Autor Tema: ********ostavljam cigarete******  (Pročitano 10934 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
********ostavljam cigarete******
« poslato: Novembar 16, 2010, 11:58:23 pre podne »
mislim da ovo treba da bude posebna tema.u prosloj smo se iskukali kako ne moze da se pusi,a u ovoj da vidimo ko je ko .ili jesi ili nisi.

nema tu neki savet.ili hoces ili neces.odlicno je ako je motiv finansijske prirode,ili jos bolje taj da ne zagadjujete zivotni prostor svom detetu koje mora da bude u istoj prostoriji ili kolima sa vama.nikakve nikotinske zvake i ostale gluposti ne treba koristiti.jedino sto je dobro je zyban.ja ga licno nisam koristio,ali znam dosta ljudi koji jesu i to uspesno.probajte da ostavljate novac sa strane za pocetak,mada od toga nema nista,ali je dobar pocetni motiv.150din x 2 pakle x 30 dana x clanova u kuci..............

imao sam prekid od tri godine.pusacki staz pre toga mi je bio preko 10 godina sa 1 do 2 pakle na dan.sto se tice pusackog staza,nebitno je da li je on 1 ili 10 godina,sto obicno ljudi vole da naglase,kako bi sebe ubedili da je njihov slucaj tezi.jednostavno sam ostavio cigarete.prva dva -tri dana sam pusio uz kafu.primetio sam da sve cesce pijem kafu,pa sam treci dan i to promenio.sledecih nekoliko dana sam uz kafu uzimao po jedan-dva dima i gasio.posle nedelju dana sam ostavio skroz.u tom periodu,treba izbegavati malo drustvo,mesta po firmama gde se pusi(kao i klasicni narkomani i alkosi u fazi odvikavanja).promenis malo navike i drustvo,dok se ne stabilizujes,i to je to.krize nastupaju nekoliko desetina puta u toku dana ali brzo prolaze.bitno je da nesto radis.sledecih mesec dana nastupaju po par puta u toku dana ali tada ste vec sasvim sigurni da ste budala ako se po pisate po sebi i svom trudu.
znaci treba izdrzati prva dva tri dana,kada je najteze.ako izgurate seo mesec-to je to.l
da je lako posle povratka cigaretama ostaviti ih ponovo,nije tacno.ja sam se posle tri godine vratio i pusim ponovo vec trecu godinu.sada cu ih definitivno uz ovaj recept ostaviti.
iskoristite ovaj zakon u svoju korist.
ajde da napravimo od ovoga ozbiljnu temu,neki drugi savetje dobro dosao,pa da vidimo ko je sta uradio u sledecih nekoliko dana.jedni druge cemo da kurazimo  biggrin. big_boss 
p.s.ovaj smajli i nije bas neki izbor   lollol

Van mreže Miok

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 293
  • Age: 33
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Karma: +12/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf mk4 1.9TD(I)
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2012, 03:39:49 pre podne »
Evo i ja pokusavam sa tim,tj i dalje smanjujem,ne mogu da presecem jos,uglavnom smanjivanje uspeva. Moj nacin je sledeci : zamenjujem pusenje zdravim zivotom, u dzepu imam kockicu uvek, kada me uhvati da zapalim trudim se sto duze da izdrzim a da ne zapalim,e kada vise ne mogu tu dolazi kockica,bacim je i broj koji ispadne pomnozim sa 2 npr : ispadne broj 3 znaci -> uradim 6 cucnjeva,trbusnjaka i sklekova, i obicno mi se tad i ne zapali,naravno mnozilac moze biti veci kako ko hoce.a u pocetku sam radio piramidu tipa ispadne broj 2 uradim : 1 sklek 1 trbusnjak 1 cucanj pa sve to po dva puta opet, znaci ovaj sablon 111,222,333,444,555,666 u zavisnosti sta ispadne, e sad naravno to nije metoda koja ce da pomogne jer necete to raditi kada se nalazite na ulici, a ono sto jos moze da pomogne da tih prvih 5 dana uvek nesto radite,pricate sa nekim, samo da ne ostanete sami a da nista ne radite , znaci konstatno trazite zanimaciju,pricu i tako nesto ,plus kockica, i naravno malo volje i trebalo bi da uspete .To je moj neki nacin ,nisam jos prestao ali blizim se cilju, jos kad znam da ustedim 50 e mesecno msm da me to dodatno stimulise,danas je proslo tacno nedelju dana kako nisam kupio cigare, a za to vreme sam popusio do 20 cigara i to jos neku krdzu od dede koja me dodatno odvlaci od pusenja.Svima u nameri da ostave pusenje srecno, bolje sami da to uradite nego zbog ne daj boze neke bolesti .
VW

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2012, 07:33:12 pre podne »
Otavi ih kod mene.... msm cigarete...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2012, 11:27:28 pre podne »
gledao sam emisiju o zibanu, kaže čovek ima oko 80% uspešnosti, a skoro 100% ako se koristi kroz terapije u tom nekom institutu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Goran79

