Autor Tema: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...  (Pročitano 8281 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« poslato: Maj 05, 2012, 10:42:58 pre podne »
...E vako,resio ja jednog dana da odem medj normalan svet i da kupim Wolksvagena  biggrin Inače,prvi auto koji smo posedovali kad sam ja dobio dozvolu bila je bela mk1 gti.Nazalost,auto je posle nekog vremena pomesao vodu i ulje i sj**** motor. Cale je resio da ne petlja vise oko njega,tako da je auto prodat posle par meseci,sto ja nikada nisam prezalio.Godinu dana pre golfa sam vozio juga,prodao ga,i gledao sta bi moglo da se uzme drugo.Naravno,zbog finansijske situacije,dvojka mi nije bila ni blizu,a pogledao sam i par jedinica,mada nijedan nije bio nesto.E onda je gazda firme u kojoj radim resio da proda dvojku koja mu je ostala od pokojnog cala,i znajuci moju situaciju,ponudio je meni sa dogovorom da mu ratama isplatim cifru.Naravno,pristao sam odmah,doterao kola posle 2 dana bez tablica kuci,i poceo da je sredjujem za registraciju.E sad,auto je limarijski sredjen pre godinu i po,motor pre godinu dana,s tim sto je auto stajao u garazi jedno 6 meseci.Auto je ocigledno neko sminkao za prodaju pre nego sto ga je matori kupio,jer kad sam ga rasturio nasao sam dosta safova,vezonki,delova vezanih zicom i slicno.Autu bas nije posvecivana paznja,tapacirunzi su istrulili iznutra jer nije imalo folije u vratima,zadnja polica je bila od dasaka prevucena plavim materijalom,nosaci police su bili polomljeni,nebo je bilo odlepljeno na par mesta,siber je pustao vodu,vozacevo sediste ocajno,nabudzeno naslonom od sivog sedista za 5 vrata,sa nekim ustavljenim presvlakama,kasetofon radio samo kad ga drzis rukom,a zvucnici u tabli probijeni,ma jednostavno auto je sluzio kao prevozno sredstvo od stana do sela. Odmah sam zamenio filter goriva i ulja,nasuo Valvoline maxlife,i zamenio dihtung poklopca.Uradio sam i nove kocnice i reglirao trap.Sto se tice unutrasnjosti,sredio sam tapacirunge koliko sam mogao,mada je to samo privremeno,jer ih moram zameniti.Skinuo presvlake i bacio a sedista oprao.Ocistio ostatak unutrasnjosti sto sam vise mogao,kupio nove crne drzace police i crnu policu,lajsnu za nebo kod trecih vrata,sredio siber.Onda je cucnuo i Kenwood cd plejer i elipse.Uostalom,slike ce reci vise od reci.










E sad,unutrasnjost nije bila usisana kad sam slikao,tako da ne zamerite  biggrin  Rucica menjaca je samo privremena,jer mi je originalna pukla.Branike bi trebalo ovih dana ili da probam da repariram,ili cu uzeti druge.Far cu i drugi uzeti clear,posto su razliciti.Lajsne sa kederima su  mi na tavanu,kupljene jos jesenas,i one ce uskoro na montazu.Sedista i tapacirunzi idu novi,samo dok se steknu uslovi,pogotovu tapacirunzi,posto je tesko naci prednje plave,tako da ako budem morao da menjam u drugu boju,menjacu kompletne i sa tepihom druge boje,necu da ciganisem sa bojama.Vezni lim i lim na siberu treba da se osmirglaju i prefarbaju,i da se sredi ovo kod levog fara i lajsne na gepeku.Naravno,planiram i neki BBS u skorije vreme i mozda malko spustanja,makar dok mi ne asvaltiraju ulicu,posle moze u patos  biggrin A do tad,imam kod gazde 14 celicne sa gumama koje je rekao da ce mi dati,kao Desmove,al me sramota da trazim,posto mu jos nisam isplatio auto do kraja ;). Imam jos nekih ideja,al to cu vas sve obavestavati kako budem sta radio i pravio. Kritike i sugestije uvek dobrodosle,tako da pucajte,ja i dalje drzim cas  :rolleyes: ...


