Autor Tema: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om  (Pročitano 13456 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« poslato: Februar 15, 2015, 06:38:12 posle podne »
Imam golfa 4 1.6 16v 2001 godiste i kada dam kontakt ne pojavljuje mi se lampica za abs i za esp. Kada stisnem taster esp ne reaguje nista! Doteran je iz Nemacke i tada nisam obracao paznju na to! Da li je moguce da taj auto fabricki nema ni abs ni esp ili je neko iskljucio sve to zbog nekih problema! Na dijagnostici ne pokazuje nikakvu gresku. Inace oprema je edition. Hvala unapred..

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2015, 08:33:43 posle podne »
svaki mk 4 ima abs. Nabodi kocnicu I vidi da li ce da abs odradi svoje.Na dijagnostici idi u kontrolni modul ABS I pogldaj sta tu pise,tj. da li ima gresaka.

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2015, 11:00:00 posle podne »
Auto koji nema ESP nema ni taster za iskljucivanje a da li radi mozes da proveris prosto na snegu ili ledu, kada dodas naglo gas i proslajfuje kompjuter bi trebao da oduzme gas ( da ne bude zabune ovo sto sam opisao radi ASR ali auto koji ima ESP obavezno ima i ARS ali ne i suprotno)

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2015, 11:17:55 posle podne »
Prilikom naglog kocenja nisam osecao da pedala podrhtava a kada sam kocio na ledu i snegu su suljali tockovi! Oticicu kod majstora da prikaci na dijagnostiku i da pogleda to za abs sto si napisao! Sto se tice esp-a, pregledao sam dosta foruma o tome kako radi ali mnogo je cudno sto pritiskom na taster ne reaguje nista, kao da nije u funkciji! Ne pojavljuje se nista na instrument tabli vezano za esp, pritiskom na taster bi trebalo da zasvetli zuta oznaka da je iskljucen! Tako je barem mom drugaru na mk 4 samo 2002.. Sumljam da je taj taster samo stavljen onako, cisto da ga ima radi fore za prodaju!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #4 poslato: Februar 16, 2015, 02:03:44 pre podne »
Nemoj da te Iznenadjuje,ovde je sve moguce,ljudi su vadili sijalice iz instrument table da ne bi sijala greska,ali pre svega oteraj na dijagnostiku.
P.s. Proveri i osigurace od abs-a
« Poslednja izmena: Februar 16, 2015, 02:09:15 pre podne od strane topmarko »

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2015, 01:34:18 posle podne »
Pogledao sam osigurac broj 9 od 7.5A, tako pise na semi da je za abs i ona 3 kod akumulatora i svi su ok! Izvadio sam taster od esp da proverim da li ima konektor ili stoji samo kao ukras ali pozadi je ipak prikacen! Kacio sam pre mesec dana na dijagnostiku kada mi se upalila check engine lampa i ispostavilo se da je bobina crkla! Kada je majstor prikacio i testirao na greske nije se pojavilo nista sem toga! Sve vise sumljam da je neko cackao oko lampica ili je vesto prekriveno da ne moze da ocita dijagnostika!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2015, 01:43:49 posle podne »
Mozda auto nije imao ni asr ni esp, a neki nas prevarant samo stavio esp prekidac koji klikce u prazno...
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2015, 01:45:04 posle podne »
Imao sam taj problem kad sam radio nesto oko trapa, ugao tockova nije bio dobar, tj, prednji tockovi nisu stajali isto, volan je stajao malo u levo dok sam vozio pravo, jedan tocak je malo "pobegao" u stranu,  posle reglaze i brisanja greske treba sve da bude ok.
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2015, 02:00:15 posle podne »
Skinuo sam taster i pogledao, ubacen je roze dzek u njega i ima kabal! Sto se tice volana on stoji na sredini kada idem pravo a na gumama nisam video da skida neku stranu vise nego ravnomerno! Ne ponasa se nista cudno da smeta u radu sem sto nigde ne pokazuje ovo za abs i esp! Na uzbrdici kada sam isao u selo, bio je led i sneg i posto je losiji put sa rupama isao sam polako prvom i stao na pola ni makac vise, i levo i desno, nama sanse, poprecio sam se skoro! Vracao sam se u rikverc da bih se zaleteo drugom i izasao nekako uz slajfovanje i zanosenje! Ni jedno upozorenje mi se nije javilo dok sam slajfovao! Trudim se da sve bude ispravno zbog sebe a i sutra kada budem prodavao kola pitace me neko a ja ne znam sta cu da mu odgovorim, mislice da sam cackao nesto! Moram da resim to, zato sam vas zamolio za pomoc!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2015, 02:03:30 posle podne »
dobro kad nije ovo sto sam ja pomislio, sve ostalo je resivo. meni je crkao neki senzor ugla volana (posle ugradnje zedera) ali kod mene je svetlela zuta sijalica da esp ne radi, i nije moglo da se ugasi pritiskom na taster, a greska nije mogla da se obrise, naravno. platio sam u ovl. servisu to oko 150e... mozda da uzmes od nekog prekidac asr ili esp nebitno, isti su, i da probas, da nije samo prekidac problem...
« Poslednja izmena: Februar 16, 2015, 02:07:30 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2015, 02:15:43 posle podne »
skini kleme, pa vrati,daj kontakt I vidi na tabli da li ce da se pojave te lampice. Ja nemam esp,ali kad to uradim, na blic se upali lampica od esp-a I ugasi. Fizicki je lampica tu,ali nema samog esp-a

