Autor Tema: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6  (Pročitano 16412 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #20 poslato: Jun 05, 2010, 10:55:35 posle podne »
Aaa, pa ne moze na dizel, nisu ista stakla  bleh

Kad nadjes struju na tabli obavezno stavi neki osigurac od 20-25A, za svaki slucaj ;)
A struju uzmi ili sa siroke buxne pored crvene zice ili sa crno-zute koja ide na prekidac za svetla, tu ti je kontakt struja i dovoljno je jaka za podizace/

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #21 poslato: Jun 05, 2010, 10:58:04 posle podne »
Ma ASTOR bre ali nisam rekao da ne ispadne reklama ;) 361-19-19
(svaki motor ima dve zice)

I na dozni sa zadnje strane imas slobodne kontakte, samo nadjes + i navuces buksnu!

a minus??Ima li tu neka fora i iskreno,cenim da cu pre celog procesa skinuti aku zbog enetualnog varnicenja
Golf MK2 till death...

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #22 poslato: Jun 05, 2010, 11:00:17 posle podne »
Aaa, pa ne moze na dizel, nisu ista stakla  bleh

Kad nadjes struju na tabli obavezno stavi neki osigurac od 20-25A, za svaki slucaj ;)
A struju uzmi ili sa siroke buxne pored crvene zice ili sa crno-zute koja ide na prekidac za svetla, tu ti je kontakt struja i dovoljno je jaka za podizace/


DJOLE DMC@ samo ti zezaj...videcemo se mi u Beogradu kad prodje Sarajevska NEMAN  big_boss big_boss big_boss driving driving driving hahahaha imas pivo od mene prvom prilikom  beer beer beer
Golf MK2 till death...

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #23 poslato: Jun 05, 2010, 11:11:08 posle podne »
Lako cemo za pivo al' stavi ti osigurac, bez zezanja, na tabli pozadi imas u gornjem delu 4 buxne, obelezene brojevima 1-4, tri su slobodne i na njima imas stalnu struju koja je dovedena direktno sa aku i nema nikakav osigurac. I crno-zuta koju sam ti pominjao (na konektoru H1) ne ide preko osiguraca vec direktno sa releja za kontakt pa se tek posle razdvaja na osigurace.

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #24 poslato: Jun 05, 2010, 11:18:39 posle podne »
ok sad sam malo of(f) the track...ok znam da na dozni imaju 4 buksne i jasno mi je od 1-4 dakle posto imam dva kablica,nadjem + i uglavim na buksnu,e sad na koju buksnu? Da znam izmedju ostalog kad budem stavljao da na tu stavim,eeeeeeeeeeee...hehehehhe sad ponovo procitah boodala boodala boodala boodala dakle ili pored crvene na siroku buksnu ili na crno-zutu,ok...kod mene je struja malo "preuredjena"...na primer kada je auto ugasen i dam levi migavac upali se radio...ili recimo posto ima centralnu bravu i alarm ne znam na sta je kacio kada je bivsi vlasnik to uglavljivao,takodje kada se upali auto,pale se automatski i svetla (zbog gospode u plavom)...shvatio sam sta je stos,na jednu od te dve buksne cu staviti kablove i obavezno staviti osigurac 20-25A :)
Golf MK2 till death...

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #25 poslato: Jun 05, 2010, 11:19:53 posle podne »
sutra pada pregledavanje dozni ili sad cu da pogledam pa javljam sta je slobodno i da li je slobodno :) eto me nazad za 10 min
Golf MK2 till death...

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #26 poslato: Jun 06, 2010, 12:08:42 pre podne »
hahahahaha sve neke kocke sa brojevima 17 19 ima jedna buksna crvene boje koja u koju je uglavljena neka siva zica,mislim ovo sve je spreda...slikacu sutra pa kacim
Golf MK2 till death...

