Autor Tema: Amortizeri pitanje!!!  (Pročitano 2834 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dilindaratrade

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Amortizeri pitanje!!!
« poslato: April 26, 2014, 01:37:53 posle podne »
Nedavno sam promenio amortizere na Polu classic karavan 1.9 tdi 2001. godiste, nikada do sada nisu menjani, jer na starim stoji zig Seat Monroe GM i jos neki brojevi. Zamenio sam sva cetiri, ponovo sam uzeo Monroe Original Gasni, jer je bila akcija u radnji gde kupujem delove 3+1, platis tri dobijes cetiri i dve godine garancije. Sve je zamenjeno i razlika je vise nego drasticna. Nema ljuljanja, sada ulazi u neke krivine i sa 30km/h vise bez problema, nema lupanja po rupama....Kad izadjem iz grada, kao da pliva po putu, neverovatno, ali u gradu imam utisak da je previse tvrd. Da li je to normalna pojava jer nemam iskustva sa gasnim amortizerima i zamenom sva cetiri u isto vreme.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Amortizeri pitanje!!!
« Odgovor #1 poslato: April 26, 2014, 02:51:23 posle podne »
To je normalna pojava kad kupiš nove amortizere, jer si dosad vozio na propišale. Mogao si kupiti i uljni isto bi ti bio tvrđi nego ranije.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže dilindaratrade

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +0/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: Amortizeri pitanje!!!
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2014, 03:16:34 posle podne »
Oba zadnja su propisala i prednji levi, dok desni nije. Mogao sam, ali sam dobio preporuku za ove gasne, meni to nista ne znaci, vazno je da je sada auto drasticno bolji, bolje ulazi u krivine, ne ljulja na neravninama...Samo to sto sam primetio, da je u gradskoj voznji dosta tvrd, dok na otvorenom i autputu lebdi.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Amortizeri pitanje!!!
« Odgovor #3 poslato: April 26, 2014, 03:41:02 posle podne »
Sva 4 su ti propala odavno.... pa sam Monroe preporučuje kontrolu amortizera već na 20000 km... Nego što mi vozimo dok ne vidimo da je propišao, a on odavno ne zadovoljava bezbednosne standarde... Da si otišao na aparat za kontrolu amortizera, pokazao bi da su istrošeni pa najmanje 70%... A inače, Monroe Original gasni što si kupio i nije pravi gasni, nego uljni gasni.... Da si kupio prave gasne jednokomorne amortizere, video bi šta je tvrdoća... :82, ovo ti je skoro pa kao uljni. Meni su se dobro pokazali Monroe Reflex, oni su malo skuplji od ovih "Gasnih"...
Evo malo da pročitaš ako te interesuje oko amortizera http://www.bilstein.com.hr/default.asp?qID=technology
Inače, znao sam da kupim uljne amortizere "ALCO", koji su jedno dva puta tvrđi nego ovaj Monroe Gas...
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.