Autor Tema: Sigurnosni srafovi  (Pročitano 12277 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #20 poslato: Maj 01, 2023, 11:55:05 posle podne »
@knalek
Meni u Autokomercu rekoše da postoji preko 50 varijanti sigurnosnih šrafova. Za ove što si napisao da su stariji tip viđao sam i na novijim Vagenima (mlađi od 2015. godine), ali i na starijim (stariji od 2005. godine). Za plastične poklopce šrafova nisam uspeo da nađem taj "stariji" tip. Našao sam samo ove: https://www.amazon.com/QUIOSS-Wheel-Cover-Removal-Dismantle/dp/B01M6A4NMG
Gde od 20 poklopaca, 16 je za standardni šraf koji ima unutrašnji prečnik 18.4mm i 21.1mm, dok poklopac za sigurnosni šraf ima unutrašnji prečnik 21.4mm.

Je l ima neki aftermarket sigurnosni sraf da odgovara ovim gore poklopcima sa unutrašnjim prečnikom od 21.4mm?

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #21 poslato: Maj 02, 2023, 09:48:41 pre podne »
Za "novi" tip poklopca sigurnosnog šrafa, promer je oko 23mm, i ima da se kupe samo iz originala. Prevrteo sam ceo Aliexpres i nema.

https://allforwheels.com/index.php?route=product/product&product_id=2108

Na Kupujem prodajem, sam kupio komplet poklopaca, 16 običnih i 4 za sigurnosne, ali za stariji model.
Ne mogu da se stave na moj noviji model sigurnosnog, jel su 21mm a meni treba 23mm.
"Nabudžio" sam tako što sam unutra ona "perca" što drže, skinuo skoro sva, ostavio samo dva i to drži, jedva al' drži.
Onda kada sam stavio distancere pozadi, trebao mi je duži sigurnosni šraf. Kupljeni su ovi:

https://prosportauto.rs/shop/%C5%A1rafovi/sigurnosni-zavrtnji-srafovi/sigurnosni-%C5%A1rafovi-b58-d-m14x1.5x45mm-radijus-1-klju%C4%8D-ok17/

Na njih su ovi stari model plastični poklopci (ovi zbudženi) legli k'o budali šamar.

Za standardne felne bi bili ovi šrafovi:

https://prosportauto.rs/shop/%C5%A1rafovi/sigurnosni-zavrtnji-srafovi/sigurnosni-srafovi-b54-d-m14x1.5x28mm-1-kljuc-radijus-ok17/

Na njih bi mogao da staviš stari model poklopaca, koji jedino ima u aftermarket varijanti, ali uz gore opisanu prepravku.

Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #22 poslato: Maj 02, 2023, 02:55:27 posle podne »
Da, to je taj model sa 21.4mm prečnikom za sigurnosni šraf 4 komada i 16 normalnih poklopaca sa AliExpress-a koji tamo košta oko 4 evra sa sve poštarinom, a kod nas na KP (kapiram da i oni to nabavljaju sa Alija) košta od 2-3000 dinara. Ima par likova koji na KP prodaju polovne za desetak evra, ali čisto sumnjam da se nešto razlikuju od ovih sa Alija za 4 evra. Hit je što poklopci u Autokomercu koštaju 500 dinara po komadu. Što je mnogo mnogo je! Znači ako sam te dobro razumeo ovi aftermarket sigurnosni Radijus M14x1.5x45mm mogu da se ubudže na gore pomenute poklopce ali moraju (ta 4 sigurnosna poklopca) poklopci malo da se modifikuju kako bi legli na šrafove?! Malo mi je to glupo da sečem ta peraja na poklopcima, kontam možda bolje da kupim polovne te stari tip originalnih sigurnosnih i da ih odnosem kod nekog strugara da mi napravi neki Custom oblik i za njega adapter i da lepo legnu na fabričke poklopce.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #23 poslato: Maj 08, 2023, 04:50:02 posle podne »
Elem ovako stoje stvari - bio kod strugara i izgleda da od prepravke postojećih sigurnosnih šrafova nema ništa. Kaže čovek da nije izvodljivo i on mi je rekao da su Custom šrafovi sa nestandardnim oblikom i "šarom" koja nije sa rupom ili bilo koja varijanta gde može da se stavi gedora koja bi nasilno uhvatila zube šrafa i na taj način lopov eventualno odvrnuo šrafove. Kapiram da je neka varijanta onih Farad custom šrafova sa pinovima ili oblik zvezda, cvet najteža za razbijanje. Elem ja sam našao neke fabričke sa Golfa 4/5 koji paše na one fabričke poklopce (dužina navoja 27mm kao i standardni fabrički šraf, a visina glave je za 3mm kraća od standardnog fabričkig šrafa 17mm, a fabrički šraf visina glave 20mm). Bojim se da upravo ovaj oblik sa rupom (ženski) je taj koji je najlakši za skidanje. Izgleda kao na ovim dole slikama.