...E da,napred mi nema znaka,jer je cale zimus slomio rucicu za otvaranje haube,pa sam morao da skinem znak da bih mogao da je otvorim kad mi treba,i to se vraca za koji dan...
« Poslednja izmena: Maj 05, 2012, 10:45:08 pre podne od strane BorkoUE »
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Garfield

  • ~~LOW&SLOW BABY LOW&SLOW~~
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1472
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Karma: +28/-24
  • Pol: Muškarac
  • Nije bitno sta radis bitno je sta vozis (VW)
  • Auto: Dacia Logan, Corrado G60
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #1 poslato: Maj 05, 2012, 12:37:35 posle podne »
meni po slikama izgleda sasvim solidno mada kako si ga opisao mislio sam da cu videti blaze receno katastrofu, sve u svemu posvecenost autu je kod tebe izgleda na jako zavidnom nivou i to je jako dobra stvar jer ako bude bilo vremena i novca ovaj auto ce za par meseci biti kao da je sad izasao iz salona, naravno ne mislim u bukvalnom smislu ali opet dovesces ga u sasvim pristojno stanje za auto koji se koliko mogu iz teksta da zakljucim vozi svakodnevno... ne bih imao sta vise da dodam osim samo napred ;)
gori sam ja saban sto ulazim u raspravu sta je slik guma a sta komercijalna, podero sam slikova koliko pola foruma zajedno nije putnickih

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2012, 01:33:17 posle podne »
...Upravo tako,svakodnevno se vozi tako da oko njega radim uglavnom nedeljom,ili kad sam prva smena pa uhvatim nekih sat-dva poslepodne.I hvala komentarima  ;) ...

...Inace,bas malopre,posto mi je ostalo malo polir paste od calovog kadeta,rucno sam ispolirao haubu,razlika je primetna,tako da cekam ortaka da mi donese njegovu polirku za koji dan ,pa da ga predjem celog.Neka preporuka za sredstvo? Uglavnom su mi preporucivali Turttle wax,mada ovaj je Arexons i ne deluje lose......
« Poslednja izmena: Maj 05, 2012, 01:45:18 posle podne od strane BorkoUE »
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže MilosKrsta

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 441
  • Age: 29
  • Lokacija: Vranje,Srbija
  • Karma: +24/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.8 ecotronic
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2012, 02:54:05 posle podne »
odlican golf,dosta dobro odradjen limarijski...srecno u daljim radovima :)
GTI- snazan nacin zivota!!!

Van mreže Marko011 Mk4

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3898
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +113/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk4
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2012, 04:22:14 posle podne »
Super golf, samo da sredis sve sto si zamislio i bice super.. tapsac
Nothing is impossible !!!!!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2012, 08:51:30 posle podne »
Super je, kad sam poceo da citam, zamisljao sam nekog strosenog golfa, na slikama je skroz ok, samo te sitnice da napravis i vozi pun gas :)
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2012, 08:49:46 posle podne »
...Mali up,upravo se vracam od majstora,posto vec neko vreme primecujem fleke od ulja ispod auta.Dijagnoza je :dihtung kartera,semering na motoru do zamajca i semering do menjaca(za svaki slucaj).Zamenice mi i kais posto malo ukrivo radi,a rekao je da uzmem i lamelu za svaki slucaj,pa kad vec skida sve,prekontrolisace moju i ako bude losa i to da zamenim,ako ne bude,lako cu je vratiti u prodavnicu,posto mi stric radi tamo.Naravno,posto cu menjati i ulje,uzecu i novi filter.Srecom pa su mi mehanicari mnogo dobri drugovi,inace bih se uplasio za cenu rada  biggrin ...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2012, 09:30:03 posle podne »
Ja bi se uplasio i za cenu delova....al ti imas i tu rodjake. Sreca pa nije ceo motor u pitanju lollol

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2012, 09:49:33 posle podne »
...Ma pusti,ja svaki put kad pricam sa tim ortakom,toliko se ubedacim da je to strasno.  biggrin Dobro,semerinzi i dihtung su do nekih soma i po,jedino za kais i lamelu cu videti koliko cu izbiti iz dzepa.A ovo ulje sto sam zamenio pred zimu je pocrnelo strasno,a nisam presao mozda 7-8 hiljada sa njim.Tako da bolje da sve ovo sredim da ne bih morao opet uskoro da ga menjam...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2012, 11:11:23 posle podne »
7-8000? A na koliko inace menjas? Ej, pa to je staro 20+ godina! Ishabano, iznjakano .... Nije isto podmazivanje materijala od 3,4,5..10 godina i 20+