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #27 poslato: Jun 06, 2010, 01:12:49 pre podne »
ja nisam skontao wagena, jel u tom Astoru imaju i motorcice i prekidace?
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #28 poslato: Jun 06, 2010, 08:23:23 pre podne »
Koje je tebi godiste golf brate?

wagenman

  • Gost
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #29 poslato: Jun 06, 2010, 06:55:21 posle podne »
Prekidace imaju, za motore ne znam ali ne verujem wacko

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #30 poslato: Jun 06, 2010, 09:35:33 posle podne »
Koje je tebi godiste golf brate?

1992 tebra  bleh kupujem sutra prekidace,ne znam,razmisljam posto su svi ti sa tih automobila navedeni,cini mi se da je Djole DMC nabrojao brdo kola sa kojih je skidao,razmisljam da odem i pazarim univerzalni motoric u GANG LAND-u koji verovatno radi brze i nov je :) ili taj sa razlupane Honde za 1000 djunti,ali neko je rekao da pazim da ti podizaci imaju po jedan klizac,e sad,ne znam zapravo sta to znaci,kakav klizac??


Ja idem sutra u Astor pa cu videti da kad uzmem prekidace da vidim imaju li i motore...
Golf MK2 till death...

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #31 poslato: Jun 06, 2010, 10:42:43 posle podne »
maleni najlaksi nacin da se zapalis je da igras igricu sam svoj autoelektricar! sad ce 20 god kako radim vw (mehaniku) i nikad nebi imao muda da sam sebi ugradjujem c bravu ili el. podizace. plati tom gore majstoru da ti odradi sta treba i uzivaj i nebudalasaj. beer

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #32 poslato: Jun 07, 2010, 01:13:11 pre podne »
maleni najlaksi nacin da se zapalis je da igras igricu sam svoj autoelektricar! sad ce 20 god kako radim vw (mehaniku) i nikad nebi imao muda da sam sebi ugradjujem c bravu ili el. podizace. plati tom gore majstoru da ti odradi sta treba i uzivaj i nebudalasaj. beer

E sad me ubi nacisto...pa daj,realno...razocarah se...majke mi.Taman se nalozio da izucavam to sve do tancina,iskreno,dok ne bih shvatio bukvalno sta i kako ne bih se petljao sa tim...kapiram ja da je struja u kolima jako zeznuta stvar,ali...I ako budem nosio nekom elektricaru da to radi pitao bih da ga budem prisutan,jer ja kapiram da je to njima jako mali posao,a meni znaci mnogo sve sto naucim. Zapravo u tom procesu ne znam sta moze da izgori,osim mozda da spalim relej ili te elektro-motore,drugo sumnjam da bih spalio,jer ne bih preusmeravao nista nego bih na slobodnu buksnu sproveo kablove i to je to,objektivno,jel moze nesto da se zapali?
Golf MK2 till death...

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #33 poslato: Jun 07, 2010, 01:18:58 pre podne »
koliko kostaju ti univerzalni motorcici u GL-u, jel valjaju i jel pasuju na dvojku?
btw buzuki, od srca bih ti preporucio Rogija iz Pazove, kod njega je skroz domacinska atmosfera tako da mozes i da "segrtujes" a i decko mnogo dobro radi svoj posao.
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #34 poslato: Jun 07, 2010, 01:25:11 pre podne »
koliko kostaju ti univerzalni motorcici u GL-u, jel valjaju i jel pasuju na dvojku?
btw buzuki, od srca bih ti preporucio Rogija iz Pazove, kod njega je skroz domacinska atmosfera tako da mozes i da "segrtujes" a i decko mnogo dobro radi svoj posao.

Imas li kontakt,ako je frka zbog reklame salji na pp,a inace koliko otprilike iznosi vremenski taj proces,bas kapiram da ne bi trebalo da je puno isto kao sto mislim da ne bi trebalo da kosta ne znam sad koliko?Kolika je otprilike,reda velicina cena??
Golf MK2 till death...

