Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 354155 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1800 poslato: Avgust 20, 2014, 09:15:43 posle podne »
Teoretski, policajac moze da pise bilo sta, ali tehnicki pisanje poruke ne spada u telefoniranje. Clan 28 se odnosi iskljucivo na radnju telefoniranje.
Po meni sve dok ti bar jednom rukom/ramenom ne drzis telefon na uvetu ne pravis prekrsaj.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1801 poslato: Avgust 20, 2014, 09:19:42 posle podne »
Samo sto u praksi nije tako...
Wele ako si polagao u auto skoli valjda znas da obe ruke moraju da budu na volanu osim kada menjas brzine. Sa kojim rukom mislis da drzis telefon?
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1802 poslato: Avgust 21, 2014, 03:32:17 pre podne »
Da li si konkretno video u praksi taj slucaj? Ja nisam, pa ne mogu da tvrdim tako, ali sam siguran da bi kod sudije (ako bi doslo do sudije) dokazao da sam u pravu. To sam radio dosta puta.

Sto se ruka tice ... kojom rukom pritiskas dugmice, palis brisace, pojacavas muziku, spustas prozor ako su ti obe ruke na volanu? Kojom rukom uzimas cigaretu, palis istu, otvaras pikslu, treses cigaru? Zabrana telefoniranja nije zbog zauzetosti ruku vec kombinacije zauzetosti ruku i odvracanja paznje od saobracaja.
Mi sad mozemo da pricamo sta ometa voznju i da dokazujemo sve i svasta, ali po zakonu lepo pise da se odnosi na telefoniranje.

admini mozda bi mogli ovaj deo da prebacite u temu ZOBS
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1803 poslato: Avgust 21, 2014, 04:12:45 posle podne »
promasili ste temu skroz  bonk
i ne postoji Saobracajna nesreca nego SAOBRACAJNA NEZGODA
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2014, 04:27:10 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1804 poslato: Avgust 21, 2014, 11:13:29 posle podne »
Wele ti za sve imas svoju teoriju a u praksi kucaj poruke ali da te vidi policajac pa da vidimo da li nices dobiti kaznu za koriscenje mobilonog telefona u toku voznje. Nigde se ne pominje telefoniranje vec koriscenje telefona a totalno je ne bitno da li pises poruku, zoves nekog ili podesavas zvuk...

Sve to sto si naveo odvlaci paznju. Ja sam jednog lika udario jel sam samo na trenutak spustio pogled ka cd-u da vidim koja je stanica, jedan trenutak koji me kostao prilicno $ sreca meni nista nije bilo...
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1805 poslato: Avgust 22, 2014, 02:43:21 pre podne »
Naravno da imam teoriju koja se zasniva na zdravom razumu, a ne strahu.
Nigde se ne pominje telefoniranje vec koriscenje telefona a totalno je ne bitno da li pises poruku, zoves nekog ili podesavas zvuk...
Ja cu da ti citiram zakon opet ako slucajno nisi video posto mi tako deluje, pa vidi da je sustina recenice na bas telefoniranju.
čl. 28. – Vozač ne sme da koristi telefon, odnosno druge uređaje za komunikaciju ukoliko nema, odnosno ne koristi, opremu koja omogućava telefoniranje bez angažovanja ruku za vreme vožnje (5.000 dinara),
I sa hendsfrijem ti opet moras da nekako uzmes telefon u ruku i pozoves nekoga.

Sta ce policajac da pise je njegova stvar. Ja ih uglavnom na licu mesta ubedim da nisu u pravu (posto stvarno nisu u pravu), ali ako ne uspem onda kod sudije uspeva sigurno jer oni znaju zakon daleko bolje. Pre tri godine na zalbenom sam pobio i presudu sudije (covek amater izgresio sve moguce cinjenice) i bio oslobodjen optuzbe. Dosta ljudi se na svaku kaznu poklopi usima i kaze "lakse mi je da platim" jer ne zna kako da se izbori sa sistemom. Bilo je i nekoliko primera ovde na forumu.
Ja nisam takav.