Van mreže Artur

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 274
  • Lokacija: Kursumlija
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2015, 02:44:52 posle podne »
skini kleme, pa vrati,daj kontakt I vidi na tabli da li ce da se pojave te lampice. Ja nemam esp,ali kad to uradim, na blic se upali lampica od esp-a I ugasi. Fizicki je lampica tu,ali nema samog esp-a
U pravu je covek, probaj ovo ali mi se nesto cini da tebi ne radi ni ABS ni ESP a samim tim sto prekidac za ESP ima dovodni kabli auto je sigurno imao ESP a sta je ko tu cackao ko ce ga znati, jedino dijagnostika majstor1

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2015, 03:06:53 posle podne »
Skinuo sam kleme sada i sacekao nekoliko minuta i vratio. Dao kontakt i razocarenje, famoznih lampica nema, sve je isto kao sto je bilo, sem sata i kilometraze koja se resetovala!

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2015, 03:52:35 posle podne »
Vrlo verovatno da je uradjeno ovako nesto! Gde da proverim da li je u pitanju to ako ne pokaze nista na dijagnostici, kod mehanicara ili autoelektricara?
http://youtu.be/3EpFYodjetY

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #14 poslato: Februar 16, 2015, 04:04:29 posle podne »
Znaci moze da bude nesto kao sto je bilo kod mene, a nekome se nije davalo 150e da to sredi. Ako je ovo uradjeno onda mora da ima greska koja se nece obrisati...
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
« Poslednja izmena: Februar 16, 2015, 04:25:57 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Garfild87

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #16 poslato: Februar 16, 2015, 04:26:26 posle podne »
Nista nije dirano oko volana i oko elektronike, barem koliko je kod mene! Pojavilo mi je jedanput samo gresku za lamda sondu, obrisana greska i vise se nije pojavljivala od kada sam promenio pumpu. Takodje je zamenjena bobina i posle toga je sve ok! Svaki put kada sam isao kod majstora, nisam ostavljao kola nego je ispred mene menjao, tako da nije imalo sanse da se nesto cacka a da ne vidim..

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2015, 06:15:45 posle podne »
Kad das kontakt, trebalo bi da zasvetli par sekundi i da se ugasi:

Ako se to ne desava, a dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku, onda je crkla sijalica za ovaj simbol a Esp ustvari radi (doduse ti ne znas kada je ukljucen, kada iskljucen) Onaj sto je prelepio led sijalicu trakom ima gresku, samo je vizuelno zamaskirao problem.
Da sad ima sneg pa da ga probas da li radi. Das gascinu pa ako osetis da ne zeli da ide brzo, tj. da dozira snagu u skladu sa uslovima, radi Ok, ako vrti ko da je Golf 2, ond ane radi. Onda pritisnes taster pa probas ponovo....
« Poslednja izmena: Februar 16, 2015, 06:20:55 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #18 poslato: Februar 16, 2015, 06:57:19 posle podne »
pa stalno je ukljucen, ti mozes na taster samo da ga iskljucis. al nakon gasenja auta on se automatski ponovo aktivira.  ako ti ne drhti papucica kocnice (a na pisao si da ne drhti i da tockovi potpuno blokiraju) ne radi abs.

Isto tako napisao si, da ti na uzbrdici po ledu konstantno proklizavaju tockovi, tu bi trebalo da ti se oduzme gas, kada je sve ispravno. samo ti idi na dobru dijagnostiku, mora nesto pokazati.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 problem sa abs-om i esp-om
« Odgovor #19 poslato: Februar 16, 2015, 07:19:34 posle podne »
Sto kaze Dejan, samo dobra dijagnostika. Nisam obratio panju da si vec rekao da proklizava i ne gubi snagu.... Znaci, ne radi iz nekog razloga i mora da prijavi gresku. A sto nema nista na tabli, to je druga prica... Kod mene kad nije radilo, bilo je: Dam kontakt, pojavi se simbol 3 sec, gasi se, i onda umesto da ostane ugasen, ponovo se pali i ostaje da svetli.  itako me je ugradnja zedera kostala ukupno 400e :(
« Poslednja izmena: Februar 16, 2015, 07:21:51 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!