  • Gost
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2012, 11:40:58 pre podne »
Evo i ja da se ubacim posto isto pokusavam da prestanem da pusim. Naime, pocetnik sam, do skoro sam pusio do 2-2 1/2 pakle dnevno, sada sam na 1 pakli dnevno (mada nekada ume i da se popne na paklu i po). To smanjenje sa 2 na 1 paklu sam uspeo tako sto sam samom sebi zabranio da pusim u stanu (najvise zbog deteta), sto znaci ako hocu da zapalim cigaretu moram da idem na terasu (sada to nema sanse, mnoooogo je hladno) ili da ko kreten blejim u hodniku od zgrade, sto me automatski sprecava da odem i da zapalim jednu. Jeste da ima momenata kada ne mogu da izdrzim pa odem i zapalim u hodniku. Pokusao sam za novu godinu da presecem i da potpuno ostavim, ali jbga izabrao sam najgore vreme za to pa nisam uspeo (pice, klopa ...) Ja pokusavam ono postepeno (ako uspem tom metodom) tipa kada dodjem do pola pakle da onda i zacrtam i prestanem.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2012, 11:48:44 pre podne »
Pošto sam ne pušač(ako ne računamo pućkanje u srednjoj školi) mogu samo da vam pružim podršku.Znam da vam je bitno da ostavite pušenje i da vam je stalo, jer imam pušače(kao i svi) u svojoj okolini.Još mi je teže  boodala kad mi je neka draga osoba u pušačkoj krizi, pa vidim da se posle apstinencije od pljuga opet vraća na staro. badmood .
Možete da probate i sa trčanjem(kad se budete davili i hvatali vazduh očima) shvatićete vremenom da ste disali sa 15% kapaciteta pluća.Što budete više trčali bolje ćete se osećati pored fizičkih prednosti(povećanje kapaciteta pluća, rada srca, zategnutosti mišića) čovek se posle trčanja oseća bolje i psihički 100%.Ne morate ako se ne bavite fizičkom aktivnošću u početku da trčite dugo i jakim tempom, dovoljan je za početak i bži hod ko je bez kondicije.Trčite 5-6 dana u nedelji, posle 3-4 meseca vam neće pasti na pamet da zapalite cigaru, kad budete osetili blagodeti disanja punim plućima.
A ako nećete po ovakvom vremenu da trčite, a i ruku na srce teško je izvodljivo, lopatu u ruke, pa čistite sneg, sat vremena dnevno, ima da se osećate k'o Bog...
Samo sport i to na otvorenom...
Земунчанин

Van mreže bobanjp

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 285
  • Age: 48
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • vw je vw
  • Auto: Seat Alhambra 1.9 TDi
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2012, 11:55:21 pre podne »
ja sam 17 godina bio pusac,pusio paklu a nekad i paklu ipo dnevno.Posto cigare odose u majcinu sa cenama ja resim da prestanem i kupim one zvake nikorete ima ih u svim apotekama i sa njima i sa jakom finansijskom voljom prestanem da pusim.Evo ovog meseca su dve godine kako ne pusim.Kupio jednu kutiju zvaka i posto u njoj ima 30 komada ja sam prestao sa 20,a 10 dao komsiji koji je takodje dugogodisnji pusac i on ce evo druga godina kako ne pusi.Tako da svima preporucujem NIKORETE.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2012, 11:57:14 pre podne »
pod hitno podici cenu pakle na 20e i to ce resiti sve probleme ;)

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2012, 12:01:42 posle podne »
U potpunosti se slazem sa fred peric-om
Nekoliko mojih drugova je ostavilo cigare uz fudbal kako oni pricaju najteze je prva 2 mjeseca ali posle ko da nikad nisu zapalili cigaretu

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2012, 12:08:39 posle podne »
Juce je bilo godinu dana kako smo zena i ja u istom danu ostavili cigarete. Ja sam pusio 21 godinu,zena 19....motiv su nam bila deca....kako nasoj deci da objasnimo da cigarete nisu dobre i zdrave kad smo nas dvoje varili po 2 paklice dnevno...
Bez lekova,terapija,grickalica,zvaka....samo cvrsta volja i zdrav razum. Sad kad osetim kako pusacima smrdi iz usta...povraca mi se...to ranije nisam osecao.
I dalje tvrdim da su cigarete do jaja...uzivao sam u njima
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2012, 12:38:47 posle podne »
pod hitno podici cenu pakle na 20e i to ce resiti sve probleme ;)

U engleskoj su 6, 7, 8 funti, pa opet puse ko na takmicenju . . . To dizanje cena bi vratilo one godine sive ekonomije i zaobilazenja akciza . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže MACNE_GTI

