Autor Tema: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013  (Pročitano 141192 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #240 poslato: Novembar 11, 2014, 10:06:46 posle podne »
to ti je pisanje po sirotinji ili ako si igrao nekad mortal kombat, ono (fatality) fataliti, u prevodu na naski, kad ti ga zabiberi, pa ponovi radnju.... lollol

imas resenje br 1.
ja sam problem atesta, reatesta, nove boce, isparivaca agencije za bezbjednost, strucnjaka u ams..... rijesio prodajom pasata4 lpg i kupovinom pola klasik sdi.
sad za 50eu u bosni sipam pun rezervar loz ulja i predjem po bg oko 1100-1200km ko svi sretni ljudi.
da prevedem na jezik prostog naroda: mogu me povuci za kura c i sa novim zakonom i sa svim mogucim reatestima ovog svijeta

i resenje br 2.
sledeci auto je na ne-SRB table....
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #241 poslato: Novembar 11, 2014, 10:53:50 posle podne »
Ajde 20.000din, ako kazu tako da toliko vredi taj pregled, skoro kao ceo uredjaj proizveden na drugom kraju sveta, isporucen u Srbiju i ugradjen od strane ovlascenih servisa. Neka je 20.000din, neka je i 200.000din oni sami znaju koliko su im zlatne ruke, pogotovu kad nema konkurencije koju vlast ne dozvoljava, ali opet mi je smesno neko se setio da da rok od 60 dana hahaha. E to su svetski bilmezi. Opet ce Mirko Alvirovic da ih postrojava kad se stvore guzve.

Djokicu trece resenje je opet ilegala, izgleda da jedino tako treba sa ovom drzavom.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže mijatovic86

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-3
  • Auto: VW Jetta 1.6 ben/gas 1988
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #242 poslato: Novembar 11, 2014, 11:44:48 posle podne »
Jeb*** im ja 20 000 ma****
Nisam citao neko vreme forum, i evo, taman da vidim sta ima novo kad ono....
Grrrrr

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13089
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #243 poslato: Novembar 12, 2014, 11:16:51 pre podne »
A kako ce oni da utvrde da je vozilo tehnicki kompetentno za ugradjivanje plina? Slikace ga i poslati slike preko neta i cela ta procedura kosta 20 000 din. Sto je najgore ja koliko vidim u ovom clanu pise "prepravka", sto znaci da se odnosi na sve, ne samo na plin? Znaci ako hocu da stavim ne-fabricke felne treba prvo da platim 20 soma? :53

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #244 poslato: Novembar 12, 2014, 12:16:42 posle podne »
Sad racunam kad bi meni radili atest prepravki takse bi me izasle negde oko 2500evra    :53   da zakljuce da je mleko belo
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #245 poslato: Novembar 12, 2014, 02:29:58 posle podne »
Ma nema ova kretenska drzava funkcionise po principu sjase kurta da uzjase murta... (a jasu narod)

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #246 poslato: Novembar 12, 2014, 03:22:19 posle podne »
Sto bi reko jedan deda odavde,  "korito ostaje isto,  samo se svinje menjaju".....

послато од найскуп телефон

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #247 poslato: Novembar 13, 2014, 09:21:46 pre podne »
Niste povatali vi to kako treba. Radice se kao na zapadu. Das 20000 dindzi agenciji za bezbednost da oni zajedno sa ovlascenim serviserom za ugradnju odluce da li moze da ti se ugradi plin i kad se odluci plin se ugradi i ti dobijes papire i to je to. Nema atesta u amss nego onaj ko ugradjue je ovlascen da to radi po standardu. Kao u svim normalnim zemljama s tim sto tih 20000 dinara je klasican harac da neko baci pogled na tvoj auto i kaze "moze". Bice 9000 skuplja ugradnja sa atestom nego do sada.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #248 poslato: Novembar 13, 2014, 09:45:21 pre podne »
Suština je ista. Ko hoće plin daj još jednu zelenu vidimo da imate viška. Ovo je jedno dvadeseti izmišljeni harač na plin i tu sigurno nije kraj, a sve zbog naše bezbednosti iako se svodi na punjenje njihovih džepova. Zbog svih tih otimačina cveta ilegala. Samo neka izmišljaju još što se mene tiče nakon 10 godina vožnje na plin ne mislim nijedan drugi auto da vozim na plin ili ako budem vozio 100% će biti sakriveno. Ilegala!
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13089
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #249 poslato: Novembar 13, 2014, 11:05:04 pre podne »
Hm, ako je tako, kao sto je Roki napisao, onda je logicnije i bolje, samo sto je cena nenormalna.
A je l' ovo znaci da cu i ja koji izbacujem plin da placam tih 20 soma? Iako sam vec platio ovlasceno plindziji da skine plin i napise potvrdu?