Nisam nikad bio u ovoj situaciji sa telefonom niti cu da budem jer u kolima imam slusalice za telefon koji ionako nikad ne cujem od muzike  :) a da kucam poruke dok vozim mi je van svake pameti.
Slazem se da sve navedeno odvlaci paznju za volanom, ali zakon je jasan sto se tice telefoniranja.

jel ima ovih moderatora? prebacite sve ovo u ZOBS temu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1806 poslato: Avgust 22, 2014, 04:24:34 posle podne »
Naravno da imam teoriju koja se zasniva na zdravom razumu, a ne strahu.
Nigde se ne pominje telefoniranje vec koriscenje telefona a totalno je ne bitno da li pises poruku, zoves nekog ili podesavas zvuk...
Ja cu da ti citiram zakon opet ako slucajno nisi video posto mi tako deluje, pa vidi da je sustina recenice na bas telefoniranju.
čl. 28. – Vozač ne sme da koristi telefon, odnosno druge uređaje za komunikaciju ukoliko nema, odnosno ne koristi, opremu koja omogućava telefoniranje bez angažovanja ruku za vreme vožnje (5.000 dinara),
I sa hendsfrijem ti opet moras da nekako uzmes telefon u ruku i pozoves nekoga.

Sta ce policajac da pise je njegova stvar. Ja ih uglavnom na licu mesta ubedim da nisu u pravu (posto stvarno nisu u pravu), ali ako ne uspem onda kod sudije uspeva sigurno jer oni znaju zakon daleko bolje. Pre tri godine na zalbenom sam pobio i presudu sudije (covek amater izgresio sve moguce cinjenice) i bio oslobodjen optuzbe. Dosta ljudi se na svaku kaznu poklopi usima i kaze "lakse mi je da platim" jer ne zna kako da se izbori sa sistemom. Bilo je i nekoliko primera ovde na forumu.
Ja nisam takav.

Nisam nikad bio u ovoj situaciji sa telefonom niti cu da budem jer u kolima imam slusalice za telefon koji ionako nikad ne cujem od muzike  :) a da kucam poruke dok vozim mi je van svake pameti.
Slazem se da sve navedeno odvlaci paznju za volanom, ali zakon je jasan sto se tice telefoniranja.

jel ima ovih moderatora? prebacite sve ovo u ZOBS temu.
druze cim drzis telefon u ruci u prekrsaju si, dal si ti telefonirao,kucao poruku ili nesto drugo ma ne zanima me, ne znas da tumacis zakon jer zakon ima sirok pojam, pod koriscenjem telefona, tacnije telefoniranjem smatra se i kucanje poruke jer je to jedan vid komunikacije-telefoniranja, kao i mozda siukljucio spikerfon na telefonu pa pricas a drzis ga u ruci, znaci bez angazovanja ruku
i to da ih ti ubedis da si u pravu,hm. izvini ali neverujem ti
ja da vadim listing dal si ti telefonirao ili si mozda obrisao vreme poziva to policajca ne zanima, u prekrsaju si, protiv tebe se pokrece prekrsajni postupak pa ti ako hoces idi na sudu pa se zali,mada niko do sada nije uspeo da obori takvu zalbu, nemoj misliti ako si procitao zakon na internetu da znas sve i da mozes da zajebes pandure
zakon znam napamet ali ne samo ovo sto vi citate online nego u jos mnogo opsirnijem obimu jer sam dobro obucavan za to, tako da te price e zeznuo sam ga,ubedim ih to ne pije vodu
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1807 poslato: Avgust 22, 2014, 05:11:53 posle podne »
Prvo sve sto sam naveo od primera je iz licnog iskustva. Proveri slobodno moje ime i prezime, pa ces videti da sam u zadnjih 7-8 godina imao samo 1 i to kamera kod SIVa zbog brzine... ako vam je konacno proradila ukupna baza podataka. Nemam potrebe da izmisljam, niti se bavim time. A tvoje kolege me svako malo zaustavljaju jer dnevno prelazim 35km po gradu. Znam, radi se na normu, pa se mora nesto i kaznjavati.
Drugo koliko si ti dugo obucavan? Koliko je vremenski trajao taj kurs tj obuka? I za sta konkretno? Znam da si se bavio drugim poslom skoro vremena pre nego sto si postao policajac.
Zakon je pisan da bi ga ljudi razumeli, cisto da ne pomislis da treba da se osecas kao doktor nauka ako si ga naucio. Da li je on online ili vam ga delili kao bibliju u Sremskoj Kamenici je totalno nebitno jer svaki put kad sam citirao ja sam to radio sa zvanicnog sajta policije. Znaci aktuelan zakon.
Ti mozes da tumacis zakon kako god mislis i da smatras da drzim i oruzje u ruci, medjutim koliko god sokantno zvucalo ima neko iznad tebe ko se STVARNO BAVI ZAKONOM.

