Autor Tema: Golf 1 1.6 EG 110ks  (Pročitano 6863 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže orwikcons

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Age: 41
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Golf 1 1.6 EG 110ks
« poslato: Mart 25, 2010, 02:29:04 pre podne »
Pozdrav!

Interesuje me iskustvo sa ovim motorom, performanse na prvom mestu. Ima samo 2 konja manje od 1.8 GTI 8v, da li su mu i performanse slicne performansama tog motora?


Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2010, 10:21:49 posle podne »
pa i EG ti je ajnspric motor identican kao u 1,6gti, mislim da je razlika u izduvnoj grani neznam da se jos nesto razlikuje

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2010, 10:10:07 pre podne »
mislim da imas detaljno objasnjenjeu izvucenim temama,kod 1,8 motora je bilje i vece iskoriscenje snage ,brzina i snaga motora ne zavise samo od konjskih snaga vec je vise elemenata uklju?eno u to,a jedan od tih je i litraza cilindara,sa manjom kolicinom goriva 1.8 motor iskoristi vise snage nego 1.6,

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2010, 08:20:35 posle podne »
od cega to zavise brzina i snaga ako ne od konjskih snaga?

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2010, 08:39:36 posle podne »
pa i od menjaca.... biggrin
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #5 poslato: Jul 13, 2010, 08:41:42 posle podne »
Pozdrav!

Interesuje me iskustvo sa ovim motorom, performanse na prvom mestu. Ima samo 2 konja manje od 1.8 GTI 8v, da li su mu i performanse slicne performansama tog motora?


   gile ko ovde pominje mjenjac?

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2010, 08:44:46 posle podne »
pa pored tih konja i kilovata mora i menjac da uklopi u celu pricu  bonk bonk
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2010, 05:15:52 posle podne »
od cega to zavise brzina i snaga ako ne od konjskih snaga?
gedoro burazere bezljutnje ali ti si vrlo neprijatan za diskusiju,to je pod br jedan,mi ovde nismo da bi se svadjali i prepirali nego samo iznosimo svoja saznanja i iskustva kako bi nekom rijesili problem i nema potrebe da se izdrkavas na bilo kome,ovo je vec 5-6 tvoj citat  u kome se jasno vidi tvoja nervoza i frustracija,ako si majstor to postujem ali moras da razumijes da dosta ljudi odavde voli svoj auto ali se u mehaniku ne razumije i trazi pomoc, ali budi malo vise prijateljski raspolozen jer ovde smo na kraju svi prijatelji obzirom da smo zaljubljenici u isti ili slican tip vozila sto nas na kraju i spaja kao prijatelje i ljude
a sto se tice brzine ona je sklop elemenata tezine ,vucne snage vozila i zapremine cilindara uz odgovarajuci prenos(menjac),ako je vozilo isuvise masivno moze da ima mnogo veliku celokupnu snagu motora a da postize vrlo malu brzinu itd.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2010, 09:41:14 posle podne »
1. ja se neizdrkavam ni na koga i tako pricaj s tatom
2.takvi pametni i tebi slicni samo mogu zbuniti nekoga ko je postavio neko pitanje
3. za sta nisi sto posto siguran nemoj ni pisati, za nagadjanja i nebuloze imas temu off topic
4.ko si ti da mi brojis citate i ocjenjujes kakvi su?
5.sad se vrati na vrh i procitaj ponovo temu
6.kakva masivna auta pominjes covjek je lijepo pitao za razliku izmedju 2 motora
7. trudim se da svakom odgovorim i pomognem koliko mogu iz iskustva i radnog staza od nepunih 20 godina
8. popij mlijeko i uzivaj
9. ;)

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #9 poslato: Jul 14, 2010, 09:45:27 posle podne »
 wacko bonk

