Autor Tema: Restauracija - popravka VW Golf 1  (Pročitano 17830 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #20 poslato: Decembar 31, 2009, 01:18:19 pre podne »
Gde si bre nasao auto da kupis u Feketicu,ziveo sam tamo 25 godina i znam kakvih sve krseva nema u tom selu,mada sad to vise nije ni bitno,zao mi je samo sto te je ovaj zeznuo ali neka mu je na cast.Ti nastavi sa daljim radovima,nadam se da ces uspeti da ga zavrsis sto pre,pa da vidimo jos jednog dobro sredjenog keca ovde u klubu....sretno  clap
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2009, 01:20:02 pre podne od strane golfo »

Van mreže Robin

  • VW Početnik
  • Poruke: 128
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #21 poslato: Decembar 31, 2009, 01:48:18 pre podne »
Kazes za sebe da nisi profi majstor?  wub

Ispricacu jednu pricicu mozda ti bude koristila.
Drugar mog caleta, navata nekog lika na moru koji je u posadi neke podmornice. I izmoli ga da mu da neku mast kojom se mazu podmornice protiv korozije. I on izmaze celog keca sa tim (iznutra) i auto nije trulio......  big_boss
1.put palim, nece. 2.put palim, nece. 3.put palim, upali iz prve!

killah

  • Gost
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #22 poslato: Decembar 31, 2009, 02:00:44 posle podne »
nadji prvo podmornicu,pa ako te ne ubije neki stranac sa nje trazi mast lollol lollol

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #23 poslato: Decembar 31, 2009, 03:10:52 posle podne »
Samo polako i sredi do kraja.Mi imamo 4 kockice koje se radi i sve nesto traljavo ide,farbari zezaju,od letos se ebemo.Evo par slika da se vidi.

Ovako pocelo.
Svi rade super,samo da se farbari uozbilje.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13075
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #24 poslato: Decembar 31, 2009, 03:36:18 posle podne »
Svaka cast na zivcima  biggrin

Ozbiljno, volim kada vidim golu skoljku, a ne pola stvari ostanu i naravno sto ti kazes "trulex" uvek ostane ispod nekog tapacira plastike itd  ;)

A imas sliku felnica?

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #25 poslato: Januar 07, 2010, 02:24:42 pre podne »
bice za vikend
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže puki

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 573
  • Age: 42
  • Lokacija: Priboj, Republika Srpska
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #26 poslato: Avgust 16, 2010, 04:53:24 posle podne »
svaka vam cast na motorima u autima....16v sa duplim dvogrlim karburatorima clap clap clap...to je moj jos neostvareni san wub

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #27 poslato: Decembar 05, 2011, 12:28:35 pre podne »
skapiram bas da nisam ispao ok i nikada nisam dovrsio temu a auto je kompletno  zavrsen pa me zanima da li mi admini dozvoljavaju da je zavrsim i prikazem ostatak projekta s obzirom kada je zadnji put neko odgovorio ... i da li uopste nekoga zanima ??? :D
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #28 poslato: Decembar 05, 2011, 12:29:59 pre podne »
DA!!!

 biggrin

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #29 poslato: Decembar 05, 2011, 12:41:02 pre podne »
ok , s obzirom sta je sve radjeno i da sam sve sam radio kao amater ali sa puno strpljenja i zivaca , nakacicu ostatak projekta , krecem sa uploadom slika ima ih kolko oces ... :D

ps.uskoro novi projekat , vec je nesto radjeno to u novoj temi :D , a sada na posao ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #30 poslato: Decembar 05, 2011, 12:45:16 pre podne »
cekamo slike ....
Golf 1 Cabriolet

