VW - Forum > VW - Tuning

Menjac g2

(1/27) > >>

mk2vr6:
Imam motor 1.6 i njegov fabricki 4brzinski menjac, pa me interesuje sta mislite o ugradnji 5b menjaca od gti 2.0 16v i ako moze da mi date neke podatke o tom menjacu.majstor kaze da je saltanje na sajle i da je bolje ubrzanje zagarantovano, ali ce krajnja brzina biti manja.Naravno, poslije ce ici i odg. motor, najvjerovatnije 2.0 16v

tasa:
Svako odstupanje od menjaca koje je fabrika preporucila je budzenje, da stavis 5b od 1.6 pa i ajde to ide i to bi valjalo. Taj menjac od gti-ja, voli da se vrti, tako da mozes planirati skraceni radni vek motora. Sve je stvar afiniteta. ;)

mk2vr6:
Mozes li mi pojasniti zasto kraci radni vijek motora?I znas li koja je razlika izmedju obicnog 5b i onoga od gti-a?

MC Dule:
pa ako si rekao da ces imati bolje ubrzanje i manju max to znaci da je skracen menjac. to znaci da ce brze da ti puni obrtaje nego taj obican sto imas. i kad punis pre obrtaje ici ces u vise rpm i ostalo znas. visoki obrtaji brze ode motor.

Madison:
Ne bih rekao da ce taj menjac od GTI-ja i to 16V da bude kraci, samim tim sto je taj motor daleko jaci od 1.6 pa je i menjac duzi. Taj motor ide u 2. brzini 120 pa ti vidi da li je kraci ;)

Kod Krleta je recimo menjac od vr6 a motor 1.8, i brzine su mnogo duze pa samim tim se vozi na nizim obrtajima, ali je i ubrzanje slabije nego sa fabrickim menjacem jer motor nema tu snagu da ga pokrene.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju