Autor Tema: problem zakljucavanje i otkljucavanje vozacevih vrata Passat B8  (Pročitano 1088 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MACISRO

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: oktavia 2002, passat B8
problem zakljucavanje i otkljucavanje vozacevih vrata Passat B8
« poslato: Jul 21, 2023, 10:23:02 posle podne »
pozdrav drugari, imam problem sa vozacevim vratima  na mom passatu B8 2015 god 16tdi, naime  od pre nekih 3 nedelje poceo je problem  sa otkljucavanjem i zakljucavanjem  vozacevih vrata. Ponekad zakljuca i otkljuca iz prve a nekad  moram  desetak puta stiskati  dugme na daljincu  za otkljucavanje  i zakljucavanje. Kad konacno uspem da zakljucam  posle opet zezancija otvoriti, cak sam u dva navrata otvarao iz unutra (otvorio suvozaceva vrata i na unutrasnju rucku-bravu  sam otvorio vozaceva vrata). Probao sam i  da sednem u auto i sa unutrasnje strane  na prekidac na vratima pokusavam da zakljucam i otkljucam i tu ponekad radi  a ponekad ne, sa tim sam iskljucio da je problem u daljincu. Ostala vrata  i gepek rade kako treba.
Ocitao sam greske preko Vgate i aplikacije Carista gde mi je izbacio:
-drivers door: kodovi 65578(manufactured-specific  code ), 65579(manufactured-specific  code ), 65593(manufactured-specific  code )
-infotainment system: sa greskom  01555(motors for central locking SAVE i kod  06691 (manufactured-specific  code )
Jeli neko zna sta moze biti problem tj imao ovakav problem, i kako da ga resim?


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: problem zakljucavanje i otkljucavanje vozacevih vrata Passat B8
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2023, 06:41:55 posle podne »
Provjeri da nije pukao koji kabal u gumi na sastavu vrata sa sasijom
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: problem zakljucavanje i otkljucavanje vozacevih vrata Passat B8
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2023, 01:51:16 posle podne »
Inače te greške što si očitao preko Cariste ili bilo koje aplikacije koja ide na takvu vrstu ELM 327 dijagnostike u tvom slučaju Vgate, nemaju veze sa životom. Teško da bi i sa dosta ozbiljnijom dijagnostikom utvrdio problem na osnovu grešaka, ali bi svakako dobio neku približniju informaciju gde i šta da proveriš. Ovo kod tebe je najverovatnije negde instalacija u vozačevim vratima u prekidu ili neki od aktuatora/prekidača koji otključavaju/zaključavaju vozačevu bravu...ali to sve dok se ne skine i ne isproverava može samo ovako napamet da se nagađa...
« Poslednja izmena: Jul 23, 2023, 01:56:30 posle podne od strane Filke »