Autor Tema: Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema  (Pročitano 1750 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema
« poslato: Februar 24, 2012, 12:23:47 posle podne »
Pošto sam menjao grejač kabine (koji je procureo) bio sam i kod majstora za klime da ispraznim sistem (izvukao je 750 grama a dotle je inače odlično hladio). Kako su u međuvremenu nastupile hladnoće i debeli sneg klimu sam tek danas napunio (prošlo je oko mesec dana). Za vreme punjenja kompresor nije hteo da uključi a takođe ni posle. Sistem je potpuno pun (800 grama) i nigde ne curi. Majstor mi je rekao da sačekam toplije dane (sada je oko 2 stepena u Bgd.) pa ako ni tada ne uključi da dođem da vidimo šta je. Prošao sam i samo-testiranje i dijagnostiku i ne prijavljuje nijednu grešku ali kompresor ni da čuje da krene. Imate li neku ideju šta bi moglo da bude, gde da ga šutnem da proradi biggrin? Mislim da bi klima trebalo da uključi i na 2 stepena jer u kabini ima barem petnaestak.

Van mreže crni_vlada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 434
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Octavia 1.9 TDI
Odg: Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2012, 12:25:57 posle podne »
Mislim da bi ipak trebao da se uključi,tj da spoljna temp. nije toliko niska da neće da se uključi..
Druže Brano,Škoda kakva je takva je ona je moja :)

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2012, 12:36:05 posle podne »
Slažem se. Malo mi je frka što je na onim najvećim hladnoćama sistem bio prazan ali majstor kaže da to nije problem jer je bio zatvoren (pa nije mogla da uđe vlaga). Prošle godine menjao sam sušač i isparivač i od tada je radio savršeno...

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2012, 01:25:33 posle podne »
Baci oko na osigurace, banalana stvar pa kreni dalje... ja mislim da bi trebalo da se cuje, tj da cakne kad se stisne auto na klimatroniku... ajd bash cu da probam popodne pa cu da ti javim....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže btomic

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 263
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI
Odg: Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2012, 02:37:53 posle podne »
Pogledao osigurače (3 komada - br. 5, 16 i 25) - svi ispravni ali dosta prljavi kontakti, očistio i - proradilo clap. Istina, i temperatura je ovaj put bila +4,5 stepeni (bez one pahuljice) tako da ne znam tačno šta je pomoglo. U svakom slučaju +1 Shomi.
Inače, interesantna stvar je da je majstor pokušao fenom da prevari senzor spoljne temperature ali nije uspeo, ne znam zašto. Prislonio čovek fen odmah uz senzor (iza leve rešetke u braniku, koju sam skinuo) i pustio da duva vruće ali jok, temperatura zakucana na +2.
Preko vikenda ću uzeti finu šmirglu i očistiti sve osigurače, ova tri su bila stvarno očajna, ne znam kako to uopšte radi.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2012, 02:39:48 posle podne od strane btomic »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Bora, klimatronik, kompresor ne uključuje posle pražnjenja/punjenja sistema
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2012, 03:59:41 posle podne »
Mene su svojevremeno vozali majstori, te ovo te ono te preostat te kompresor... Napunjena klima nije htela ni da cuje... ispostavilo se da je riknuo bio osigurac... I to je otac uzeo shemu iz autodate i krenuo redom da proverava sistem... prva stvar koja nije valjala je bio osigurac... Zato od tada, osiguraci prvo pa posle pravac majstor... Za cishcenje osiguraca ne znam shta da ti kazem... Mozes smirglom, ali kad ga jednom osmirglash posle mnogo brze krene da oksidira... Najbolje nadji u prodavnicama auto delova sprej za cishcenje kontakta... on ti je oko 200-300 din, pa vadi jedan po jedan osigurac naprskaj kontakte ostavi neki minut, prebrishi i vrati... to ti je najbolje reshenje po meni... Btw, josh neshto ni u ludilu nemoj da menjash fabricke osiburace ovim jeftinim na trzishtu... ja sam se tako zeznuo pa su pocele plastike na osiguracima da se tope, umesto da pregori licna... Ako menjash osigurace smo juri kvalitetnije, oni su ti od 80-100 kinti pa navishe... tako ces znati da valjaju... poz
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!