Autor Tema: Savet, kompresor klime se ne ukljucuje VW Sharan  (Pročitano 12161 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Savet, kompresor klime se ne ukljucuje VW Sharan
« Odgovor #20 poslato: Avgust 30, 2012, 05:31:50 posle podne »
Evo danas konacno servisiran kompresor klime i sve radi za sada normalno. Do kvara je doslo iz sledeceg razloga. Sistem rada ovog kompresora (kao sa slike sto je Djuka okacio) je sledeci. Ovaj kopresor se ukljucuje pomocu elekrto magneta i kvacila na samoj remenici. Prolikom voznje u automatskom rezimu kompjuter po potrebi (kada se postigne zadata temperatura u salonu) iskljucuje kompresor do ponovne potrebe kada temperatura  u salonu poraste. Pri ponovnom ukljucivanju, broj obtraja motora je primerno nekih od 2-3 hiljade. I u ovom slucaju, svo opterecenje prima na sebe kvacilo remenice dok ne postigne potrban broj obrtaja. Naime, zbog vremena eksploatacije (10 godina, auto je 2002g) i predjene kilometraze od 280 000km ferode se na kvacilu istrosile (kao na lameli). Zbog istrosenih feroda kvacilo je proslafavalo, sto je prouzrokovalo veliko nagrevanje spulne, remenice i kaisa. Zbog visoke temperature je spulna sagorela (spojila namotaje jer je lak izgoreo) a takodje veoma mnogo nagrevala i PK kais. S obzirom da su sve remenice u sistemu metalne osim remenice rolera na spaneru, ugrejani kais je istopio bukvalno plasticnu remenicu, sto je prouzrokovalo i sletanje PK kaisa u mom slucaju. Nova remenica u kompletu sa spulnom i kvacilom u zvanicnom servisu VW je nekih 62 000 din.  Samo kvacilo kosta oko 35 000din.  Servisiranje spulne (premotavanje) je moguce i izvodljivo. Posto se kod ovog sistema kompresora, sam mehanicki deo samog kompresora ne remontuje jer je neisplativo, cesto se moze naci polovna remenica u kompletu sa spulnom i kvacilom. Odnosno sa premotanom spulnom. Ovakva remenica kosta u sevisu 50e. Rad oko zamene i testiranja sa punjenjem kosta isto tako 50e. Ja sam servisirao u Beogradu u
http://www.polarklima.rs/ po preporuci vlasnika analogicne firme u Cacku    http://www.autodijagnostik.rs/  meni zbog udaljenosti od Stepojevca. Servis je odlicno opremljen aparaturom i imaju kvalitetno obuceno osoblje. Sve preporuke za oba servisa.
Boban-Rus