Autor Tema: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013  (Pročitano 140733 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #400 poslato: Januar 09, 2015, 09:21:48 posle podne »
ma budalastine teske da li je auspuh zavaren ili na selne idiotizam vrhunac imbecilnosti

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #401 poslato: Januar 09, 2015, 09:32:05 posle podne »
Sve ovo prosao pre godinu dana i vise, i jos gore sam prosao nego Milan, ja sam cekao mesec dana uverenje iz agencije, i zakasnili su mi za jedan dan da moram i tablice da menjam. Prevrnuli su auto naopacke bukvalno svaki kutak auta proveravali i slikali. Trazili su i taj peti pojas, naslone za glavu za zadnju klupu, broj motora naravno i raznorazne kodove plocice itd, itd, sve u svemu ta registracija me je izasla oko 45000 din. za golf 2 a jos nije bila aktuelna ova skuplja polisa. Bilo ne ponovilo se, TNG vise nikad! Imam drugog golfa koji je na TNG, njemu je prethodni vlasnik izvrsio reatest i vazi do 2018, kad istekne prodace se ili ce se baciti u livadu da satruli. Lopovima pare necu dati sigurno...
I samo jos jednom javno da se zahvalim Igoru Policu koji mi je stvarno mnogo pomogao oko svega. Ziv bio legendo!  :35
VW motorsport

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #402 poslato: Januar 09, 2015, 09:46:48 posle podne »
Ja zaboravih da zahvalim Radomiru na savetima! :26
Sad kad se setim sta si mi sve pricao, ja sam dobro prosao.

Ovo sto sam napisao vazi za izgradnju plina, ukoliko se vrsi produzivanje atesta navodno nisu toliko strogi, mada gledaju vecinu stvari kao i pri ovom zahvatu, samo sto nema cekanja, odmah se izdaje uverenje.

Sad mi rece brat da mi u tom uverenju pise da ce auto biti registrovan za 4 osobe, mozda je i tacno da tako stoji u katalogu, svaki kabrio ima podeljeno sediste pozadi za dvoje.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #403 poslato: Januar 09, 2015, 09:59:08 posle podne »
Ja mislim da je vecina starijih VW za 4 osobe.
Onaj pojas na sredini mi vise lici kao zatezac za decje sediste nego na klasican pojas.

Ja kad sam reatestirao pre mesec dana covek je gledao kocnice, gume, slikao broj sasije i motora, one plocice, slikao bocu i onaj vod od boce do isparivaca ali mi nista nije rekao za auspuh a nije na selne.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #404 poslato: Januar 09, 2015, 10:47:19 posle podne »
Ja sam jednog drugara razumeo da se ne menja saobracajna ako je razlika manja od 70kg, alli to sad zavisi od toga sta su vam upisali tj. koju tezinu prilikom prve ugradnje tng-a, i ako je razlika manja od 70kg ne mora da se menja saobracajna. Nek se javi neko ko zna vise o ovome.

Послато са фиксног телефона

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13676
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #405 poslato: Januar 09, 2015, 10:59:55 posle podne »
Meni je razlika bila 50-55 kilograma i menjao sam saobracajnu prilikom prvog atesta.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #406 poslato: Januar 09, 2015, 11:06:51 posle podne »
Nema to veze sa tezinom, nego je bitno sta pise kao pogonsko gorivo, meni konkretno pise benzin + gas, tako da moram da menjam, jer je sad pogonsko gorivo samo benzin. ;)

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #407 poslato: Januar 09, 2015, 11:21:42 posle podne »
Au sunce ti zarko poljubim pa oni tebe fino odrase. Znaci amss ti uze 11 crvenih auuu. Ja imam jos 2-3 meseca da odlucim sta cu. Hteo bih da izvadim plin ali sad ovo tvoje kad sam procitao zeludac mi se prevrnuo. Morao bih druge felne,srednji lonac i ko zna sta bi mi jos nasli. Pa ja skoro citao ako je auto izasao iz fabrike sa 4 pojasa ne moze niko da ti trazi peti pojas isto tako i za naslone za glavu. Pre cu da nadjem neku vezu da podmazem koga treba nego da izmenim auto na to puknem pare pa njima pare pa vracaj sve na staro. Ja ako budem skidao necu ici u amss neki fakultet ili vinca posto amss ima da mi pronadje ko zna sta sve. Da bar moze tocak boca da stoji pa bih onda i ostavio plin sta me briga. Ali da ubacujem bojler to necu nikako. Obrni okreni dranje mi sleduje za koji mesec...
« Poslednja izmena: Januar 09, 2015, 11:43:49 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #408 poslato: Januar 10, 2015, 11:24:31 pre podne »
Nije AMSS uzeo 11000, nego vecinom Agencija za bezbednost saobracaja. AMSS je uzeo 1500 za "Obradu podataka", sto je otprilike bilo stampanje podataka sa saobracajne i 1000 za tehnicki.