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #10 poslato: Jul 14, 2010, 09:58:23 posle podne »
@borko83: da ja sad tebe ne bih citirao recicu ti samo jednu stvar. saznanja su ti na nivou deteta u trecem razredu a vec u petom se iz opstetehnickog obrazovanja uci o SUS motorima. Prelistaj malo net na tu temu pa onda diskutuj nemoj da pises budalastine. ;)

racer330

  • Gost
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2010, 10:36:00 posle podne »
 lollol lollol lollol lollol
ma dajte ljudi opusteno bre....... beer
drugar nadji na netu podatke od jednog i od drugog.....uporedi ih i sve ce ti biti jasno.....ukoliko nesto ne budes znao pitaj i vrlo rado ce ti neko vec pomoci
pretpostavljam da zelis nesto sa tim motorima stoga ukoliko ti treba neki strucni savet tipa koji je bolji iliti izdrzljiviji to ce ti verovatno gedora ili neko ko je dosta upoznat sa tim motorom reci
poz i samo opusteno

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #12 poslato: Jul 14, 2010, 11:00:39 posle podne »
kako brate opusteno kad covek koji se predstavlja kao masinac napise da je kod dva motora iste snage a razlicite zapremina snaga bolje iskoriscena na ovom sa vecom zapreminom... jeste, opusteno je covek odvalio sa tom izjavom a da ne pominjem ovo snazi, konjima i td...

kako moze gospodine masinac 1.8 sa manje goriva da da istu snagu kao 1.6 sa vise ili sta si vec napisao tj sta si hteo da kazes. kad je tako zasto je onda 1.6 manji potrosac od 1.8 ili, zasto 1.8 moze vise da predje od 1.6, ili gde je snaga bolje iskoriscena na 2.0 16v 150ks (golf) ili 1.6 16v 163ks (honda) i td, i td, itd... pitanja , pitanja , pitanja...

ajde razmisli malo pa se ispravi leba ti ili u suprotnom idi i hebi mater onom koji te to tako naucio.

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #13 poslato: Jul 14, 2010, 11:01:47 posle podne »
EG je 1.6 i pravljen je od 76' do 82' a posle ide recimo DX 1.8 od 82' do 84' pa i kasnije u cabrioletu....
 
EG 81kW pri 6100 obrtaja
    140Nm pri 5000 obrtaja
precnik klipa i hod i tako to ti ne treba...
 
ovaj 1.8 ne mogu da nadjem, knjiga mi se zaturila  boodala lollol
e sad motori su isti samo 1.8 ima poboljsanje, ima vakumski ventil preko koga se aktivira dizna hladnog starta kada se naglo da gas da se motor ne bi "ugusio" na startu.....
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #14 poslato: Jul 14, 2010, 11:30:12 posle podne »
Sta, klipnjaca ima kraci hod pa tako povecana zapremina i dobijeno nesto vise Nm... :huh:

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #15 poslato: Jul 14, 2010, 11:32:36 posle podne »
GTI 8v digifant ima 159 Nm al ne znam koliko ima K-jetronic
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #16 poslato: Jul 15, 2010, 10:06:33 pre podne »
1. ja se neizdrkavam ni na koga i tako pricaj s tatom
2.takvi pametni i tebi slicni samo mogu zbuniti nekoga ko je postavio neko pitanje
3. za sta nisi sto posto siguran nemoj ni pisati, za nagadjanja i nebuloze imas temu off topic
4.ko si ti da mi brojis citate i ocjenjujes kakvi su?
5.sad se vrati na vrh i procitaj ponovo temu
6.kakva masivna auta pominjes covjek je lijepo pitao za razliku izmedju 2 motora
7. trudim se da svakom odgovorim i pomognem koliko mogu iz iskustva i radnog staza od nepunih 20 godina
8. popij mlijeko i uzivaj
9. ;)
[/quot
kako brate opusteno kad covek koji se predstavlja kao masinac napise da je kod dva motora iste snage a razlicite zapremina snaga bolje iskoriscena na ovom sa vecom zapreminom... jeste, opusteno je covek odvalio sa tom izjavom a da ne pominjem ovo snazi, konjima i td...

kako moze gospodine masinac 1.8 sa manje goriva da da istu snagu kao 1.6 sa vise ili sta si vec napisao tj sta si hteo da kazes. kad je tako zasto je onda 1.6 manji potrosac od 1.8 ili, zasto 1.8 moze vise da predje od 1.6, ili gde je snaga bolje iskoriscena na 2.0 16v 150ks (golf) ili 1.6 16v 163ks (honda) i td, i td, itd... pitanja , pitanja , pitanja...

