Autor Tema: Kojekude po belome svetu i okolini . . .  (Pročitano 28701 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #80 poslato: Januar 03, 2016, 07:56:13 posle podne »
Zrno ... nema tamo Snega ... bar u delu pored Okeana ... u kopnenom delu i na visinama preko 2.500m ima snega  ;)

travelman ima vrelih i te kako ... i jesu vatra ziva ... provereno ...  :84


mikula pise na njemu Yugo 55A e sad sta je ispod haube  :rolleyes:

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #81 poslato: Januar 03, 2016, 10:05:45 posle podne »
Slabo je to kad nema snijega biggrin

Sent from "Zhb"


Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #82 poslato: Avgust 08, 2016, 11:36:32 posle podne »
Kad se svi fino falite kudijen ste setali ljetos da i ja predstavim svoj mali roadtrip (u nekoliko faza jer moram pronaci sve slike).

Odmor standardno kao i svake godine provodimo tradicionalno u Ceskoj, ali ovaj put smo rutu uzeli malo nasiroko  biggrin

Iz PG krenuli po kijametu sto se da vidjeti iz prilozene slike



Usput rijesimo da posjetimo Visegrad ... definitivno me sramota sto ranije ne svratih, a prolazim preko Zlatibora makar 3-4 puta godisnje



.... napravimo mali predah u Drvengradu



... gdje nam se strasno svidio trabant



ali i slaninica iz sarme



Nakon posjete Drvengradu odlucih da idem preko Bajine baste na Valjevo pa na BG, sto je bila katastrofalna greska tako da smo se u BG dovukli u kasnim vecernjim satima.

Nakon nocenja u BG put smo nastavili dalje prema Madjarskoj, svratili malo do Budimpeste



gdje je nazalost padala kisa i nije bilo bas najpogodnije za setnju i razgledanje grada, tako da smo napravili jedan djir kolima po gradu ...




i malo po malo dogurasmo do granice sa Slovackom a zatim i do granice Slovacka - Ceska



Sa nekim opisom odmora u Ceskoj vas necu gnjaviti jer sve vece znamenitosti i gradove sam davno obisao, sada se fokusiram na manja mjesta i prirodne ljepote tako da cu samo slike izbaciti

Naravno kako boravak u Ceskoj poceti bez Kofole i piva ... jednostavno ne ide  biggrin










U povratku sa jednog od izleta slucajno naletim na garazu Karela Loprajsa (ko prati cuveni reli Pariz-Dakar zna o kome se radi ) i iako nijesam pristalica soljfija opalim jedan  biggrin


To be continued ...



« Poslednja izmena: Avgust 08, 2016, 11:54:33 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #83 poslato: Avgust 09, 2016, 01:18:22 posle podne »
Miro MNE ... super slike ...  thumbup
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #84 poslato: Avgust 09, 2016, 01:31:46 posle podne »
Slike su FANTASTIČNE...
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #85 poslato: Avgust 09, 2016, 03:13:47 posle podne »
 :35 beer beer beer
Земунчанин

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #86 poslato: Avgust 10, 2016, 10:48:07 posle podne »
Da nastavimo ...

Posjeta muzeju oldtimera u Koprivnicama (nazalost ove godine sam preskocio tehnicki muzej Tatre - ostavio za sledecu godinu, jer za to treba covjek da odvoji cijeli cjelciti dan i natenane da razgleda). Slika ima malko vise (nadam se da forumu kao takvome i administraciji ne smeta) ali krivo bi mi bilo ne podijeliti sa Vama ono sto sam vidio.














I ono (po meni) najljepse za kraj (sto se tice ovog muzeja ... )








« Poslednja izmena: Avgust 10, 2016, 10:52:42 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #87 poslato: Avgust 10, 2016, 11:17:45 posle podne »

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #88 poslato: Avgust 11, 2016, 11:19:28 pre podne »
Nije no mi ova Tatra iza izvlači prosjek pa ti se čini  lollol

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #89 poslato: Avgust 11, 2016, 08:43:59 posle podne »
 thumbup

 :84 ... jel ima jos slika ...
 ja cekam nastavak  :55 ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #90 poslato: Avgust 12, 2016, 08:35:19 pre podne »
Ima ima ... u drugi kompjuter su mi ... izbacujem malko kasnije  biggrin

Već me svrbi guzica, opet mi se nedje dalje ide ... bem ti zavisnost  lollol

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #91 poslato: Avgust 12, 2016, 10:01:30 pre podne »
Još par sličica iz Češke (malo kuhinje ... da Vam krenu tekućine na usta)  lollol