Izasao je i Renault Espace iz fabrike sa metanom, pa su coveku rekli da mora da ode do majstora da mu okrene bocu, jer se navodno ne vidi dobro homologacioni broj, bas tog dana kada sam bio ja. Znaju nasi bolje od fabrike izgleda da ugradjuju metan.

Ma felne je najlakse montirati za taj jedan dan, pozajmis od nekog ako nemas i to je to.

A nema sanse da nadjes vezu, znao sam ja ove ljude iz AMSS, ali dzabe kad ti na slikanje dolaze "neutralni", plus sto se slike salju Agenciji i tamo uvek moze da se nadje neko "pametan". Radomira su zvali ponovo na slikanje, ja sam se toga bojao, ali nije se desilo. Mozda su bili dobro raspolozeni zbog praznika, pa ih mrzelo. :)


Iskreno mene konkretno nije iznerviralo to sto sam morao da vracam neke stvari na fabriku, u stvari i nije ih bilo puno-stopovi, felne i kutija za vazduh. Nego te iznervira sistem koji te pravi budalom. Placas neke nebuloze, klasicna legalizovana kradja, to je ono sto najvise smeta. Procedura se kosi sa nekim mojim logickim poimanjem stvari, mada kad je birokratija bila logicna...

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #409 poslato: Januar 10, 2015, 12:08:11 posle podne »
Ma sve su to lopine manje vise. Mene bas nervira to sto hoce da ti auto bude fabrika. Kako kada rade reatest ne trazi r13 felnu,sedista,pojaseve i ostalo nego teraj ovom cemo da naplatimo kroz akcize kad ih nakarikamo.
Edit : Kad odes na reatest jel te salje i tada na vandredni tehnicki pregled? Ma ovo je jedna kretenska drzava a mi mozemo da razglabamo do sutra...
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 12:29:08 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #410 poslato: Januar 10, 2015, 12:16:24 posle podne »
Mene najvise nervira to sto tehnicki prolaze neke krsine koje nemaju pragove i rubove, ko pokretne reklame za koroziju, samo plate harac, pardon reatrst, a vas *ebu za fabricko kuciste filtera i te sitnice samo da odgovore ljude od skidanja uredjaja za tng.
Bezobrazluk je mala rec za to sto bi napisao tim lopovima iz abs.

Послато са фиксног телефона
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže sale-nis

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 39
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +13/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 1.9TDI - 96kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #411 poslato: Januar 10, 2015, 12:49:49 posle podne »
@Madison: Kad sam skoro radio atest za polo, vratili lika sa Multiplom BiPower. Rekli mu da instalacija mora da prodje drugom stranom auta. Fabricki TNG ne prolazi atest kod njih!!! O cemu dalje pricati?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #412 poslato: Januar 10, 2015, 01:13:26 posle podne »
@Alal vera
Da, mora da se radi vanredni tehnicki, napisao sam tamo u tekstu. Kad mi je na kraju cele procedure ona zena iz Kragujevca rekla da moram jos i tehnicki, pitam je ja "A zasto? Cemu onda cela ova procedura i slikanje i ono Uverenje plindzije?". Ona mi samo onako cinovnicki odgovorila "Pa moras da radis tehnicki pri svakoj izmeni na autu." Sa naglaskom na MORAS. Pri tome je inace slozila takvu facu da sam skapirao da je sistem i njoj utuvio u glavu da je to sasvim logicno, to je ono zabrinjavajuce.

