin

spolja kratka/duga






jos jedna malo blize kratka/duga






iznutra sa vozacevog mjesta kratka/duga






i slika u farove da vidite cisto kako je kad idete u susret kratka/duga



Van mreže archi

  • Redžo je drifter, on ga tera u crveno po bašči
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Age: 34
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +43/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 74KW ATD
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #27 poslato: Januar 26, 2013, 08:53:40 posle podne »
Jesi ga bacao pod rucnom malo na ovako finu podlogu :D..
Ontopic (valjda) sigurno ne smetaju ovako ka na slici, jer uzivo je to puno blaze. Kada se slika sa telefonom to izgleda puno jace :D

Van mreže GomY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 781
  • Lokacija: Pljevlja - Beograd
  • Karma: +52/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bus Plus
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #28 poslato: Januar 26, 2013, 09:33:00 posle podne »
malo offujemo al nema veze biggrin
nisam brate jer ne moze. imam i asr i esp. i mogu da iskljucim asr, tj ono da mogu da startam, al ne mogu da iskljucim esp. cim potegnem rucnu, pocnu tockovi da krce ko abs i ukopa se u mjestu ako ide sporije a ako ide brze samo me ispravi. probavo sam i sa iskljucenim asr-om i ukljucenim, to je kod mene dugme esp, al nece da se zanese cak ni na velikom prakingu u krug mada tome i doprinose gume dobre biggrin

a sto se tice xenona, evo slike pa sve sami vidite biggrin

Van mreže TiNi

  • PoLo 9N3 2009 1.4 16v
  • VW Klub Prijatelj
  • Sr. Member
  • ***
  • Poruke: 526
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +24/-17
  • Pol: Muškarac
  • Crni PoLo i Audi Q3 babin
  • Auto: Audi Q3
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2013, 11:12:22 pre podne »
Evo da se vratimo na xenone... Ja npr imam farove bez sociva ali su generalno novi i ne razbacuju svetlost. Ja sam podesio kada u kabini podignem skroz malo smeta, ali kada je samo za 1 na dole (tako vozim non stop) ne smeta nikome ni u kakvom slucaju. Mogu nekome moje maglenke da smetaju ali to vec zavisi od situacije, sve sam testirao i cesto vozim nocu svugde i tacno znam da kada je na 1 niko nikada se nije zalio ali na  -  tj kao 0  zna bas da im smeta  :)))  to samo kada sam na autoputu nocu bas kad nema mnoogo ljudi , ali ponavljam na 1 nikome ne smeta...
LiVE TO BE THE BEST

Van mreže Bosnjak94

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #30 poslato: Februar 05, 2013, 12:15:01 pre podne »
Uzeo sam kineze,bubanj potok batice 3500 dinara 6 meseci garancija samo ucini cvrak :D

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #31 poslato: Februar 05, 2013, 12:34:51 pre podne »
Ja nemam xsenone često sam po putu i po noći i meni lčno manje smetaju kršteni  xsenoni u odnosu na ove orginalne kada naiđe neki bmwx5 ili audi Q7 sa orginalnim oni me ubijaju trista puta više i slatko se naj.... mile majke inžinjeru koji ih ugradi. Koristim osram NB i sve se više dvoumim da pređem na ove xsenone što sami ugrađujemo u trotoar varijanti.
Nema zanata bez alata

Van mreže Mita86

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Age: 37
  • Lokacija: Trebinje, RS
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf VI
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 30, 2013, 09:56:58 posle podne »
Ja imam planove da u skorije vrijeme ugradim xenone, odnosno bixenone na mog golfa. Golf je 2009. godiste, 2.0. TDI motor, 81kW, 110 konja. Mene zanima više stvari po tom pitanju. Prvo me zanima koliko koštaju bixenoni originalni i gdje mogu da ih nabavim? Da li moram da kontaktiram ovlasteni servis ili to mogu na narucim preko ebay-a? Da li ce mi ti xenoni prijavljivati gresku i da li cu imati problema prilikom ugradnje?! Molim sve one koji su upuceni da mi daju precizan i jasan odgvor.  thumbup

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 31, 2013, 11:13:05 posle podne »
Xenoni 4.300  Philips definitivno najbolji ... 4. god kako ih vozim  :25 ... stalno sam na putu i po gradu ... u svim uslovima super se pokazali ...  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Milos GTD

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 919
  • Age: 36
  • Lokacija: Popovic
  • Karma: +23/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 31, 2013, 11:28:40 posle podne »
druze,poslusaj ti shvexomana,baja realno zna sta je najbolje...ja sam od njega pazario bear set i stvarno su bili dobri,nisu rasipali svetlost...sad sam uzeo druge i rasipaju svetlost da je to strasno.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #36 poslato: Novembar 01, 2013, 06:58:09 posle podne »
Rasipanje nema veze sa markom xenon sijalice nego sa sočivom fara...
Земунчанин

Van mreže Milos GTD

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 919
  • Age: 36
  • Lokacija: Popovic
  • Karma: +23/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: Koji su xenoni bolji 6000k ili 8000K?
« Odgovor #37 poslato: Novembar 01, 2013, 07:21:06 posle podne »
sa novim sijalicama mi svi blicaju u susret,bas su lose...sa bear nisam imao problema.