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #250 poslato: Novembar 13, 2014, 01:09:27 posle podne »
Ko ti ga zna sta ce da smisle, dokon pop i jarice krsti......

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #251 poslato: Novembar 13, 2014, 01:50:51 posle podne »
Hm, ako je tako, kao sto je Roki napisao, onda je logicnije i bolje, samo sto je cena nenormalna.
A je l' ovo znaci da cu i ja koji izbacujem plin da placam tih 20 soma? Iako sam vec platio ovlasceno plindziji da skine plin i napise potvrdu?
Nije logično. Jer ako taj servis dobije dozvolu da prodaje i ugrađuje uređaje onda je na njima da snose odgovornost. Koja je to glupost da Agencija za svaki uređaj vrši neki kvazi pregled iz kancelarije? Recimo Servis danas uradi 20 auta i za svaki do njih treba iz Agencije da stoji tu i klima glavom da je to izvršeno kako treba? Naravno da neće jer bi onda trebali da imaju 50.000 zaposlenih. Besmisao.
Veoma je jednostavno. Servis ima sertifikat koji su dobili od strane proizvođača ili distributera. Agencija naplati SERVISU autentičnost i proveri da li se sve radi u skladu sa našim zakonima. Servis ugrađuje uređaje. Snosi odgovornost. Tehnički pregled proverava ispravnost uređaja svake godine.
ČEMU 20.000din ZA SVAKO POJEDINAČNO UGRAĐIVANJE ??? ZA ŠTA ??? Oni ništa nisu bolje uveli sad već su presuli iz šupljeg u prazno i nakalemili još 9.000din. Bilo im malo. Sutra će opet isto jer to vam govorim godinama i sve što rade jeste presipanje iz šupljeg u prazno, puna usta evrope, a samo deru kožu sa leđa. Još nijednu uredbu nisu doneli, a da su rekli E SAD ĆEMO DA SMANJIMO CENU. Sve što urade je samo povećanje troškova, a promene se prave da se smanje troškovi.
To je isto kao kad bi za svaku ugrađenu klimu morali da plaćate građevinsku dozvolu od 500e, za svaki instalirani frižider plaćate inženjera elektrotehnike, za svaku instaliranu kadu, za svaki promenjeni PVC prozor....

GOVNAAAAAA !!!    :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #252 poslato: Novembar 13, 2014, 09:46:13 posle podne »
Velibore kako se tema razvija vidim ja da ce budemo cimeri kod Ivana u Krusevac lollol
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13680
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #253 poslato: Novembar 13, 2014, 09:51:58 posle podne »
Necete... Matori ste... bicedobro

