Autor Tema: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista  (Pročitano 3480 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže glok7788

  • VW Početnik
  • Poruke: 162
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 2.0 tdi 103kw
Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« poslato: Avgust 22, 2010, 04:42:31 posle podne »
Pre nekih mesec-dva dana ispale su mi iz prednjih sedista neke dva prilicno velike i jake opruge, nasao sam ih u sinama sedista. Sedista rade normalno i pomeranje i naslon i podesavanje po visini tako da mi nije jasno cemu sluze te opruge. Pitao sam u par servisa i svi su mi rekli da se to redovno desava na golfovima i pasatima i da te opruge nicemu ne sluze (u sta ja bas i ne verujem). Uglavnom niko nije hteo da se pozabavi time da ih vrati na svoje mesto pa ako je neko imao slican problem zamolio bih ga da mi objasni kako da te opruge vratim na mesto i koja je njihova funkcija.
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2010, 09:28:54 posle podne od strane glok7788 »
Спуштавах се ја на ваше уже, умало се уже не претрже, од тада смо виши пријатељи, у главу ми памет ућерасте.

Van mreže nemanja2468

  • VW Početnik
  • Poruke: 159
  • Age: 35
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI, Golf 2 1.3
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2010, 01:24:03 pre podne »
te opruge sluze za podesavanja sedista po visini, valjda da lakse pomeras onu rucicu. medjutim i kod mene je isto i sa njima i bez njih. ja sam skidao sedista i probao da namestim i nisam uspeo jer izgleda da mora da se nategnu sto i nije bas lako jer je nepristupacno. moj savet ti je da ne diras to nista, ja sam samo zeznuo stvari jer nisam odkacio klemu pa mi se upalila lampica za air bag pa sam morao na dijagnostiku da mi obrisu gresku.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #2 poslato: Avgust 28, 2010, 02:47:43 posle podne »
te opruge sluze da lakse privlacis sediste ka volanu...i meni su obe ispale, al nije prevelika razlika sa njima i bez njih...

Van mreže Nikola_gti

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2010, 09:53:32 pre podne »
I meni se isto desilo, skroz nebitna stvar, dve godine je tako stajalo, probao sam da namestim i bukvalno je nemoguće bez rasturanja sedišta i prodao sam auto tako, sve je šljakalo normalno, tako da ne diraj ništa. :huh:

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2010, 04:39:47 posle podne »
Pre nekih mesec-dva dana ispale su mi iz prednjih sedista neke dva prilicno velike i jake opruge, nasao sam ih u sinama sedista. Sedista rade normalno i pomeranje i naslon i podesavanje po visini tako da mi nije jasno cemu sluze te opruge. Pitao sam u par servisa i svi su mi rekli da se to redovno desava na golfovima i pasatima i da te opruge nicemu ne sluze (u sta ja bas i ne verujem). Uglavnom niko nije hteo da se pozabavi time da ih vrati na svoje mesto pa ako je neko imao slican problem zamolio bih ga da mi objasni kako da te opruge vratim na mesto i koja je njihova funkcija.
martini je u pravu, sluze za lakse pomijeranje sjedista u pravcu naprijed. da bi ih vratio na svoje mjesto moram izvaditi sjediste i rasturiti onaj mehanizam dole i raskaciti instalaciju od grijanja i air baga. jebacina ih je vratiti na svoje mjesto i treba dva sata sigurno da bude sve kao sto je bilo fabricki a neznam kad ce opet ispast iz lezista. koliko ja da naplatim za tu jebacinu? sta ako ti sutra dan ispadnu ponovo? najlakse tako kriviti majstora kao nece niko da se pozabavi time? stavi se ti u majstorski polozaj pa se zabavljaj sa sjedistima i slicnim glupostima da vidimo kad dodje prvi u mjesecu koliki ce biti tvoji prihodi beer

Van mreže glok7788

  • VW Početnik
  • Poruke: 162
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 2.0 tdi 103kw
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2010, 10:27:39 pre podne »
Znaci najbolje je nista ne dirati. A sto se tice majstora ja nikog nisam krivio, vec mogu da kazu da im se to ne isplati da rade jer ne mogu dovoljno da naplate ili mogu da kazu svoju cenu i da ne garantuju da nece ponovo ispasti pa je na meni da odlucim da li cu to da platim i da radim na autu. Takodje, gledano iz tog ugla da majstori nece da se zamaruju sitnicama koje, po njihovom rasudjivanju, ne mogu dovoljno da naplate onda ispada da sitnice na kolima i ne treba popravljati ili ih vlasnici vozila trebaju sami popravljati, za sta realno gledano vecina nas i nema vremena jer nisu samo majstori optereceni poslom i brigom o prihodima kad dodje prvi u mesecu.
I moram postaviti pitanje vezano za Gedorinu konstataciju "jebacina ih je vratiti na svoje mjesto i treba dva sata sigurno da bude sve kao sto je bilo fabricki", a ono glasi:Koliko je po tebi realno da se naplati dva sata posla, odnosno kolika je tvoja satnica?. Pitanje postavljam jer si u svom postu rekao da ne znas koliko da naplatis za taj posao, ili je mozda problem sto svi majstori pomalo precenjuju svoje vreme i ne uzimaju u obzir da ljudi sa fakultetskim diplomama i odgovornim radnim mestima imaju dnevnicu maksimalno 2000 dinara i to je iznad proseka.
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2010, 02:38:58 posle podne od strane glok7788 »
Спуштавах се ја на ваше уже, умало се уже не претрже, од тада смо виши пријатељи, у главу ми памет ућерасте.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2010, 05:17:43 posle podne »
druze kad mi nije guzva i kad sam raspolozen zamijenio bi ti ih besplatno, kad ima 5-6 auta i jedan od njih je tvoj tad bi kostalo 1500- 2000 din. ja neradim po satu

Van mreže GILE_GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1975
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-7
  • Pol: Muškarac
  • GTI
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #7 poslato: Avgust 30, 2010, 05:36:12 posle podne »
to je veliki sex namestiti a retko ko hoce da radi kao sto retko ko hoce  da menja sajlu za dizanje sedista na g2 i g3, tako da je  1500-2000  realno ili ako majstor oce uz neko pivo da sredi subotom kad nema guzve ... beer beer
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2010, 05:38:00 posle podne od strane GILE_GTI »
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░


▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒░░░

Eto potpisao sam se se...

Van mreže glok7788

  • VW Početnik
  • Poruke: 162
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 2.0 tdi 103kw
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2010, 07:15:51 posle podne »
I ja mislim da je to ok cena, tako kad budem dolazio u bg, odoh pravo kod Gedore pa nek se seksa sa mojim autom (mada ja mislim da ima on i nesto bolje za to  lollol lollol lollol). Bez  beer necu ni pomisljati da se upustam u tu avanturu oko sedista. Mada kad bolje razmislim necemo sedista ni dirati, ionako rade bez tih opruga, a mi cemo sigurno bolje raditi kad se malo podmazemo pivcem.
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2010, 07:17:25 posle podne od strane glok7788 »
Спуштавах се ја на ваше уже, умало се уже не претрже, од тада смо виши пријатељи, у главу ми памет ућерасте.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf MK4 - Ispale opruge iz sedista
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2010, 07:19:03 posle podne »
 beer