Acco ako ne smes da drzis telefon u ruci reci mi kako da napravim poziv iako imam opremu da ne koristim ruke tj hendsfri ili slusalice? Ajde da uzmemo u obzir realnu stvar da glasovno pozivanje iz imenika ne funkcionise pogotovu u kolima gde nivo buke jos umanjuje sanse da se neko pozove glasom. Kako da odaberem bilo kakvu opciju na navigaciji? Da li je i obicna navigacija problem ako je koristim rukama? Da li je problem ako drzim u ruci fotoaparat? Da li je problem ako drzim levu ruku kroz prozor? Ili cigaretu npr... Zato je zakon i precizan - TELEFONIRANJE. Ajde kuckanje SMSa da stavimo pod komunikaciju (iako nije telefoniranje). Otkud znas da nisam koristio navigaciju?
Ja ne mislim da sam ikada zajebao pandure... samo im ne dam da oni zajebu mene. I iz mog slucaja mogu da ti potvrdim i slikama i izvestajem kolege ti ne znaju sta je levo, a sta desno... bukvalno.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1808 poslato: Avgust 22, 2014, 08:22:12 posle podne »
 Ako hoces da koristis hendsfr,telefon,kucas poruku,blejis na FB i da pricas u toku voznje,stanes, ukljucis sva 4 pokazivaca pravca i okrenes broj,ili se javis,ne u toku voznje da drzis telefon i trazis po imeniku ili citas poruku itd. Slazem se da ima neko iznad mene ko bolje tumaci zakon,to je normalna stvar i tako treba ali ja sam taj koji pokrece prekrsajni postupak kada uocim prekrsaj. A  to dal moje kolege znaju sta je levo a sta desno mene to ne zanima,ja gledam sebe i sve radim po zakonu. nikad nikog ne bi zajebo zato sto nisam takav covek.
nego mozemo mi ovako ceo dan a iskreno nemam vremena da raspravljam ovde na drustvenoj mrezi i da  obrazlazem zakon
na kraju krajeva da bi se javio na telefon potrebno je samo da jednom stisnes dugme ili prevuces prstom preko ekrana a ne da vozis 50-100-200m i desnom rukom drzis telefon,levom drzis volan,pa kada saltas brzine umesto desnom rukom pored menjaca ti drzis telefom a levom pustis volan i menjas  brzinu
sam znas da kad vozis po gtradu dovoljno je da pogledas na trenutak u tel i eto ti bum-tras.
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2014, 08:27:24 posle podne od strane Acca »
  champ1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1809 poslato: Avgust 23, 2014, 11:15:02 pre podne »
U pravu si za obavljanje poziva. Tako bi trebalo. Mada kad sam vec stao sa strane da pozovem nekoga, mogu i da sacekam da zavrsim razgovor :)
I jeste potreban samo sekund nepaznje da naletis na nekoga. Sve se to uci iskustvom.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1810 poslato: Avgust 24, 2014, 10:44:05 pre podne »
Komplet rezervnih sijalica,neobavezan po izmeni ZOBS.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1811 poslato: Avgust 25, 2014, 12:27:01 pre podne »
nije obavezan
  champ1

Van mreže guluaz

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1213
  • Age: 39
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +23/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1812 poslato: Septembar 08, 2014, 01:33:16 pre podne »
zadnji pojas obavezan, odkud sad to ? ljudi naucili da se vezuju prednjim pojasom pa se smanjio uliv u drzavnu kasu

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1813 poslato: Septembar 08, 2014, 09:08:50 pre podne »
To je po novom zakonu a inace svuda u EU ti je obaveza vezivanja pozadi samo sto kod nas to jos ne kaznjavaju. Ni u EU ne gledaju cesto mada kad te Madjar zaustavi bolje da su svi vezani inace ode 200e.