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2012, 11:34:25 posle podne »
...Ne znam brate,tek sam jednom menjao,a dizela nisam imao pre  biggrin Ustvari,omasio sam cifru,kad sad preracunam,od zamene je presao oko 5 hiljada,u proseku prelazim 700-900 km mesecno,osim marta,tad sam zgazio oko 1500. driving  Nista drugari,zato ste vi tu,da me ispravite ukoliko gresim  clap ...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2012, 09:59:05 posle podne »
...Inace,delovi su stigli,ali danas od popravke nista,posto auto mora da ostane dva dana,a neophodan mi je sutra.Tako da ga teram sutra vece i nadam se da ce do subote uvece biti gotov...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #12 poslato: Maj 11, 2012, 10:55:44 posle podne »
...Opet ispala,tek sutra auto krece sa radom.Nadam se da ovaj put nece biti kasnjenja,mora masina da bude spremna,sledeceg vikenda vozim roditelje na aerodrom...


Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #13 poslato: Maj 14, 2012, 01:29:09 pre podne »
...Masina zavrsena,zamenjeni semerinzi,dihtung,kais i ulje i filter.Ulje se vidi da je staro propalo,posto motor mirnije radi od kako je novo stavljeno.I sada cinjenica za verovali ili ne: kad sam kupio auto,rucica menjaca je imala oznaceno 4+E brzine.Posle nebrojeno pokusavanja u mestu,sa upaljenim i ugasenim motorom,silnim pobijanjem na putu(kad pri pokusaju ubacivanja iz cetvrte u petu,menjac udje u trecu) i silnog teglenja rucice ka mestu gde bi trebalo da bude peta,zakljucio sam da je verovatno rucica naknadno kupljena.Danas,posle vracanja motora u skoljku i povezivanja na menjac,u voznji sam sasvim bezveze probao da ubacim u petu,i gle cuda,menjac mi je stvarno petobrzinski. clap Da li je to prethodni majstor nesto sj..ao ili sta vec,eto od danas na otvorenom vozim u E  biggrin...

Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #14 poslato: Maj 14, 2012, 02:52:08 posle podne »
hahahahah , dobar fazon za menjac , to mu je treca spora..:DD

Van mreže Miloske

  • VW Fanatic
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 394
  • Age: 31
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +17/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 2007 PASSAT B6 2.0TDI
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2012, 09:42:02 posle podne »
To se zove "maska bez znaka" :D

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #16 poslato: Maj 18, 2012, 11:42:54 posle podne »
...Inace danas,dan pre polaska na put,prilikom izlaska iz dvorista mi pukne kineticki na desnom tocku.Tako da sam navrat-nanos jurio majstora i delove,samo da spremim masinu za sutra.U svakom slucaju,sad je sve dotegnto i spremno  biggrin ...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #17 poslato: Maj 21, 2012, 06:39:03 posle podne »
...Drugari,moze pomoc? Elem,imam problem sa cepom poklopca rezervoara,opruga deluje cela i neostecena,ali uopste ne pritisne ovu gumu oko cepa,i nije fiksirana,tako da par puta mi se otvori prilikom kocenja.Nije nista strasno al brate nervira.E sad,misleci da je problem u njemu,naletim na jedan cep na limundu i kupim ga sa namerom da skinem oprugu.Ali i sa tim poklopcom je isto da je verovatno da sam se ja ispalio,jer iskreno ne znam ni kako treba da izgleda sa  unutrasnje strane.Ima li neko sliku svog ili nekog drugog poklopca u polozaju kad je otvoren,pa da uporedim u cemu je razlika?...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže DarkoNS

  • VW Početnik
  • Poruke: 157
  • Age: 29
  • Lokacija: Sr. Kamenica
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Autoelektricar
  • Auto: Opel Tigra 1.4 16v
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #18 poslato: Maj 23, 2012, 03:02:27 posle podne »
Evo druze ako ista znaci, jest da je svetla slika, al nadam se da vidis ono sto trebas da vidis  mahac

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: ...Slušam TDI al vozim običnog dizela...
« Odgovor #19 poslato: Maj 23, 2012, 03:37:08 posle podne »
Uglavi tu oprugu na njeno mesto..kod mene se ponekad desi da se otkači pa se otvara poklopac