Autor Tema: Pritisak u sistemu hladjenja Polo 1.4 TDI  (Pročitano 1341 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milenko87

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV, Polo 9N
Pritisak u sistemu hladjenja Polo 1.4 TDI
« poslato: Decembar 30, 2023, 07:47:21 posle podne »
Pozdrav svima, Polo 9N, 1.4 TDI, primjećujem da postoji visok pritisak kada odvrnem bocu sa antifrizom. Danas sam promjenio ulje, motor je hladan, upalim ga na minut-dva i ugasim. Antifriz preliva napolje od pritiska. Termostat sam promjenio prije par mjeseci jer se kazaljka temperature skoro nikad nije dizala. Sa novim termostatom temperatura raste ali bar duplo sporije nego što mislim da bi trebalo (poredim sa golfom 4 kojeg vozim).
Pronašao sam spoj gdje antifriz kaplje (vjerujem zbog pritiska, kad je čep malo odvrnut nema kapanja). Antifriz se ne gubi na druge načine. Nivo ulja se nije povećavao, nema ni tragova ulja u boci. Čitajući forum vidim da ne treba ozračivanje sistema i da je većina sličnih kvarova dihtung glave motora.
Ima li nešto što bi mogao još uraditi?

Van mreže Milenko87

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV, Polo 9N
Odg: Pritisak u sistemu hladjenja Polo 1.4 TDI
« Odgovor #1 poslato: Januar 01, 2024, 09:23:55 posle podne »
Danas sam skidao termostat da provjerim da slučajno ne pušta ka hladnjaku. Vratio sam stari antifriz ali nije sve moglo stati jer je termostat zatvoren, pa sam upalio auto da radi sa otvorenim čepom dok ne otvori termostat. Ujedno sam pratio i na dijagnostici G62 senzor temp. rashl. tečnosti. Oko 50 stepeni je bilo jedno vrijeme, pa 60 i maksimalno 71. Dugo je to trajalo, pa sam da ubrzam malo dodavao gas i primjetim kad dodam više gasa da antifriz počne prelivati iz boce. Zaključujem da je ili pukao motor ili dihtung glave. Dalje nisam stručan, odvešću auto majstoru.

Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2245
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Pritisak u sistemu hladjenja Polo 1.4 TDI
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2024, 06:42:51 posle podne »
Ja sam imao na benzincu slicnu situaciju i bio je dihtung glave. Al opet nista neces znati dok ne rasturis motor, glava obavezno na hidro test pre vracanja...

Van mreže Milenko87

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV, Polo 9N
Odg: Pritisak u sistemu hladjenja Polo 1.4 TDI
« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2024, 07:17:38 posle podne »
Hvala na odgovoru, samo da napišem šta je na kraju bilo. Auto se malo zadržalo kod majstora (zbog praznika i firme koja obrađuje glave motora). Problem je bio dihtung glave motora, zamjenjene su i gumice na diznama. Sve me je koštalo 200 eura.