ajde razmisli malo pa se ispravi leba ti ili u suprotnom idi i hebi mater onom koji te to tako naucio.
masinstvo je komplikovana nauka i zahteva duga objasnjenja ,prema tome ne treba sumnjati u reci strucnjaka koji se  teorijski bave SUS motorima.
a sto se mene tice mislio sam da je potrebno coveku objasniti prednosti i mane navedenih motoraa,ubuduce cu se truditi da ne govorim o necemo zasta sam vrlo siguran u princip funkcionisanja.prepustam mudrijima mesto savetodavaca.pozz

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #17 poslato: Jul 15, 2010, 11:39:36 pre podne »
ja ne vidim da si napisao nesto sto ce da koristi bilo kome. sve vreme prozivas dal je ko pametniji , mudriji, dal je majstor ili inzenjer. ako vec nesto znas onda to iznesi a ne da se pravis pametan. ono sto si do sad napisao je cista nebuloza aj sad dalje...

dakle pitanje je: "iskustva sa EG motorom. ima samo 2KS manje od 1.8 GTI 8v, da li su mu i performanse slicne performansama tog motora?"

ti koliko vidim vozis dizela znaci ova dva nisi video ni na slici tako da ne vidim poentu tvog teoretisanja...

you may enlighten us...
« Poslednja izmena: Jul 15, 2010, 12:00:05 posle podne od strane zverko »

Van mreže borko83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 356
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B 5.5 1.9 TDI
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #18 poslato: Jul 16, 2010, 10:56:43 pre podne »
e ovako od 1995-1997 vozio sam 1.8 GTI 16v,od 1997-1999 turbo diesel 51kw,od 1999-2000 benz 1.6,od 2000-2004- vozio sam 1.3(najveci vw promasaj),od2004-2005 vozio sam g60(san snova svakog momka),od 2005-2010 1.6 turbo intercooler.eto toliko o mojim iskustvima sa golfovima 2,znaci imam vrlo veliku slobodu da kazem mane i prednosti svih modela osim modela vr6 jer jedino njega nisam vozio,skoro na svim modelima me zatrefila generalka tako da sam dosta upoznat sa njihovim manama i vrlinama.
2.ja stvarno nisam ovdje da bi se prepirao sa nekim ko ima vise znanja u teoriji ili praksi,jednostavno vrlo cesto sam nailazio na majstore koji su me drali kao jarca i magarca a da mi nista nisu uradili vec su mi samo par modela golfa doslovno upropastili svojim neznanjem.e od tada odrzavam auto samo u ovlascenim servisima sa majstorima koji su prosli velike obuke za rad na vw motorima,a izmedju ostalog dosta se bavim teorijom vw motora i na osnovu toga dajem sebi za pravo da ponekad kazem neki savet,ili iz mog iskustva ili iz knjige.
ako nekom smeta razlicito misljenje zao mi je u tom slucaju cu se suzdrzati od bilo kakvih komentara.
uglavnom da napomenem jos jednom,nisao ovde da bi se prepirao niti omalovazavao bilo koga,nego da iznesem svoja iskustva i da saznam i za sebe kad mi nesto zatreba.
svo koji su se osetili uvredjenim mojim rijecima primite moje iskreno izvinjenje.pozz

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Golf 1 1.6 EG 110ks
« Odgovor #19 poslato: Jul 16, 2010, 11:11:29 pre podne »
druze, uz duzno postovanje prema tvom vozackom stazu ali po ovome ispada da ga imas vise od mene a ja sam ubedjen da sam stariji od tebe i to dobrano . uzmimo u obzir da ti je ovo 83 na kraju nicka godina rodjenja kao i informacija da studiras. po tome ti nikako nisi mogo od 95 do 97 da vozis jer nisi ispunjavao starosne uslove za vozacku. nemoj samo da mi pricas pricu kako si vozio bez dozvole jer si eto kao mogo ili da si mator pa ti odjednom dunulo da zavrsis skolu ili si u kranjem slucaju veciti sutudent. bilo kako bilo, ja ti tek sad nista ne verujem i mozes da pises pisanja radi i nista vise... pozz