Autor Tema: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013  (Pročitano 141476 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #100 poslato: April 19, 2013, 03:47:34 posle podne »
Dve vlasti se promenile, a Wele samo prica o motki govnjivoj lollol lollol Morao sam :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #101 poslato: April 19, 2013, 05:53:39 posle podne »
Vlast je ista, samo se prezimena menjaju. Nasledjuju prethodne pljackase i dodaju svoje inovacije. Sve je to iz iste pi*ke ispalo, sve isti, kadar ista skola, isti sistem. Dok neko ne dobije preko bubrega vlast se nece promeniti.
A kroz istoriju se pokazalo da neki narodi funkcionisu samo pod g* motkom (dal svojom ili tudjom) medju kojima su i Slaveni
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #102 poslato: April 19, 2013, 09:43:22 posle podne »
kod nas se kaže, "korito ostaje isto, samo se svinje menjaju....."
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže yawa

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Lokacija: sombor
  • Karma: +7/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 2xgolf 1 kabriolet+ golf 1 diz
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #103 poslato: April 20, 2013, 10:03:03 posle podne »
ja ih teo zajebat pa izvadit plin.. kad ono opet treba platiti 7.500 kod nas u somboru da pregledaju dal je sve isravno posle vadjenja  boodala

Van mreže Lennon

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 35
  • Lokacija: Aerodrom
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
  • Veciti optimista
  • Auto: Golf 4 1.6 16v 2002
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #104 poslato: April 21, 2013, 02:57:19 pre podne »
Ako su resili da ti uzmu pare ne mozes ih zajebat  bicedobro
I opet osecam ko nekad, u meni goriv krv, kaldrma i znoj...

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2597
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #105 poslato: April 21, 2013, 09:26:40 pre podne »
Super tema.Imam jedan predlog.Da ovde pišu članovi koji registruju svoj auto po tim novim-starim nametima i ispričaju kako je bilo.Evo ja ću prvi.Registrovao sam auto na nove tablice,sve je bilo OK,samo sam malo zujao po gradu jer se cene tehničkog  razlikuju od ulice do ulice,bukvalno.Nisam sakrivao 3. pojas na zadnjem sedištu,iako imam 2 naslona.Gledaju da li imaš pojaseve pozadi i da li funkcionišu,ali treći pojas ne. thumbup
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #106 poslato: April 21, 2013, 10:54:07 pre podne »
Tema je o plinu, za registraciju bolje da se napravi nova tema, pa da se prebace postovi.

Cetvorku dizel sam regisrovao pocetkom meseca. Niko nikakve probleme pravio nije. treci pojas, tj ono shto se zove pojas, mi je konstantno ispod sedishta jer smeta ako vozish vishe ljudi, i nervira me. tako da eto.

Registracija vozila sa bojlerom u gepeku tek u septembru kod mene, tako da kapiram da do tada srede "pravilnike"

Gledajuci shta sve prolazi tehnicki kao ispravno vozilo, stekao sam utisak da josh uvek mozes da registrujesh shta hoces i kako hoces, zazmure na jedno oko... Vrlo cesto... Dzaba im pravilnici novi...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #107 poslato: April 21, 2013, 11:30:33 pre podne »
Neko vozi na bojler neko na kotao, tj rugao se zec magarcu da ima velike usi  biggrin