Je l ima još neki fabrički sigurnosni da je ovakvog okruglog oblika odozgo ali da ima malo komplikovaniju šaru i da pasuje na one fabričke poklopce šrafova iz prethodnog posta?





Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #24 poslato: Maj 08, 2023, 05:21:38 posle podne »
Uzmi te fabričke šrafove, već su se oni na svim tipovima usavršili i sigurnosni ti pomaže samo kod onih koji dođu sa običnim ključem da ti skidaju točkove.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #25 poslato: Maj 08, 2023, 09:42:01 posle podne »
Pazi pričao sam sa nekoliko majstora/vulkanizera/strugara i uveravaju me da nije baš tako kao što se čini da baš svaka budala može da skine sigurnosne šrafove ma kakvi oni bili (ne računam radionicu ili slično mesto gde je dostupan ozbiljniji alat) Strugar mi je potvrdio da ni njemu sa svim alatima koje ima nije tako jednostavno da skine sigurnosne šrafove, pogotovo one sa nestandardnim oblikom, kad mu dođe neko ko je izgubio adapter. Ovi sa slika iz gornjeg posta su najlakša varijanta za skidanje i baš su česti. Kapiram da kokošari koji skidaju za njih već imaju spreman adapter. S druge strane poklopci koji se dobijaju ili ne dobijaju sa Custom sigurnosnim šrafovima nema šanse da se uklope sa poklopcima ostalih 16 standardih fabričkih šrafova.

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #26 poslato: Maj 09, 2023, 10:12:05 pre podne »
Pre par dana mi covek skinuo 4 sigurnosna za koja nisam imao kljuc za manje od 10min - cekic, izolirka i neki metalni klin tako nesto...to je sve od 'alata' sto je imao. Otisao na VW plac polovnih delova i kupio nova 4 skinuta sa nekog auta iz uvoza (sa kljucem) za 1000din. Passuju i poklopci na srafovima, sve extra proslo...

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #27 poslato: Maj 09, 2023, 01:36:13 posle podne »
Kakvi su bili ti sigurnosni šrafovi koji su skinuti za deset minuta? Jesu sličnog oblika kao ovi gore iz posta iznad koje sam slikao? A ti što si ih platio 1000 dinara (to je baš povoljno) kakvog su oblika i kakvi su ti plastični poklopci kad pasuju i na jedne i druge šrafove?

Van mreže Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #28 poslato: Maj 10, 2023, 12:45:36 pre podne »
Udarni kljuc + 
gedora levog navoja konusnokupasta. Odvija moguce i nemoguce, praveno, prepravljano. Samo ne moze da odvije sigurnosni PSA grupe, ostalo je magija :)


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #29 poslato: Maj 10, 2023, 12:45:54 pre podne »



Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #30 poslato: Maj 10, 2023, 12:46:14 pre podne »



Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #31 poslato: Maj 10, 2023, 06:42:18 posle podne »
Piju vodu na starim vw sigurnosnim  sto su kao imbus sto je filke gore postavio. Na nove gdje je cahura oko glave samo vrte
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #32 poslato: Maj 10, 2023, 09:06:50 posle podne »
Kakvi su bili ti sigurnosni šrafovi koji su skinuti za deset minuta? Jesu sličnog oblika kao ovi gore iz posta iznad koje sam slikao? A ti što si ih platio 1000 dinara (to je baš povoljno) kakvog su oblika i kakvi su ti plastični poklopci kad pasuju i na jedne i druge šrafove?




Na slici su stari srafovi koji su bili na autu, a na drugoj slici plastika na njima(na sigurnosnom je samo unutrasnji deo drugaciji).
Sliku novih nemam u telefonu, ako te bas zanima mogu sutra slikati pa ti poslati kao i telefon auto placa(drze delove samo za VW i Audi automobile).