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3510
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd-kaludjerica
  • Karma: +53/-31
  • Pol: Muškarac
  • Tata kako se pise ljubav?? Pisi sine GTI
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2012, 04:16:06 posle podne »
Moj cale je ostavio cigare posle 20godina pusenja,ustao jedno jutro i rekao necu vise i od tada nije zapalio,dok npr teca nije mogao da ostavi i onda kupio onu elektronsku "pusio" nju mesec dana i batalio sve..preporucujem da probate tu elektronsku...
PRODAJEM PLAVOG KAMELEONA.
Ne, crvenog...
Ne, zelenog... Uuuu... Ekstraaa... Ne prodajem ga !!
XD

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2012, 04:17:53 posle podne »
Pimbe, pa otkud ti znas zasto je Vlasta to predlozio  biggrin
Iako ne pusite ispred dece, sa njima ste u kontaktu i osete nikotin koji ima jako puno otrova vestacki pravljeni za izazivanje ovisnosti. I deca imaju culo mirisa.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2012, 04:27:20 posle podne »
ja nikako da ostavim ta sranja . a iskreno nemam ni volju jer sam mnogo zivcan i neurozan , i to mi je kao neka psiho terapija , a i mnogo volim cigarete ,

mada mi se desavalo da ne dam pare za cigare ,da bih imao za gorivo  driving driving   ipak je to bitnije
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2012, 04:48:58 posle podne »
Ma predlozio sam cisto iz razloga sto mislim da ako budu ekonomski ne pristupacne, velika je mogucnost da se smanjiti potraznja za njima kao i broj pusaca... posto nece moci svi sebi to da priuste.. mada gledajuci situaciju sa gorivom... pitanje je  blink biggrin  sto je skuplje sve vise i vise kola na ulicama  biggrin

@pimbe ok u Eng 6-7funti al ipak njihov i nas standard...
« Poslednja izmena: Februar 07, 2012, 04:59:24 posle podne od strane DêvîL »

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2012, 02:33:58 pre podne »
Ne znam sta me udaralo po usima da pocnem...   batine
Nije mi dug staz, oko godinu ipo, ali polako je u pocetku pocelo da se penje od pola pakle na paklu. Pre 2-3 nedelje sam rekao da necu vise da kupujem cigare...
Sada, kad sam smanjio na 4-5 cigareta dnevno, mnogo je bolje. Zapalim uz kafu, ness ili posle dobrog jela, i eventualno jednu uvece kad izadjem. Ujutru kad krenem u prodavnicu po 'leba, kupim za majku uvek paklicu jednu i odatle uzmem u toku dana 2-3 cigarete i eventualno uvece kad izadjem ponesem jos jednu i to je to.  Prestajanje pod OBAVEZNO.
Inace, svaki dan sam kupovao paklicu Lucky Strike Silver (nije mnogo jak, al' to nema veze) koja je bila 130 din, a sad je 140 ( 100s je 150 ) Kad pogledam da je to litar goriva, nije svejedno. Bezimo u zdrav razum  biggrin
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže shone357

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 458
  • Age: 36
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #16 poslato: Februar 12, 2012, 03:02:18 pre podne »
Ljudi ja sam ranije pusio pljuge jedno tri godine i ostavio ih preko noci, e vo sad ce cetvrta godina, ali nikako ne mogu da izbacim naviku kad god se napijem ja moram da zapalim pljugu i to zna nekad da bude i cela pakla u toku te noci nekad i pakla i po ali sva sreca ujutru mi se ne trazi pljuga, e to me najvise brine da se opet ne probudim jedno jutro iotrcim do prodavnice po pljugu???  ;)
G T I - opaasna masina......

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #17 poslato: Februar 12, 2012, 12:29:13 posle podne »
pod hitno podici cenu pakle na 20e i to ce resiti sve probleme ;)

U engleskoj su 6, 7, 8 funti, pa opet puse ko na takmicenju . . . To dizanje cena bi vratilo one godine sive ekonomije i zaobilazenja akciza . . .

Neće zato što nema odakle da se nabavljaju po manjoj ceni svuda oko nas su skuplje....

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže MarkoMirijevo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 665
  • Age: 33
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-7
  • Pol: Muškarac
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #18 poslato: Februar 12, 2012, 12:43:17 posle podne »
Ma kolko god kostale ja cu ih kupovati,ko sto Stoske kaze to mi je psiho terapija posto se stalno nerviram ...Svakim danom cene svega skacu,ali mi Srbi smo navikli na to i svako ce se snaci  ;)

Na mreži Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6700
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: ********ostavljam cigarete******
« Odgovor #19 poslato: Februar 12, 2012, 04:07:44 posle podne »
Ako su cigarete psihoterapija, onda vama treba malo jaca psihoterapija. Stvarno nikako ne mogu da razumem da se lazete da vam je od njih bolje/lakse na racun svog i tudjeg zdravlja.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!