Autor Tema: Problem sa alarmom  (Pročitano 13000 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #80 poslato: Jun 19, 2011, 12:15:42 posle podne »
Jel moze jedno pitanjce... Ugradio sam beer alarm ovaj sa skakavcima, ali mi je nastao jedan problem na autu... Naime vrlo brzo je ispraznio akumulator. Struja je vudena direktno sa akumulatora, tako da sa ostatkom inastalacije na autu nema nikakve veze. U pitanju je Golf1.

Moje pitanje je koliko je "normalno" A,mA, da vuce alarm u stand By-ju? Dakle hocu da premerim potroshnju pa da znam koliko je normalno da vuce...
I josh jedno pitanje, koliko je normalno da ceo auto vuce struje? Dakle kad vec proveravam da proverim celu instalaciju? Mislim na autu nema nekih velikih potroshaca, od dodatne opreme ima standardni alpsha kasetofon i taj dodatno ugradjeni alarm sa cb.

Dodushe akumulator je malo star, plus shto auto bukvalno nije vozen jedno 6 meseci, pa se valjda sve skupilo....

unapred zahvalan!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #81 poslato: Jun 19, 2011, 01:01:48 posle podne »
Alarm treba da vuce oko 0.02A a ceo auto ne sme vise od 0.08A/ Proveri kako si blokadu povezao, verovatno ona prazni. Znaci iseci zutu zicu pa onda probaj koliko ce ti vuci struje. A mozda je i aku crkao, 6 meseci stajanja moze da ga sjeebe.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #82 poslato: Jun 19, 2011, 01:34:01 posle podne »
Hvala djole!

Ma aku. je garantovano poshto je auto ishao od majstora, preko limara i tako to :)) Plus shto je star poprilicno... Provericu pa javljam. Hvala puno!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #83 poslato: Jun 19, 2011, 11:34:37 posle podne »
izgleda da je bio aku. Prekontrolisano sve u granicama normale, hvala djole josh jednom....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!