Autor Tema: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5  (Pročitano 1504 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Packo

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« poslato: Oktobar 04, 2009, 08:13:55 posle podne »
Na zadnjim vratima  je pricvrscen srafovima lim  na kome je podizac stakla i ostalo (sve ovo se nalazi ispod tapacira vrata). Izmedju lima i vrata nalazi se neka smesa koja je slicna pur-peni samo sto je mekana i ona sluzi kao neki dihtung. Ta pena je u donjem delu vrata propala tako da  curi voda  i ulazi u auto.
Isao sam u Auto centar RISTIC ovde u Nisu i tamo su mi rekli da nisu jos videli da takva pena postoji kod nas u prodaji ali da je moguce taj lim zadihtovati sa K-lepkom. Takodje su mi rekli da ce posle dihtovanja sa tim lepkom biti dosta teze da se taj limeni deo odvoji od vrata ako bude potrebna popravka centralne ili podizaca.
Do sada nisam imao ovakav problem niti sam rasturao vrata na autu pa neznam dali mozda u unutrasnjosti vrata ima onog najlona niz koji se sliva voda direktno u dno vrata i izlazi na rupe koje su predvidjene za to. Zaboravio sam da kazem da rupe za ispust vode nisu zacepljene i da voda prolazi i kroz njih normalno.
Hvala unapred na pomoci. badmood

Andrija

  • Gost
Odg: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2009, 08:35:43 posle podne »
Sa unutrasnje strane tapacira ne postoje nikakve rupe za odvod vode...prvi put cujem za tu smesu, to sigurno nije fabricki. Verovatno je ranije popravljan podizac na tim vratima, pa su, umesto onog sto se fabricki stavlja, kao alternativu iskoristili tu penu, sto je ocigledno velika greska.

Van mreže Packo

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2009, 12:09:10 pre podne »
Nisam rekao da su rupe na tapaciru, nego na vratima, normalno.
Nego to nije bitno. Bitno je da voda ulazi u auto sto nije dobro.
Voda ulazi i na leva i na desna vrata tako da sumnjam da je bila u pitanju opravka podizaca.
Sto se tice dihtung mase mozes li da mi kazes kako je kod tebe na vratima.
Hvala


Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2009, 09:54:50 pre podne »
E sad je neko lud da skida tapacirung sa ispravnih vrata zbog informacije koja je tebi potrebna...
Umesto te 'pene' probaj zivu gumu ili ono iz tube sto koriste auto limari, neznam kako se zove, znam da ga BODY pravi i pakuje u tube od silikona
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Andrija

  • Gost
Odg: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 06, 2009, 03:11:17 posle podne »
Vrlo je moguce da su radjena oba podizaca, cesto se to desava na pasatima. Ne znam kako se zove ova ''traka'' ili sta vec, koja je postavljena da dihtuje.

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2009, 11:59:03 pre podne »
to je jedna vrsta zive gume, mada najcesce curenje vode na vratima na passatu sto nije neuobicajno je zato sto kederi malo popuste. u vecini slucajeva dovoljno je podesiti prihvat brave i problem resen!
Say no to spark plugs!

Van mreže Packo

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa zadnjim vratima pasat 5.5
« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2009, 12:22:31 posle podne »
Resio sam problem.
Na zadnjim podizacima i na prednjem desnom deformisala se smesa koja dihtuje isti za vrata. Skinuo sam podizace na njih po ivici stavio silikon i silikon nalio i na vrata gde podizac treba da nalegne, ostavio da se to prosusi jedno 20ak minuta i zatim spojio. Tako da sad izmedju vrata i podizaca ne curi voda. ]
Takodje sam ocistio i rupe za odvod vode iza protivpozarnog lima ispod akumulatora. Ako ovo neko radi nemoj da akumulator otkaci ako ga pre toga ne poveze kleme na drugi akumulator (zbog elektronike). Rupe se nalaze jedna ispod akumulatora a druga (bar kod mene) ispod serva za kocnice.
Za sada nema vode biggrin.
Hvala na savetima.