čuvene "ovocné knedlíky" iliti voćne knedle

 pa onda opet malo kobaje

nacionalni specijalite - svíčková

i specijalitet Morave ... supa od bijelog luka - česnečka


Bilo je tu još svega i svačega i kako smo mi krkali i pili tako se odmor bližio kraju ... vrijeme da se pakuje (radije neću izbacati slike pakovanja i gepeka auta). Uglavnom Touran na vrhuncu zadatka mada sam u octaviju uspio više stvari da napakujem  biggrin

Noć pred polazak dogovorim se ja s mojom dragom ženom da proširimo malo putanju do CG, dosadilo nam više ić preko Beča i Maribora (ja kao dosadilo a meni Maribor jedan od najljepših gradića na svijetu a u stvari sam pripremao teren za Grossglockner  biggrin ) i dobijem saglasnost i krenemo put Gross-a.













O Putu na Grossglockner nzm šta bi vam napisao ... Prizor se nikakvim slikama ne moze opisati .... dok se ne vidi uzivo i tuda ne prodje.

Inace ako se neko odluci, toplo preporucujem, od Salzburga je udaljeno malo jace od jednog sata voznje, planirajte da udjete na vrijeme (sto u ljetnjim mjesecima znaci barem u 7-8h ujutru a ne kao ja u 14h  lollol ), jer ima toga dosta da se vidi. Bukvalno na svakom odmoristu i stajalistu ima materijala za odlican pogled i jos bolje slike. Ja nazalost zbog curice od godinu i po nijesam uspio da skoknem do vodopada i do glecera ali i pored toga je vrijedjelo.
Dnevna karta je 35e ... mjesečna 50e ... kome nije samo na usput nego se u toj regiji zadržava sigurno se isplati dati tih 15e više i barem se tri puta popedti gore .... asfalt nevjerovatno kvalitetan, policie nemá, ograničenje (koje je na otvorenim putevima u Austriji 100km/h - što važi i za ovaj put) na 80% dionice nemožete postići sve i da oćete (osim jako ne vozite nekog od ovih maskirnih kanti na slikama  biggrin), mada generalno toliko su predjeli lijepi da ni ne želite da vozite i stiskate gas, toliko města za slikanje, za piknik, da parkirate auto i izgubite se malo u prirodu ... magija.

Da ne širim i ne dužim, jer mi ne može sve trenutno pasti na avet, jako koga nešto zanima neka pita rado ću dogovoriti ... da nastavimo sa slidžama  biggrin


 odje sam pio jednu od najljepših izvorskih voda ... ledna zubi ispadaju sami ne třeba anestezija  biggrin






« Poslednja izmena: Avgust 12, 2016, 10:16:29 pre podne od strane Miro MNE »

Van mreže Bole - MNE

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1393
  • Age: 39
  • Lokacija: Bar, Montenegro
  • Karma: +25/-16
  • Pol: Muškarac
  • U Ime Golfa GTIja, Dva Nula, 16 Ventila, Amin
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #92 poslato: Avgust 12, 2016, 10:14:28 pre podne »
lako mi je za tebe :)

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #93 poslato: Avgust 12, 2016, 10:34:22 pre podne »
Hahaha meni nije ... još me boli novčanik od ovog izleta  lollol

Nakon putešestvija kroz Alpe, siđosmo do SloveniO, smjer Vilach, dok se ne približismo pomenutom gradu put malko uži, seoski al dvije trake i zavidno uredjeno sve oko puta. Međutim najviše me zabolje onih 7,5e kroz Karawanke pune kamera sa ograničenjem tada na 50km/h ... nikad izać iz tunela. Kako se već bilo smračilo, odlučismo da ne noćimo u Ljubljani (probitni plan) već u Jesenicama uz put.
Sjutri dan juriš na prvu pumpu da braći slovencima ostavim 15e za vinjetO koje sam ovaj put može se reći iskoristio (za razliku od tranzita kada samo prolazim oko Maribora). Nafta u SLO je oko 1,10 ... u austriji 0,9-1e (na autoputu od 1,3 do 1,6e) tako da u austriji preporučujem sići sa autoputa prošnjuvati se kroz neki gradić i natankirati  biggrin

Kakav bi turista bio da sam prošao pored Bledskog jezera a da na isto nisam svratio?







Interesantno za Bled je što kada udjete sa "prednje" ili "glavne" strane sa autoputa dočekaće Vas ogroman broj parkiranih auta, turista, restorana i hotela, ali i preskupi parking ... nemože se po satu kupiti karta već na pola dana (mislim do 12h pa onda dalje do 18 pa večernja - ispraviće me neko ko je bio) a minimum 10e je tarifa ... i ja rkeo neću vala idem da se vozim oko jezera (što svakako preporučujem bez obzira imali da platite parking ili ne  biggrin ). S druge strane ljudski sidjete do šetališta, parkirate se na zonskom parkingu, odete do automata, izvučete listić (prvi sat je besplatan ali morate imati listić sa automata kada ste se parkirali). Taman dovoljno za laganu šetnju ispod zamka i oko vode. Magneti i suveniri malko skuplji (po 3e) ali sve u svému kratko jasno ... oduševljen

Ljubljana ... moram reći nije me toliko oduševila kao recimo Maribor, daleko od toga da je neuredan ili ružan grad, ali imao sam neku drugu predstavu, parking zonski, vrlo povoljan (oko 0,5e sat) alu svudje puno krcato ... posle par krugova u centru odlučih se za podzemnu garažu u sklopu neke banke i mercatora (2:30h = 7e jako se ne varam) al makar mi je auto bilo u ladovini jer je taj dan žestogo ugrijalo, tako da se ne žalim. Cijene u sloveniji, kako šta, prodavnice korektne, plus/minus ko u CG, kafići malko skuplji al ništa što se ne može platiti (ko izlazi svaki dan vjerovatni preskupo), restorani već malko skuplji za naš džep ... doručak (tipa omlet, pržena jajca i sl od 4,5e nadalje), ručak od 8-9 naviše ... što znam

Uglavnom ko se razmišlja a još nije posjetio sloveniju obavezno neka podje ... imaće šta da vidi a ono gostoprimstvo, uslužnost i kultura kod ljudi ... moram sa žaljenjem konstatovati da smo mi za njih 100 godina iza majmuna (po svému više manje ali ovo mi je posebno zapalo za oko ... nemá one tendencije da se turisti *ebe sve po spisku, da ga zavrnemo, zakinemo, za*ebemo i sl.)
Raspisah se ... evo malko slika 




lokalna tržnica ... do 12h i ima nešto posle toga se polako prazni

prozirni most kako sam ga ja nazvao ... na jednoj strani popločan plexiglasom i nije sve jedno hodati po njemu kad gledaš pod noge


ovjde je svaki restoran nudio "lisičke z jajcami" .... vjerovatno dobro rodile lisičarke  biggrin
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2016, 10:42:24 pre podne od strane Miro MNE »

Zrnojed

  • Gost
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #94 poslato: Avgust 12, 2016, 11:52:28 pre podne »
Ja isto putujem svaki dan,pa ako vas zanimaju prodavnice sa sjevera Cg rado cu ih predstaviti odje. biggrin lollol

Sent from my SM-N900 using Tapatalk


Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #95 poslato: Avgust 12, 2016, 12:34:33 posle podne »
Predstavi Raj na Tari. Boljeg mesta za klopu na tom delu nema. Po lepom vremenu, naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #96 poslato: Avgust 12, 2016, 02:16:12 posle podne »
Kakav raj na tari ... nije to to više ... Zrno kaži mu đe se najbolje klopa na relaciji CG granica - Podgorica  ;) 

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #97 poslato: Avgust 12, 2016, 02:17:11 posle podne »
Vala beše dobro pre 20-ak dana. I fine konobarice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #98 poslato: Avgust 12, 2016, 09:16:30 posle podne »
Citat
O Putu na Grossglockner nzm šta bi vam napisao

Napisi jos samo da si imao srece sa vremenskim uslovima jer koliko vidim po slikama, oni su bili idealni. Neko o takvom suncanom danu na Gross.u sanja godinu dana a kada ode doceka ga   badmood ...

Skoro sam bio u Trstu i planirao sam da skoknem i do Stelvio pass.a i napravim krug po tromedji A, I, CH a onda ovde postavim putopis. Vremenska prognoza na Alpima je bila nepovoljna pa sam zbog toga i odustao od tog izleta a kasnije sam u nekim putopisima procitao da su se mnogi bajkeri u tom periodu posmrzavali na nekih 10ak stepeni uz kisu i jak vetar pa je voznja vise bila mucenje nego uzivanje.

Na Budimpesti, Bledu i ceskoj kuhinji ti ne zavidim ni malo ali ti zato zavidim na suncanoj voznji po Alpima  driving ....

 :84 ... kako je princeza podnela serpentine, krivine, pritisak u usima i sve ostale situacije na tom delu puta. Meni je ćera jednom uneredila zadnje sediste  :31  :58 ...

Bravooo  bonk thumbup :25 ... ali stvarno :46 ... i jos jednom formidable congratulations ...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Zrnojed

  • Gost
Odg: Kojekude po belome svetu i okolini . . .
« Odgovor #99 poslato: Avgust 12, 2016, 10:58:27 posle podne »
Vala beše dobro pre 20-ak dana. I fine konobarice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Aha,znao sam ja da si ti manje pažnje poklanjao hrani biggrin