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1814 poslato: Septembar 08, 2014, 02:17:03 posle podne »
Ako neko vec nije pisao, prednja svetla za maglu mogu da budu upaljena u svako doba a zadnja samo kada je smanjena vidljivost

Van mreže Acca

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3775
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +43/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5,5>vw GOLF 5
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1815 poslato: Septembar 08, 2014, 05:22:33 posle podne »
po starom zobsu su mogli da ti pisu za svetla za maglu, od kada je izmenjen,tj novi ZOBS nije lepo definisan taj clan za svetla za maglu, tako da te niko nece smarati za to,u nekom pogledu smatraju ih kao dnevna svetla.
A sto se tice zadnjeg pojasa ukoliko postoji, od uvek je bila obaveza da se vezuje,samo sto to skoro niko nije praktikovao,ali od danas su obavezni i putnici pozadi da se vezuju
  champ1

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1816 poslato: Septembar 08, 2014, 11:26:33 posle podne »
zadnji pojas obavezan, odkud sad to ?

to li si popio kaznu ili si cuo nesto?

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1817 poslato: Septembar 08, 2014, 11:36:03 posle podne »
Bilo u novinama.
Akcija, zadnji pojas, urednost dokumenata...

Nema se para, pa ajd da udarimo tu gde moze da se jos uzvuce jos koja crvena...
Banana....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1818 poslato: Septembar 09, 2014, 10:39:54 pre podne »
po starom zobsu su mogli da ti pisu za svetla za maglu, od kada je izmenjen,tj novi ZOBS nije lepo definisan taj clan za svetla za maglu, tako da te niko nece smarati za to,u nekom pogledu smatraju ih kao dnevna svetla.
A sto se tice zadnjeg pojasa ukoliko postoji, od uvek je bila obaveza da se vezuje,samo sto to skoro niko nije praktikovao,ali od danas su obavezni i putnici pozadi da se vezuju
Po meni sasvim jasno definisano, stav drugi clana 79.

Члан 79.
За време магле, на моторном возилу морају да буду укључена кратка светла, односно
светла за маглу или обе врсте светала.
Задње светло за маглу употребљава се само по магли или у случају смањене видљивости.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #1819 poslato: Septembar 09, 2014, 12:03:24 posle podne »
Ovo za maglu smo prolazili nekoliko puta i jeste definisano jasno inace kakav je to zakon u kojem nesto nije jasno definisano, pa ga svako tumaci kako hoce?!
Zadnji pojas je obavezan da se veze u vozilima koja fabricki imaju zadnje pojaseve. To je aktuelno od poslednjeg ZOBSa.
Mada, kod nas se cesto digne buka oko svega i svacega, a na kraju policija ne radi svoj posao.
Imam dve stvari za Accu.
Svaki dan prolazim dole Despota Stefana i svaki dan guzvu prave kola koja stanu u desnu traku (inace traka za GSP) i upale sva 4 zmigavca. To je najcesce ispred Optimista na pocetku ulice, a pogotovo ispred Gradskog zavoda za zdravlje (Bulevar Despota Stefana 54B) uvek ima bar 4-5 vozila tako parkiranih gde blokiraju autobuse koji da bi izasli sa stanice blokiraju levu traku i vozila u njoj. I eto ti guzve. Najtragicnije je sto 50metara nize ima uvek slobohnih bar 30 mesta za parking ispred botanicke baste. Da li je moguce, da saobracajna policija NIKAD nijednom nije videla taj problem, a na TVu seru o nevidjenoj vaznosti zute trake za gradski saobracaj.
Kome to prijaviti? U centru grada u jednoj od najprometnijih ulica oni ne vide takvo pravljenje guzve?
Ili ono bezobrazno blokiranje Despota Stefana kod br 105 od strane tvojih kolega kada da skrecu levo preko pune u zabranjeni smer u Porecku (pored PS bivsi "29.nov")
Gde to da se prijavi?

I jos jedno pitanje za Accu. Interesuje me ukoliko je vozilo parkirano na putu ili ivicnjaku gde nema saobracajni znak da je dozvoljeno parkiranje, a delom ili celim vozilom stoji na putu ukoliko dodje do nezgode ko je kriv tj ko placa stetu? Da li taj sto je parkiran tako ili vozac koji opet po onoj Madisonovoj "nije prilagodio brzinu uslovima na putu"
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!