Van mreže outlaw

  • German Cult
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1514
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +41/-11
  • Pol: Muškarac
  • diesel power
    • E-Frag
  • Auto: Golf MK3 2.0 16v
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #35 poslato: Jun 07, 2010, 01:30:27 pre podne »
nije nimalo jednostavan proces koliko ja znam (nije bas da znam puno), ali kontam da je cimanje jer treba dovoditi struju do svakih vrata... meni je rogi radio centralnu i trebalo je dobrih sat-dva. ne znam stvarno za cenu, moraces da ga okrenes da ga pitas, a naravno da nije problem za kontakt posto je on jedan od prijatelja kluba - sponzora

imas na sajtu kontakt, al evo i ovde
Citat
ROGI  - za ?lanove VW Kluba - 5-10% popusta.
Kompletna Auto-elektrika, ugradnja dodatne opreme, muzika, xenoni, servis auto-klime itd...
Stara Pazova, Jovana Veselinova 14.
tel: 063/8-206-500
Igor Sarkezi

i ne rece mi za te univerzalne nista
[MY MK3] :: [MY MK2]

A STA JE TO GTI? JEL TO JACE OD TDI?

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #36 poslato: Jun 07, 2010, 01:40:21 pre podne »
javljam sutra kad odem u Astor  B)

trebalo bi da pasuju,ali ne mogu da tvrdim potpuno
Golf MK2 till death...

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #37 poslato: Jun 07, 2010, 02:09:46 pre podne »
Zapravo u tom procesu ne znam sta moze da izgori,osim mozda da spalim relej ili te elektro-motore,
 

Moze i auto da se spali batice ;)

Da bi se normalno dizalo staklo bitno je da ima jedan klizac kao i fabricki na dvojci (na G3 ima dva i zato nema sanse da se ubudzi kod tebe) isto tako je butnoo kako se staklo kaci na klizac, mora da bude na srafove jer je takav i fabricki (npr podizac od punta 2 je extra, mali je, lako se montira, mogao bi na bilo koji auto ali staklo se montira na plasticni klin i zato ne moze)

Aj ti brate obezbedi te podizace pa kad budes krenuo da radis obavezno pitaj sta god ti nije jasno inace ako budes samexperimentisao ode auto u pepeo...

Van mreže buzUki

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 211
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Mjetal!!!
  • Auto: Golf Mk2 1.6D
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #38 poslato: Jun 07, 2010, 02:12:29 pre podne »
Zapravo u tom procesu ne znam sta moze da izgori,osim mozda da spalim relej ili te elektro-motore,
 

Moze i auto da se spali batice ;)

Da bi se normalno dizalo staklo bitno je da ima jedan klizac kao i fabricki na dvojci (na G3 ima dva i zato nema sanse da se ubudzi kod tebe) isto tako je butnoo kako se staklo kaci na klizac, mora da bude na srafove jer je takav i fabricki (npr podizac od punta 2 je extra, mali je, lako se montira, mogao bi na bilo koji auto ali staklo se montira na plasticni klin i zato ne moze)

Aj ti brate obezbedi te podizace pa kad budes krenuo da radis obavezno pitaj sta god ti nije jasno inace ako budes samexperimentisao ode auto u pepeo...



Ok,kontam,ali koja je uloga tog klizaca??? Makaze razumem i kapiram njihovu ulogu.Pitacu naravno ukoliko se upustim u tu pricu??? Da ti ne podrazumevas za makaze kao 2 klizaca???
« Poslednja izmena: Jun 07, 2010, 02:16:08 pre podne od strane buzUki »
Golf MK2 till death...

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektricni podizaci stakala Golf MK 2 diesel 1.6
« Odgovor #39 poslato: Jun 07, 2010, 02:18:49 pre podne »
Ne bre, makaze su drruga prica, to na golfa ne moze nikako.

Na G2 imas jednu "sinu" po kojoj klizi klizac na koji je zakaceno staklo a na G3 imas dve takve sine sa dva takva klizaca.
 \
Jesi li ti brate nekada video podizac za stakla, bilo kakav??