Van mreže dalibor brisk

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 38
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #254 poslato: Novembar 14, 2014, 11:14:20 pre podne »
Hm, ako je tako, kao sto je Roki napisao, onda je logicnije i bolje, samo sto je cena nenormalna.
A je l' ovo znaci da cu i ja koji izbacujem plin da placam tih 20 soma? Iako sam vec platio ovlasceno plindziji da skine plin i napise potvrdu?
Nije logično. Jer ako taj servis dobije dozvolu da prodaje i ugrađuje uređaje onda je na njima da snose odgovornost. Koja je to glupost da Agencija za svaki uređaj vrši neki kvazi pregled iz kancelarije? Recimo Servis danas uradi 20 auta i za svaki do njih treba iz Agencije da stoji tu i klima glavom da je to izvršeno kako treba? Naravno da neće jer bi onda trebali da imaju 50.000 zaposlenih. Besmisao.
Veoma je jednostavno. Servis ima sertifikat koji su dobili od strane proizvođača ili distributera. Agencija naplati SERVISU autentičnost i proveri da li se sve radi u skladu sa našim zakonima. Servis ugrađuje uređaje. Snosi odgovornost. Tehnički pregled proverava ispravnost uređaja svake godine.
ČEMU 20.000din ZA SVAKO POJEDINAČNO UGRAĐIVANJE ??? ZA ŠTA ??? Oni ništa nisu bolje uveli sad već su presuli iz šupljeg u prazno i nakalemili još 9.000din. Bilo im malo. Sutra će opet isto jer to vam govorim godinama i sve što rade jeste presipanje iz šupljeg u prazno, puna usta evrope, a samo deru kožu sa leđa. Još nijednu uredbu nisu doneli, a da su rekli E SAD ĆEMO DA SMANJIMO CENU. Sve što urade je samo povećanje troškova, a promene se prave da se smanje troškovi.
To je isto kao kad bi za svaku ugrađenu klimu morali da plaćate građevinsku dozvolu od 500e, za svaki instalirani frižider plaćate inženjera elektrotehnike, za svaku instaliranu kadu, za svaki promenjeni PVC prozor....

GOVNAAAAAA !!!    :)

tih 20.000 dinara se placa tipska projektna dokumentacija
Pre 2 dana smo imali sastanak servisera, uvoznika lpg opreme, bio je momak iz AMSS i gospodin iz Cryo gasa, kao predstavnik uvoznika goriva.
U nacelu je dogovoreno da se izvrsi pritisak na ministarstvo i abs jer je ovaj troska od 20.000 neopravdan.
Oni su rekli da je to uvedeno iz bezbednosnih razloga, sto nema veze sa mozgom!
klasicna otimacina koja ce se zavrsiti preko grbace krajnjih korisnika...
a o tome da od 01.01. poskupljuje plin za jos 5 dinara, bolje da cutim...

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #255 poslato: Novembar 14, 2014, 04:54:46 posle podne »
Za neko vreme nece vise niko voziti na plin po ovom cenovniku.Napravili su zakon da ti uzmu 20 crvendaca bilo za ugradnju bilo za izgradnju uredjaja..Joooj sto prodadoh gtd, da se vozam ko covek.. :)
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #256 poslato: Novembar 14, 2014, 11:10:21 posle podne »
Dalibore meni ovo lici na lancanu reakciju gde ce svi biti pogodjeni, a prvenstveno servisi za plin. Prvo produzio se period eksploatacije u kojem se plin isplati i to u vreme kada ljudi sve krace voze jedan te isti automobil. Znaci da bi plin bio isplatljiv ti treba da planiras dugo koristenje jednog istog vozila, a takvih je sve manje. Druga daleko bitnija stavka jeste pravljenje magaraca od ljudi koji voze na plin. Tad zaboravis na cenu i sve pozitivne stvari kada te neko konstatno vuce za nos. Bez indicija da bi moglo da prestane.
Prvi ja koji sam vozio 10godn na plin tesko da bi se odlucio da stavim plin u bilo koji sledeci auto. Svaki dan prolazim dole pored Rasica i bogami vise je prazan servis nego pun, subjektivno zapazanje.
A ovim nametima nema kraja, samo jos jos jos jos...
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2014, 11:12:09 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #258 poslato: Novembar 15, 2014, 11:43:39 pre podne »
Predlažem da uz papire za atest na gas vozačima dele po kutiju pavlovićeve masti,  da ih manje boli....  a ko skida plin i atestira na benzin da dobije i duplu dozu gratis,  da bar nešto ne plaćaju.....  Dokle će da ide ovaj bezobrazluk.....

послато са Nokia 3210
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #259 poslato: Novembar 15, 2014, 02:14:41 posle podne »
Da li si normalan? Pa atest za kremu bi kostao bar 5.000din
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!