Autor Tema: golf II 1.6d elektrika  (Pročitano 3104 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
golf II 1.6d elektrika
« poslato: Januar 22, 2009, 05:57:38 posle podne »
Imam nekih sitnih problema sa strujom(trokira ona zuta lampica za grejac, centralna steka, ne radi grejac zadnjeg stakla, ponekad mesa duga i kratka svetla...). Ima i nekih zica koje nigde ne zavrsavaju, samo onako vise. Cini mi se i da fali poneki osigurac, a svaki koji je tu je blago istopljen-njegov plasticni deo, inace su ispravni. Pa me zanima moze li se naci sema elektro-instalacija, i neka skica koliki osigurac gde ide. Al onako, detaljno, za laike, posto bih se ja malo igrao sa tim.

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2009, 06:27:07 posle podne »
otprilike da imas malo vecih problema sa masom pa nikako nebi skodilo da se pozabavis time-zamena zica,buksni i ostalo.ako nisi vican tome najbolje resenje je da odes kod majstora
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2009, 08:47:09 posle podne »
Ma vican sam, ipak sam ja gradjevinac. Sam cu ja to polako u garazi, samo kad bi mi neko imao poslati shemu, ne mogu naci na netu.

Van mreže al bandi

  • VW Početnik
  • Poruke: 66
  • Lokacija: sombor
  • Karma: +0/-0
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2009, 07:02:14 posle podne »
" Ko pita ne skita" - http://kocekoga.blogspot.com

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2009, 03:21:45 pre podne »
Obavezno proveri da ti neulazi voda pored sajle za dizanje haube, ume tuda da udje i zalije tablu sa osiguracima i pravi problem ;)

Van mreže al bandi

  • VW Početnik
  • Poruke: 66
  • Lokacija: sombor
  • Karma: +0/-0
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2011, 12:39:32 posle podne »
Opet ja, ovoga puta radi se o "novom" Pasatu 1.9 D '92 godište;
Prilikom startovanja motora, lampica grejača se  gasi posle 20-25 sekundi i tada pali normalno uz malo više verglanja (loša kompresija), ali pali... Drugi put, bilo da je motor hladan ili zagrejan, lampica se gasi posle 5-6 sekundi i normalno ako je motor hladan, vergla dok ne isprazni akumulator.
Pitanje: Od čega zavisi dužina grejanja? Od temperature motora, ili u releu postoji mehanizam koji u nekom momentu prekida dovod struje na grejač? Ako je u pitanju ovo drugo, šta je rešenje? Glupo mi je da menjam rele onako, otprilike... Ponavljam - nekad radi normalno, nekad iz čista mira prekida kontakt posle par sekundi grejanja. Ima li neko slično iskustvo?
PS. grejači su ispravni.
" Ko pita ne skita" - http://kocekoga.blogspot.com

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2011, 01:01:55 posle podne »
Na glavi levo (iznad menjaca) na racvi imas davac koji releju daje "informaciju" o tempetaturi motora. Iscupaj buxnu sa njega i drzace ti grejace uvek po 20-30 sec. Normalno nemoras uvek do kraja da cekas da ugasi, ako je vruc motor dovoljno je 5-6 sec.

Van mreže al bandi

  • VW Početnik
  • Poruke: 66
  • Lokacija: sombor
  • Karma: +0/-0
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2011, 02:01:40 posle podne »
Dobro, to je rešenje za prvu ruku; ali, zanima me odgovor na ona druga pitanja... Da li je u pitanju rele ili taj davač o kome ti pišeš?
" Ko pita ne skita" - http://kocekoga.blogspot.com

Van mreže el.inž

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: golf II 1.6d elektrika
« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2011, 03:24:03 pre podne »
najjeftiniji kvar bi ti bio da žica od davača do releja negde povremeno prekida (gubi kontakt), što je moguće za to godište...malo skuplja varijanta je davač (mada mislim da on ako rikne, riknuo je, da nema varijantu malo radi - malo ne)... najskuplja varijanta je relej mada mislim da i on nije više preterano skup, možda oko 700 - 800 dindzi... pa ti sad navali  beer