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #31 poslato: Decembar 05, 2011, 05:20:57 pre podne »
evo ovako da dovrsim i ja temu sredjivao sam slike i trazio po kompu i ne mogu da verujem fali mi jako puno slika nemam pojma gde su mi , da li sam izbrisao ili sta nema ih nigde ... nije ni cudo s obzirom da sam formatirao hard 10x do sada ...
kao sto sam i napisao auto sam kupio u Feketicu (g.s.) , to mi je bio prvi auto koji sam kupio , lik ga nasminkao za prodaju ja dosao mlad i zelen , video golfa i dalje ... sve do kuce ...








kada sam dosao kuci , otisao sam do auto perionice u ulici i detaljno dao da ga operu , dosao kuci i skoro pao u nesvest ... skidam krila ono katastrofa , zao mi je ali ne mogu te slike da nadjem nigde da vidite na sta je to licilo , lik je zenskim najlon carapama zaspusio otvor tj.trulex  lollol , onda pogledam stub suvozacev katastrofa takodje... generalno prednji kraj nema veze sa vezom ... pragovi losi , rubovi , patos ... jednom recju za otpad ... dolazi mi matori u medjuvremenu iz radionice , prekli neke nosace leto +30 oni pord prese +150 covek gleda i kaze mi da sam budala sto sam to kupio i da zovem cigane da odnesu to sve ... tu se posvadjamo i ja se zainatim i tako su radovi poceli ...  boodala  bleh

prvo sam morao naci donora za limariju , a bogami i motor posto me zavrnuo i za to ... i naravno setim se cice koji ima golfa sa 3v. kojis stoji poprilicno vremena i nicemu ne koristi .... odem po njega i pocnem polako da seckam , motor sam naravno prethodno izvadio ...






sada kada sam imao limarijske delove i motor e vec je bilo lakse , posle sam skapirao da sam se zeznuo da mi je mnogo bolje bilo da sam uzeo ovaj sa 3v.i odradio njega , ali ja hteo limuzinu 5v. , zato u sledecem projektu koji je sada u opticaju (bice uskoro tema) nema prevare  lollol , isekao sam skoljku , isekao staru , i poceo da priblizno pasujem delove , ocrtavao sam markerima kartonima merio , ma ziva muka ali ispalo je to sasvim ok , izvario sam sablone dok nisam isekao skoljku i tacno sam imao repere gde sta moram da uklopim ...




seckalo se tih dana dosta ...





ux, kada sam ovo odradio stvarno me jeza zapala hocu li uspeti , ali bio sam uveren u sebe , u startu odlucan , iako se ranije nisam upustao u ovako nesto ... sve ovo sam radio u Indjiji jer sam tada tamo i ziveo zavrsavao 4-ti srednje , 1-g. faksa cini mi se ovde u Beogradu , cale i stric su tu imali metalostrugarsku radionicu i od malena sam petljao oko svega toga i mnogo stvari znam vezano za masinstvo , inace studiram na masincu na smeru za motorna vozila zavrsavam jos par ispita ... , pa sam imao vec neki preduslov za ovakav projekat u vidu masina , aparata , rucnog alata, kompresora  ....

pocelo je i pasovanje i priprema za varenje prednjeg dela tj.motornog prostora ...






zatim farbanje i zastita pa zavarivanje






sprej za varove , pa plastobit masa za klizne delove , kanale za slivanje vode , itd...





ide ponovo boja , pa spric git , smirglanje , pa lak ...





posto su stara krila bila dosta losa nisam hteo da se zezam nego sam lepo otisao i kupio krila , pragove , rubove i jednu tablu od 1m2 lima debljine 1.5mm


nova krila i pragovi na krovu auta :D

sada je vec bilo mnogo lakse ipak je najtezi deo posla bio odradjen i to solidno , napominjem
''majstor '' amater , a verujem da vecina majstora barem ovako detaljno ne bi odradilo marar premaze a kamoli i varenje , sve je vareno pun var , kosevi punktovani po obodu , stubovi pun var , uostalom sve se vidi sa slikama ... videcete posle zasto sam ovo napisao za majstore i zavarivanje i farbanje ... na kraju teme :(

sledi drugi deo teme samo da objavim ovo vec sam dosta natrpao ...

. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #32 poslato: Decembar 05, 2011, 05:55:33 pre podne »
op , nastavak teme ... ux nocas sam se ubio sa ovim slikama i obradom i uploadom , a net mi spor ocaj ... ivan i pirke me posteno navukose :D

u medjuvremenu se cujem sa jednim ortakom , javi mi se doziveo decko saobracajku MK1 120 km/h driving  i   batine .... dobro se sve zavrsilo , a ja jos delova na raspolaganju :D






bez mnogo cekanja i razmisljanja radovi se nastavljaju , sredjujem ostatak limarije i skoljke , zadnji poklopac blagi ocaj , hauba isto , vrata ok ...




opet ne znam ni sam kako nema slika varenja i gitovanja ... jebem ti komp , od sada sve na cd rezem odmah ili na neki fles .... kopiram na 100 mesta kada snimim ...


isecanje trulog dela , varenje i gitovanje koseva i sredjivanje zadnjeg kraja




sredjivanje pragova , varenje , smirglanje , zanimljivo kada sam poskidao stare pragove i nije toliko lose bilo s obzirom na ostatak auta , ali napravio sam pocetnicku gresku kada sam isekao stare i zavario nove nisam vodio racuna o visini i vratima , pa sam posle morao vozaceva vrata da brusnem jel mi je blago cesalo ... eto amater  batine , a oce da petlja i da se pravi pametan  bonk





sredjivanje dalje





dosao red i na patos da se odradi malo , ogulio sam komplet odozdo i unutra staru zastitu prevario rupice i naneo novu bodi zastitu






konacno sredio i gepek




git , smirgla , spric git , boje , sanjao sam ih tih dana , prsti su mi otpadali , zivci pri kraju ali odlucno do kraja  bicedobro












dosta za ovaj post idemo sledeci da ne zatrpavam mnogo , uglavnom se vidi na slikama , sledi pakovanje motora i unutrasnjosti ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #33 poslato: Decembar 05, 2011, 06:04:41 pre podne »
samo ti pisi : ) kad nisi sve na vreme sad djuture... A u druze pa ti tog golfa slagao ko lego kockice ... isece ga ko burek...
Golf 1 Cabriolet

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #34 poslato: Decembar 05, 2011, 07:18:29 pre podne »
nastavak i ubacivanje motora na redu , instalacija ubacena , servo od dizela 1.6 kao i kocnice napred i nazad ...




pa unutrasnjost ...





















u planu su bile i felnice ali sam odustao prevelike su ipak bile a i guma je bila 65 tako da



to bi bilo to , auto je dodatno sminkat , sredjivan , lickan tako da kazem  biggrin , motor je 1300 cm3 , 4b , ugradjen je naknadno i auto gas , bio sam prezadovoljan sa automobilom , dosta truda je ulozeno , para da nepricamo negde kada sam sve bacio na papir ali ne mogu vise da ga nadjem posto sam sve pisao sta sam kupovao , dosao sam do cifre od 1600e bez registracije , cistih ulozenih parica . Golf trenutno nije u mom vlasnistvu , imao sam druga potrazivanja i morao sam da ga prodam hitno su mi trebale pare , prodao sam ga drugaru za 800e , doduse registracija je bila u zadnjim danima . Drugar je taj isti golf stigao peti dan (5) da polupa , covek ispred njega je naglo zakocio i on se prepao valjda pa umesto kocnice stisao gas do patosa , imam i te slike nakacicu da vidite , a posle cu jos da nakacim i majstora kako mu je to sve popravio da vidite koja bruka i sramota sta je decku naplatio , a kako je uradio , a pritom sam mu ja pomogao da izvuce deo tacnije prednji desni kojim je i udario u automobil ispred , .... golfic je skarabudzen trenutno , eto taj opis bih mu dao , vidjam ga svakodnevno drugar zivi u kraju , i dalje bere sve rupe po putu i unistava ga ,a nekada se tacno smorim kada ga vidim , no ne razmisljam o tome , trenutno sam kupio MK1 sa 3v. zute boje , 1978g. sve fabrikana na njemu , nikada lupat , motor presao boga ''507.000 na satu'' oca ,  jako lose stanje  , jos razmisljam sta cu za motor i da li da generalisem ovaj ili da kupim nesto jace , do sada sam pokupovao sve limariske delove , kocnice napred i nazad disk , jurim sedista i tablu od siroka to mi je neka vizija ... predstavicu ga malo kasnije kada krenu radovi ... eto da i ja osvezim svoju temu , kritikujte slobodno , da ne pogresim na sledecem projektu , svaka pomoc je dobro dosla ... pozzz VW-ovci .

. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #35 poslato: Decembar 05, 2011, 09:00:33 pre podne »
Svaki komentar bi bio suvisan, svaka cast na ulozenom trudu i  svemu sto si uradio. Dovoljan uspeh je i to sto si ga, kao majstor amater, posle celokupnog secenja i rasturanja vratio u vozno stanje... tapsac...

...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #36 poslato: Decembar 05, 2011, 08:12:49 posle podne »
svaka cast za ovaj projekat, jbg zeznuo si se kad si bio mlad i zelen i ja sam se isto tako zeznuo sad, kupio sam napakovanu dvojku, do duse motor... napakovan za prodaju.....
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže Francesko

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #37 poslato: Decembar 05, 2011, 09:36:26 posle podne »
Svaka ti cast na trudu, ali:
Ulozio si u kola cistih 1600 eura + cenu kostanja prvobitnog auta, da u ovo ne racunamo broj radnih sati koje si ti potrosio dok si ga sredjivao, da bi ga prodao za 800 eura??? Nikako mi to ne ide u glavu, ali sad sta je tu je, posle j*banja nema kajanja ;)

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #38 poslato: Decembar 05, 2011, 11:09:43 posle podne »
sve sam ja to skapirao ali muka naterala ... obicno kada se pocne projekat , a ko radi ljudski da ne fusari tj.radi za sebe ulozi puno para pa posle  boodala , evo samo neke stavke , za boje i materijale je otislo preko 300e , plin sa ugradnjom oko 250e , gume oko 150e , kocnice , diskovi...oko 70-80e , limariski delovi oko 150e , ozvucenje oko 200e , presvlake , instrument sat od gti , satici na konzoli , lezajevi , sajle , creva ... oko 180e , alternator 90a , starter  , karburator  , akumulator , elektronsko paljenje ... oko 180e , spone , kugle , amortizeri ... oko 100e  ,,  ne znam ni sam vise , bilo je jos sitnica ... to je to + registracija , atest za gas , prevodjene i papiri oko 250e ... jao  bonk muka me hvata ....


sada u planu imam mk1 , kupio sam ga u ns-u , limariski netaknut , nikada udaren , sve fabrika na njemu , treba da se radi ali nije los u sustini ako posmatram naspram ovog projekta  boodala , do sada sam kupio sve limariske delove , krila , rubove , pragove , prednji i zadnji vezni lim , patos je odlican , disk od siroka nazad , napred jurim od gti-ja , imam u planu alufelne obavezno 14'' , kristalni farovi , stopke jurim , kadice , motor mi je najveci problem , rado bi nesto malo jaci i bolje od ovoga elektromotora da ubacim :D ... da ne ofujem ovu temu vise kapiram da cu na ovaj projekat izmedju 2500-3000e da potrosim ... tema uskoro ... pozzz
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Restauracija - popravka VW Golf 1
« Odgovor #39 poslato: Decembar 06, 2011, 12:18:11 pre podne »
ostatak , slike ce vise reci ...













...  boodala , bas danas slikao kod mene ... covek koji mu je popravljao ima radionicu kod autokomande je jako lose odradio posao , unakazio ga , no ... zadnji post sa slikama od mene ... pozzz
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|