Registrovao sam pre 2 dana u petak, pitali me za plin ja rekao imam od 5god atest i nista nisu pitali vise. Nisu pitali ni pojaseve ni naslone, samo kocnice na valjke i to je to. Godinama registrujem kod Neskovica, ove godine sam reda radi proverio na jos par mesta i ispalo da su oni jeftiniji oko 1.000din od drugih - ukupno 22.300din za moj auto. Taman za te pare (1.300din) sam osigurao sva stakla na cetvorci u vrednosti do 15.000din (soferka je 11.400din sve sa zamenom). Jedino sto sam morao po nalepnicu u policiju, ali u zemunskoj nigde nikoga u subotu u 13h, bio gotov odmah. Cak me i cika pandur pustio da se parkiram na njihovo mesto :)
« Poslednja izmena: April 21, 2013, 11:33:27 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13089
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #108 poslato: April 21, 2013, 12:42:22 posle podne »
Ovo za pojaseve i naslone vam je isto kao sto je i skoro gagi-passat imao problema sa motorom u kabriju. Nece da vam registruju? Idite kod drugog i gotova prica. Najbolje da kola kao Wele uvek registrujete na istom mestu, zapamte vas, posle i ne gledaju nsita. ;)
Ako je drzava mutna, budite jos gori od nje, tako jedino mozete da se izborite za nesto.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #109 poslato: April 21, 2013, 03:39:28 posle podne »
Neko vozi na bojler neko na kotao, tj rugao se zec magarcu da ima velike usi  biggrin
Vozim ja i na kotao, i na bojler i na benzin. Nishta ne brini, sponzorishem budzet ravnomerno...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže starko

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat B2 kantavan
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #110 poslato: April 21, 2013, 05:07:03 posle podne »
Neko vozi na bojler neko na kotao, tj rugao se zec magarcu da ima velike usi  biggrin

Registrovao sam pre 2 dana u petak, pitali me za plin ja rekao imam od 5god atest i nista nisu pitali vise. Nisu pitali ni pojaseve ni naslone, samo kocnice na valjke i to je to. Godinama registrujem kod Neskovica, ove godine sam reda radi proverio na jos par mesta i ispalo da su oni jeftiniji oko 1.000din od drugih - ukupno 22.300din za moj auto. Taman za te pare (1.300din) sam osigurao sva stakla na cetvorci u vrednosti do 15.000din (soferka je 11.400din sve sa zamenom). Jedino sto sam morao po nalepnicu u policiju, ali u zemunskoj nigde nikoga u subotu u 13h, bio gotov odmah. Cak me i cika pandur pustio da se parkiram na njihovo mesto :)
Da li ti je TNG upisan u saobracajnu ili si izbaronisao da imas atest. Ako ti je plin zaveden u saobracajnu, sta su ti rekli u policji?

Van mreže yawa

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Lokacija: sombor
  • Karma: +7/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 2xgolf 1 kabriolet+ golf 1 diz
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #111 poslato: April 21, 2013, 07:18:04 posle podne »
peicalo se i ovde da ce najverovatnije da nama kojim aje na 10 da ostane na deseta po novom da daju atest na 5.. jel zna neko sta o tome?

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #112 poslato: April 21, 2013, 07:22:56 posle podne »
Interesuje me da li ja sam mogu izvaditi plinski uredjaj iz auta sada, i otici pred registraciju (pocetkom oktobra) da mi izdaju taj re-atest da je sve ok posle vadjenja i da im platim tih 6-7.5 hiljada crkli dabogda, ili mi mora neko ovlascen vaditi to iz auta, pa da im jos i to platim?
VW motorsport

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #113 poslato: April 21, 2013, 08:58:17 posle podne »
Neko vozi na bojler neko na kotao, tj rugao se zec magarcu da ima velike usi  biggrin