Sale-nis, bas tako, mi Srbi smo pametniji od svih fabrika automobila u Evropi, zato smo i znali da pravimo samo yuga i zastavu 101 40 godina. Ista stvar je kao i kod one Prve pomoci, fabricka iz novog Golfa ne odgovara nasim standardima, nego mora Galenika da se kupi...
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 01:15:02 posle podne od strane Madison »

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #413 poslato: Januar 10, 2015, 02:25:08 posle podne »
@Madison
Ma znam procitao sam da si bio na vandrednom. Nego mi nije jasno zasto ne radi vandredni i kad ides samo da reatestiras. Npr odem ja ubacim bojler bocu umesto tocak boce i nece me slati na vandredni a izvrsio sam izmenu na autu promenio sam ceo rezervoar... Mislim van pameti sta oni baljezgaraju...
A sta bi bilo madison da ti nesto nije bilo na kolima po njihovoj volji sta onda radis? Moras tog dana da odes da to sredis pa se vratis kod njih ili ti zakazu neki drugi dan termin sta ja znam kako vec ide to?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13074
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #414 poslato: Januar 10, 2015, 02:50:51 posle podne »
Ako mozes da stignes, onda istog dana, posto su oni tu do 4-5 valjda. Ako ne stignes, dolazis ponovo. Mislim da se ne placa ponovo to novo izlazenje.

Drugaru na Fordu Focusu za kanadsko trziste inace nisu mogli da nadju broj sasije i nisu hteli da mu reatestiraju plin. Broja ima samo na soferci sto nece da mu priznaju,  na karoseriji nisu uspeli da nadju. Cak je morao i bocu da skida, da slucajno nije ispod nje... Pa koji qrac placas tolike pare kad oni ne znaju gde je br. sasije, to je valjda njihova duznost da znaju?! I kako mu je uopste prvi put odradjen atest?! Ali ne, ovo je zemlja Srbija...

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #415 poslato: Januar 10, 2015, 03:33:01 posle podne »
Isto to i ja kazem sto se tice tocak boce. Znaci 2009te prosli vlasnik ugradi tocak bocu oni kazu ok sve je u redu. Ja sad odem 2015te i on mi kaze ta boca nije bezbedna? Pa cekaj rodjace da sam ja odleteo u vazduh sa sve tocak bocom ko bi onda bio kriv? Plindzija,drzava ili fakultet koji je rekao 2009te da moze tocak boca? Al sta je pa u ovoj drzavi logicno? Odavno smo svi shvatili da smo dotakli dno dna...
« Poslednja izmena: Januar 10, 2015, 03:36:36 posle podne od strane Алал вера! »

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #416 poslato: Januar 11, 2015, 03:23:17 posle podne »
Kod izgradnje TNG uredjaja kao sto smo Milan i ja imali situaciju, najmanje proveravaju da li je ispravno uklonjen TNG, tu naprave 3,4 slike i cao.
Sve drugo gledaju do najsitnijeg detalja, kao da si dosao da atestiras kompletan auto, a ne da se uradi atest zbog izgradnje TNG-a, vracaju ljude sto nemaju naslone za glavu na zadnjoj klupi, a fabricki nije bilo tako, nema otvore na sedistu za naslone i slicno, svakavih budalastina sam se nagledao i naslusao dok sam isao u AMSS, nekoliko puta, jer svaki put je bilo mora jos ovo, jos ono... I na kraju svega toga mi lik koji je radio preglede i fotografije kaze: "Veruj mi nije do mene ovo, ne trazim ti sve ovo ja niti AMSS nego ovi ludaci iz Agencije za bezbednost saobracaja, ograniceni ljudi, muka je i meni vise i ovom jadnom narodu"
VW motorsport

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #417 poslato: Januar 11, 2015, 04:53:01 posle podne »
Meni je razlika bila 50-55 kilograma i menjao sam saobracajnu prilikom prvog atesta.
Znam da je tako, ali mnogi to ne znaju a neko ko to treba da kaze namerno precutkuje. Veuj mi da moze i bez nove saobracajne ovako kao sto sam ti rekao.
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6699
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #418 poslato: Januar 11, 2015, 04:54:55 posle podne »
A od tih beskicmenjaka koji "samo rade kako im se kaze" mi se najvise povraca. Jebem mater i njima kao i onome sto im je naredio tako. To je veoma ograniceno i sebicno razmisljanje bez ideje da samim tim sutra sebi pravi istu situaciju. Debili klasicni. I taj sto ti proverava sve osim plina je tu da bi neko rekao EEEETO ZATO KOSTA 15.000din
Ma samo zid i  :63, bez suvisnih reci
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže sale-nis

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 39
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +13/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat 1.9TDI - 96kw
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #419 poslato: Januar 11, 2015, 09:21:51 posle podne »
Saobracajna MORA da se menja zbog rubrike o pogonskom gorivu.