Autor Tema: Štelovanje branika posle zamene hladnjaka klime  (Pročitano 66 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 850
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Štelovanje branika posle zamene hladnjaka klime
« poslato: danas u 09:39:28 pre podne »
Zamenim hladnjak klime, usput zamenim šinu branika koja je sa prednje strane bila udarena. Nađem je povoljno iz originala. U toku skidanja puknu mi oba donja nosača fara/branika, levi je bio načet. Prvo kupim zamenske nosače (700 din/kom), branik stoji bezveze. Onda kupim levi iz originala (7540 din/kom) malo bolja situacija na toj strani, ali i dalje nije to to. Jel' moguće da su toliko fuš delovi, jer za polovne originalne nosače traže i po 40eur/kom?
Reperi (rupe) na šini i na šasiji, kao i na šini i na prsima su poravnati. Koliko vidim na snimcima na jutjubu, svi koji rade rade tako, rupa je na rupu...
Sa mnogih strana čujem, a i sam sam video da originalni delovi koji se naknadno kupe, nisu baš sa kalupima kao kad su bili iz originala na autu...
Jel radio neko ovu zezanciju, jel skidao neku prednjicu na Golfu 6, da li kupiti originalne polovne držače, jel' ima još neka fora za nameštanje, uopšte žabice na držačima ne stežu branik kako treba?

Pitanje vezano za zaštitu hladnjaka klime od kamenčića. Da li staviti ovakvu originalnu VW rešetku na donji deo hladnjaka kao zaštitu? Rešetka pokriva samo lamelice, a saće je otkriveno.
Poznanik koji mi je punio klimu mi kaže da klima neće lepo hladiti na 35 stepeni, što ne verujem, dizajnirao je VW, verovatno za neka tržišta, ne znam da li je neko to imao fabrički? Šta vi mislite?
https://www.skoda-parts.com/spare-part/1k0820746-air-conditioning-cooler-protection-grille-genuine-part-12583.html
https://www.drive2.ru/parts/vag/1k0820746/B9bkAEADPGQ


« Poslednja izmena: danas u 09:41:44 pre podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1231
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Štelovanje branika posle zamene hladnjaka klime
« Odgovor #1 poslato: danas u 07:56:21 posle podne »
Sto se mene tice ja planiram da rastegnem mrezicu od komaraca...to sam vidio na kamionima i mislim da je ok

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 871
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Štelovanje branika posle zamene hladnjaka klime
« Odgovor #2 poslato: danas u 10:27:35 posle podne »
Sinu ako je spao branik moras podici, a i vezni lim vratiti gde je bio. Tu se rasklapa cela prednjica, jos kad menjas sinu ne znas gde je bila, zeznuta rabota.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk