Autor Tema: VW Caddy klimatizacija problem  (Pročitano 2039 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže icb

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Caddy
VW Caddy klimatizacija problem
« poslato: Oktobar 29, 2012, 06:57:26 posle podne »
Cao,

Dobijem novo sluzbeno vozilo VW Caddy (2004) umjesto Renault Kangoo, i imam nekih problema sa klimom. Prvo sam mislio da klima ne radi jer kad ne na nahladnije prebacen (18 C), ide mlak vazduh. Danas sam vozio na duzi put i temperatura vani isla od oko 0 do 10 C, medjutim kad je namjesteno na najhladnije duva vruc vazduh a ne hladan. Pretpostavljam da je to automatska klima i da se ravna prema temperaturi okoline. Medjutim , meni to ne odgovara. POstoji li nacin da se iskljuci taj mod klime tako da ona moze da duva hladno cak i kad je hladno vani ( tako mi je bilo na Kangoo-u, a i kod mene u Astri)?

ECON dugme je iskljuceno naravno, mada nema nikakve razlike ni kad je upaljeno. Jednostavno nece da ubacuje ni hladan vazduh s vana nego ubacuje vruc.

Moze li se to ikako srediti da radi ?

Hvala na pomoci.

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: VW Caddy klimatizacija problem
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2012, 08:11:48 posle podne »
Dobro si pretpostavio da klima ne radi. Najverovatnije da je iscurio freon i treba naći gde pušta. To ćeš lako utvrditi ako se ne čuje kompresor kada uključuješ i isključuješ ECON taster. U dve rečenice napisao si dve različite stvari ("kad je na nahladnije prebacen (18 C), ide mlak vazduh" a onda "kad je namjesteno na najhladnije duva vruc vazduh") pa je moguće i da ti ne radi klapna temperature, ali to je manje verovatno.

Van mreže icb

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Caddy
Odg: VW Caddy klimatizacija problem
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2012, 08:30:51 posle podne »
Moja greska, da se bolje izrazim:

mlako je bilo kad je bilo oko 15-20C a sad kad je vani 0-10 C sad ide vruc vazduh. Zanima me kako to da ne moze da se prebaci da ulazi hladni zrak spolja, nego ide vruci vazduh konstantno, bez obzira na klimu ?

Cini mi se da klima pokusava da namjesti tu temperaturu od 18 C u autu, ali problem je sto ja ne zelim da mi puse vruci vazduh kad ima vani oko 10-15C, jer je jednostavno prevruce i moram da drzim prozor otvoren. Nemoguce da su VW inzinjeri skontali da je to ok. Mora biti neka caka. Da ne moze mozda serviser da promijeni mod rada klime, recimo da radi standardno kao u ostalim autima da kada stavim na hladno da duva hladno bez obzira na temperaturu van vozila ?
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2012, 06:51:14 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: VW Caddy klimatizacija problem
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2012, 08:56:10 posle podne »
Nema to veze sa klimom, najniza temperatura ti je konstantno vazduh od spolja (ako ne radi klima-econ) a najvisa temperatura ti je konstantno grejanje, ne bitno da li u autu ima 10 ili 40 stepeni, e sad sve izmedju najvise i najnize temperature npr 22, modul klime namesta takvu temp, ambijenta. Ti na tom autu ili imas problem sa klapnom toplo-hladno ili sa motoricem klapne za toplo-hladno. E kad to resis, onda gledaj da li klima hladi ili ne, nema potrebe prvo da sredjujes klimu. A to sta je problem moze se videti dijagnostikom. pozz

Van mreže icb

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Caddy
Odg: VW Caddy klimatizacija problem
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2012, 09:25:07 posle podne »
Ukoliko ostavimo to da li klima radi ili ne po strani, mene zanima slijedece: ako je temperatura namjestena na hladno (18C), jel treba da puse zrak spolja ili topao iz motora ?

Ako sam te dobro shvatio kad je klima izgasena (Econ upaljeno) , vazduh treba da ulazi spolja ? E sad mi objasni kako to da ne ulazi vazduh spolja jer bi bio hladan (oko 0 C), nego ulazi izuzetno vruc vazduh ? Desava mi se bez obzira jel Econ upaljeno ili ne .
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2012, 09:31:08 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže regrut

  • VW Početnik
  • Poruke: 75
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 2.0 tdi
Odg: VW Caddy klimatizacija problem
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:37:05 posle podne »
Odgovorio ti je Shone lepo "najniza temperatura ti je konstantno vazduh od spolja (ako ne radi klima-econ)"....Kad je econ upaljeno (i podeseno na 18C) uvlaci spoljni vazduh tj. zatvara klapnu koja eliminise dovod vruceg vazduha preko radijatora (malog hladnjaka)....znaci zeza te ta klapna - ne zatvara lepo....