Registrovao sam pre 2 dana u petak, pitali me za plin ja rekao imam od 5god atest i nista nisu pitali vise. Nisu pitali ni pojaseve ni naslone, samo kocnice na valjke i to je to. Godinama registrujem kod Neskovica, ove godine sam reda radi proverio na jos par mesta i ispalo da su oni jeftiniji oko 1.000din od drugih - ukupno 22.300din za moj auto. Taman za te pare (1.300din) sam osigurao sva stakla na cetvorci u vrednosti do 15.000din (soferka je 11.400din sve sa zamenom). Jedino sto sam morao po nalepnicu u policiju, ali u zemunskoj nigde nikoga u subotu u 13h, bio gotov odmah. Cak me i cika pandur pustio da se parkiram na njihovo mesto :)
Da li ti je TNG upisan u saobracajnu ili si izbaronisao da imas atest. Ako ti je plin zaveden u saobracajnu, sta su ti rekli u policji?
Pisao sam ranije. Ukoliko imas atest na 5godina ne placas nista. Ukoliko imas atest na 10 godina dodali su ono sto je oduvek pisalo u zakonu sitnim slovima, a niko nije sprovodio. PREGLED NA SVAKIH 5 GODINA. E oni sad obavljaju pregled i ono sto nije po propisu vracaju na doradu. Druga strana price je ta sramota sto te dorade sad masno naplacuju jer im se moze. Moj atest je izdat na 5godina i uradjen je po propisima, tako kad meni dodje vreme ponovo za atest ne treba nista da prepravljam. Papiroloski atest mi je upisan u saobracajnu i imam potvrdu o atestu. Takve papire sam dao prilikom registracije i niko me vise nista nije pitao.
Petogodisnje ateste niko ne dovodi u pitanje.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže starko

  • VW Početnik
  • Poruke: 58
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat B2 kantavan
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #114 poslato: April 22, 2013, 11:12:58 pre podne »
Ne mogu da verujem da smo toliko retardirani da ne mozemo da se skupimo i dignemo pobunu protiv najobicnijeg pljackaskog nameta!!!
Shvatite, ljudi, za svaku otimacinu oko koje se ne digne prasina, oni ce napraviti sledecu duplo goru.
Nastavite da cutite i gutate Mrkina i Stojadinova g..na ili na ustanak protiv dahija! Predlozio bih upravi vw-club-a organizaciju protesta povodom ove otimacine, i da se pozovu ostali auto klubovi, ako hoce da se pridruze! Da mogu sam nesto da uradim, licno bih isao u fantomsku Agenciju za pljackanje ucesnika u saobracaju, da se raspravljam sa idiotima koji su ovo smislili. Na zalost, sam necu moci da uradim nista, ali ako nas bar stotinak zakuca na njihova vrata, to je vec druga prica. Sta bi tek bilo da blokiramo saobracaj, kao sto rade mnogo slozniji drugovi Grci! Jedan clan EliteSecurity foruma je jos pre mene dao slican predlog! http://www.elitemadzone.org/t464336-Peticija-protest-ili-tome-slicno-za-ukidanje-novog-Pravilnika-atestu-za-autoplin
Red je jednom da i mi svi zajedno budemo jaci a ne samo brojniji!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #115 poslato: April 22, 2013, 11:37:22 pre podne »
Znas koliko upravu zabole za situaciju u Siriji i cenu atesta? Otprilike isto.
Starko, drzava tome i sluzi da prezivljava od svojih gradjana, neke to rade suptilnije neke kao Srbija, ali svodi se na isto.
Sve je to vrhunski smisljeno odavno. Npr ti sad ocekujes da se bune ljudi koji vec su uveliko u borbi sa svakodnevnim problemima da se usprave i rizikuju i ono malo prihoda i porodice sto drze na okupu zbog ko zna kojeg nameta po redu. Puno rizika, za male sanse uspeha. Najbolje ti je da se ne nerviras i da ih prejebes kad god mozes ko sto Madison kaze. Sto bi rekao moj drugar "ne mogu oni meni da naplate poreza koliko ja njima mogu da ga utajim" Ukoliko hoces da podignes bunu recept je veoma jednostavan. Nagovoris studente. Provereno kroz brojne, ratove, prevrate i revolucije. Oni em su lako podvodljivi jer nemaju zivotnog istustva, em misle da njihova fizicka snaga moze nesto da promeni, em nemaju sta da izgube. Problem sa studentima je sto oni blokiraju grad samo kad im se povecaju skolarine ili ne dozvole upis u sledecu godinu sa 3 ispita. Jebe se njima za bilo ciju drugu nevolju iako ih to ceka uskoro. Onda moras da podmazes nekog Cedu Jovanovica, das mu neke dzipove, gudru i sl da povede revoluciju i resio si problem.

