Autor Tema: 1.4 122hp 2011 Scirocco Turbo Remontovan (Problem) Pomoc Dobrodosla  (Pročitano 2023 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Versi

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw scirocco
1.4 122hp 2011 Scirocco Turbo Remontovan (Problem) Pomoc Dobrodosla
« poslato: Jun 08, 2021, 03:18:13 posle podne »
Remontovana turbina u Uzicama u Turbo servisu Vracena nazad pre desetak dana sve cool vuce odlicno ne dimi...

pre 3 dana krece ovaj zvuk sa snimka jako tiho al se cuje..kao policijska sirena ali u daljini i tako 15-20 sekundi kad je hladan motor i kad je prvo paljenje tog dana..

odradjen komplet mali servis po vracanju turba.. Kasnije se isto cuje kad se da gas isto dosta tiho..ali provali se...zovem uzice kazu posto je pod garancijom kao saljite ponovo nazad..ne daje mi se 100e ponovo mehanicaru da vadi i vraca.. ne znam sta da radim..

Ne znam jel ovo normalno sto se cuje na snimku jer ne znaju da mi kazu ni ovi iz uzica sto su radili remont ni moj mehanicar ni autoelektricar..

svi su u fazonu cekaj jos nedelju dve i prati situaciju..ako krene sve glasnije da se cuje salji im natrag...

SVAKA POMOC DOBRODOSLA

https://www.dropbox.com/s/4lge3ph4xgxyjnt/IMG_3576.MOV?dl=0 >> VIDEO SA ZVUKOM

Van mreže dalibor76

  • VW Početnik
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.4TFSI Sline
Odg: 1.4 122hp 2011 Scirocco Turbo Remontovan (Problem) Pomoc Dobrodosla
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2021, 06:24:17 posle podne »
Kakve si konkretne simptome imao pre remonta turbine?
Pitam jer se na mom A3 javljaju trzaji kad mu naglo potopim gas,kao da turbo nema dovoljno punjenja pa mu treba koja stotinka nebili skupio dovoljno snage.

Послато са SM-C5000 помоћу Тапатока


Van mreže Versi

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw scirocco
Odg: 1.4 122hp 2011 Scirocco Turbo Remontovan (Problem) Pomoc Dobrodosla
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2021, 06:40:45 posle podne »
Pa nije punila bukvalno nista ...mrtvo auto..sem toga nista...ali kod mene je to elektronski kad se da gas uvek ima malo kasnjenja od datog gasa..turbina pre remonta nije punila preko 1 bar..to joj je bio max..tako oko 1 ili 1.1..od maximalna 2..
« Poslednja izmena: Jun 09, 2021, 09:39:17 posle podne od strane Modus »