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #33 poslato: Maj 11, 2023, 01:27:52 pre podne »
@ilicz77
Ovi tvoji stari su imali "malo" komplikovaniji oblik od ovih koje sam ja slikao. Kao što reče PaulGT ovi koje sam ja slikao se izgleda skidaju najlakše. Ako te ne mrzi slikaj, a telefon placa/otpada pošalji slobodno, možda imaju još neke na stanju.

@PaulGT
Kako izgledaju ti noviji sa čaurom na glavi ili ako znaš njihov kataloški broj?

Inače da li postoje još neki originalni vw poklopci za srafove a i za sigurnosne, a da nisu sa ovom reckavom rupicom u sredini. Sa prednje strane svi izgledaju isto. Mahom sam viđao braon ili crne. Da li postoje u nekoj srebrnoj boji kao felne što su?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #34 poslato: Maj 11, 2023, 07:42:57 posle podne »
Ovo sto je Ilic postavio sliku su novi sigurnosni od VAG grupe. Ako bolje pogledas vidis da oko zvijeze ima prsten koji je napresovan i kada pokusas nabiti kljuc koji je postavio Jetta samo laufa po tom prstenu

000071597D
5Q0698137
Evo ti par kataloskih. Cak i kape dobijes uz njih
« Poslednja izmena: Maj 11, 2023, 07:47:20 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #35 poslato: Maj 11, 2023, 09:16:48 posle podne »
Hvala  Paul. Ova dva kataloška broja bi trebalo da se odnose na iste fabričke sigurnosne šrafove za Passat B8. Za ovakve mi je strugar rekao da se ne skidaju lako. Ove što je Ilic slikao čini mi se da se malo razlikuju od ovih tvojih 5Q0698137. Svakako i jedni i drugi su mnogo bolja opcija od ovih koje sam ja slikao.

Što se tiče poklopaca za ove 5Q0698137 sigurnosne šrafove, da li na njih pasuju ovi plastični poklopci prečnika 21mm sa donje slike? Ovi poklopci sa gornje spoljne strane deluju da su isti za sve fabričke VAG šrafove, ne znam da li se razlikuju značajno sa donje unutrašnje strane.

P. S. Znam da kada se kupe novi sigurnosni šrafovi u kompletu se dobiju i odgovarajući poklopci, ali kod nas u ovlašćenom servisu novi koštaju 60 evra (što je mnogo mnogo je). Po oglasima su ovakvi šrafovi oko 20-tak evra ali bez poklopaca...
« Poslednja izmena: Maj 11, 2023, 10:20:18 posle podne od strane Filke »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #36 poslato: Maj 11, 2023, 10:30:58 posle podne »
Ovi poklopci od 21mm su za ove sarave sto si ti postavio. Isli su na polo 9n3 i golf 4 i prve modele golfa 5. Buni te slika od Ilica a to si ti sarafi

Ovakvi ti trebaju poklopci za sve VAG novije sarafe. Da si blize ja bih ti donio sa posla imamo jednu ladicu punu ovih kapa za sarafe


ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #37 poslato: Maj 11, 2023, 10:41:11 posle podne »
Hvala u svakom slučaju. Znači i ova informacija kako izgledajum. Ima toga polo VAG otpadima samo treba naleteti. Za standardne šrafove je pretpostavljam isti poklopac i za novi i stari tip. Razlikuje se samo za ova 4 sigurnosna. Inače da li postoje neki drugi poklopci originalni sem ovi crni/braon sa testerastom rupicom u sredini kako za sigurnosne tako za ovih ostalih 16?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #38 poslato: Maj 12, 2023, 03:58:28 posle podne »
Imas crne i sive jos sto su kao sesterokuti ali oni vecinom idu na audi, seat i skodu.

ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže ilicz77

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Sigurnosni srafovi
« Odgovor #39 poslato: Maj 12, 2023, 04:22:43 posle podne »
@ilicz77
Ovi tvoji stari su imali "malo" komplikovaniji oblik od ovih koje sam ja slikao. Kao što reče PaulGT ovi koje sam ja slikao se izgleda skidaju najlakše. Ako te ne mrzi slikaj, a telefon placa/otpada pošalji slobodno, možda imaju još neke na stanju.

Novi koje sam stavio - poklopci su identicni ovim sto je PaulGT postavio:


Uzeti su u Kacu, Babic otpad, ako nije po pravilima obrisacu ga (najbolje pozvati telefonom ili licno otici):

https://novi.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-felne/sigurnosni-srafovi/oglas/92876227
« Poslednja izmena: Maj 12, 2023, 04:24:16 posle podne od strane ilicz77 »