Been there done that
« Poslednja izmena: April 22, 2013, 11:42:04 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #116 poslato: April 22, 2013, 12:14:04 posle podne »
Alo bre, svi se kunete kako kroz plin ustedite godisnje i po 500 eura. Wele ti si prvi trubio kako ti se plin isplatio za godinu dana.
Ako je mnogo da se iz "ustede" izdvoji 20 eura godisnje (100eura atest na 5 godina) onda prodajte ta kola i vozite se biciklom i gsp-om...

U ovoj zemlji ima mnogo vecih problema od atesta plina jednom u 5 godina. Ovo za studente necu da kometarishem, jer cu doci u iskusenje da udjem u raspravu, a toj temi kao i politici nije meshto na ovom forumu!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6701
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #117 poslato: April 22, 2013, 12:37:59 posle podne »
Shomi totalno si promasio poentu price. Meni je drago da si pratioc moga lika i dela, ali nisi slusao dovoljno pazljivo. Plin se otplati vec na 6-8 meseci. Ja konkretno sam ustedeo oko 3500e za ove 3 godine koliko vozim na plin, ali da li je to razlog da mi neko uzima 100e jer sam ustedeo dovoljno? Zamisli ti odlucis da odes ove godine u Spaniju na letovanje, a prosle godine si bio u CG i sad jer si ustedeo prosle godine moras da platis 100e zbog "takse na glupost". Tvoj razlog da ne treba da se bune ljudi zbog otimanja para je smesan jer nije poenta u 100din ili 100e vec u nacinu tj razlogu zasto se placa.
Poenta je u sprovodjenju zakona, koji ovde moze da se tumaci na dva nacina tj kvaka 22 je da niko nije jasno rekao onima koji voze na plin da moraju da proveravaju instalacije na 5 godina iako je atest na 10 godina. Evo sad moje misljenje jasno napisano. Slazem se da trebaju da se proveravaju instalacije, zbog mnogobrojnih kucnih radinosti (npr Stoske taksista vozi ljude, a creva mu idu kroz kabinu vozila), ali cena tog pregleda i samog atesta je bezobrazno skupa za utroseno vreme i rad. Ko je jednom bio tamo zna o cemu pricam. Druga stvar, ne znam zbog cega sve ove kontrole kad se voznja na plin statisticki pokazala kao veoma bezbedna. Jedino logicno resenje je otimanje para od strane fantomske agencije za prikrivanje otimacine. Da je ovo prvi put da nas prave budalama, pa da i razmislimo, ali 101 put malo je tesko za poverovati da brinu za nasu bezbednost preko nasih ledja.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

steva

  • Gost
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #118 poslato: April 24, 2013, 12:19:29 pre podne »
oko 23h krecem za grad, na izlazu iz banovaca stoji patrola, vozacka i saobracajna, zasto plin nije uveden u saobracajnu, ae do kola :)

kazna je od 6000-20000 i neka prijava... atestiram ga koliko sutra po punoj ceni koju traze :)

jos da dodam da mi je proslo 3 auta u susret i niko nije blicao....
« Poslednja izmena: April 24, 2013, 12:21:27 pre podne od strane steva »

Van mreže jare

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 740
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Atestiranje ugradnje po novom pravilniku od 12.02.2013
« Odgovor #119 poslato: April 25, 2013, 11:20:29 pre podne »
jos da dodam da mi je proslo 3 auta u susret i niko nije blicao....

Slepci
odosmo u off, mladjeg a bezobraznijeg od tebe nema na zemaljskoj kugli...
Od Poršea priznajem 356 i 911, a od Amera bi kupovao samo benzin!