Autor Tema: zamena letecih lezajeva  (Pročitano 11208 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: zamena letecih lezajeva
« Odgovor #20 poslato: Novembar 04, 2014, 09:52:44 posle podne »
std klip je 80,985 a specijale idu po 0,25mm na tu cifru.Karike se ne mere kad su van klipa i cilindra.Karike kad kupujes na pakovanju obicno pise koja je specijala tj pise 0,25 ili 0,50 ili std ako je za std klipove.Ne moze se pogresiti
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2014, 09:59:09 posle podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: zamena letecih lezajeva
« Odgovor #21 poslato: Novembar 04, 2014, 10:09:38 posle podne »
imam odlican motor 1800  66kw sa papirima koji radi veoma lepo bez sumova,nedimi lepo pali i drzi ler,od prvog vlasnika presao oko 270000.Dacu ti ga za male pare,jos je u autu moze da se upali da se pogleda.

Sto se tice ugradnje novog motora stvari stoje ovako po sluzbenom glasniku

http://www.atpv.rs/files/pravilnik%20o%20ispitivanju%20vozila%202012.pdf


1.4.3. Ugradnja pogonskog agregata (motora)

Izgradnja i ugradnja pogonskog agregata (motora) na motornom vozilu tretira se kao pojedinačna
prepravka koja se može izvesti u sledećim varijantama:
1) ugradnja motora drugog tipa istog proizvođača, koji ne postoji u fabričkoj varijanti proizvođača
vozila,
2) ugradnja motora drugog proizvođača,
3) ugradnja pogonskog agregata (motora) na elektro pogon.
Ugradnja motora istog tipa, istog proizvođača, kao i ugradnja motora drugog tipa istog proizvođača,
koji se ugrađuje kao fabrička varijanta proizvođača vozila ne smatraju se prepravkom.
U postupku ispitivanja ugradnje motora potrebno je proveriti da li ugrađeni motor zadovoljava
bezbednosno-tehničke karakteristike, u odnosu na vozilo u koje je ugrađen motor, definisane zakonskim
tehničkim propisima i standardima za tu vrstu vozila.
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2014, 10:11:10 posle podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže shtex

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Age: 35
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Evo 1.4 16V
Odg: zamena letecih lezajeva
« Odgovor #22 poslato: Novembar 09, 2014, 01:50:04 posle podne »
Uradio sam radilicu i sutra se pakuje. Nisam glavu skidao, oduzilo mi se ovo se a treba mi auto vec koliko prekosutra.
Covek u Prijepolju koji mi je brusio radilicu tvrdi da je moja radilica od dizela 1.6 ili 1.9, a ne od benzinca. Da li je to moguce ?

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: zamena letecih lezajeva
« Odgovor #23 poslato: Novembar 09, 2014, 05:56:29 posle podne »
Moze biti da je neko ubacio od 1.6d jer ima iste hodove i precnike. Od 1.9 ne znam jel moguce.
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže shtex

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Age: 35
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Evo 1.4 16V
Odg: zamena letecih lezajeva
« Odgovor #24 poslato: Novembar 14, 2014, 09:00:08 posle podne »
Cisto da se javim preuzeo sam auto. Uradjena je radilica, zamenjen set letecih, lezecih , aksijalnih, semerinzi, dihtunzi dekla, kartera i uljne pumpe, ulje ,antifriz, dihtung usisne grane. Zamenjena igla kvacila, pravljeni novi srafovi menjaca jer su bil neki improvizovani pa nije menjac nalego na motor kako treba. Lepo radi nema lupanja, al sad cujem kako cakcu ventili :D

Karter mi je ispao i pao na nogu i sjebo sam zglob, al oporavljam se :)

A motor koji sam ja hteo da kupim pre 15 dana za 100 evra, kupio je jedan sugradjanin, i danas su ga doterali da ga vade, crko je posle 300km. Tako da sam dobro prosao :D Hvala na pomoci i na trudu koji ste ulozili :)