Autor Tema: Problem sa alarmom  (Pročitano 12999 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Problem sa alarmom
« poslato: Oktobar 28, 2010, 10:14:36 posle podne »
Ljudi imam problem da daljinac hoce da radi samo neposredno pored auta (i to ne uvek iz prve), tako radi vec odavno a meni sada doslo da vidim mozda je neko imao slican problem. Baterija je nova, otvarao sam daljinac i sve deluje ok, e sada da li je problem u njemu ili u samom alarmu u kolima. Ne bih vas gnjavio da imam vise vremena da cackam ali reko mozda neko pogodi iz prve  biggrin. U pitanju je alarm Excalibur, u autu je od '97. (corradu)
Hvala svima unapred na trudu
vw beats all

Van mreže milanlaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Punto 1.3MJet
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2010, 11:32:13 posle podne »
I ja vec neko vreme imam taj problem. Problem se vezuje za novu fiksnu telefoniju Orion i njihovu frekvenciju. Alarmi valjda rade na 433mhz, a Orion ima valjda 420. Bilo je to i u novinama, Beograd i Novi Sad imaju ove probleme. Ako te put nanese van NS probaj kako onda radi daljinac.

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:55:59 pre podne »
Kada otvoris daljinac videces unutra mali trimer. Sedni na nekih 10m od auta i mrdaj ga srafcigerom levo ili desno i kad god mrdnes stsni srednje dugmence dok se ne zakljuca. Mrdaj ga samo po malo, koliko da pipnes. Ako ne bude htelo na jednu stranu onda okreci na drugu ali zapamti u kom je polozaju bio trimer kada si poceo da okreces ;) I nemoj da preteras, okreces max 1/3 kruga ulevo i isto toliko udesno, otprilike 60% od pocetnog polozaja. AKo se desi da prestane da radi samo vrati u pocetni polozaj, onda je ipak do munja i satelita  biggrin
A pre svega toga pokusaj jos jednom sa drugom baterijom ;)

I kada stiskas dugmence obavezno podigni daljinac sa stola ili sl. nekad nece da salje signala sa ravne povrsine pa da te slucajno to ne bi zezalo....

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2010, 10:26:33 pre podne »
To za frekvenciju Oriona znam, ipak mi na astri daljinac mnogo bolje radi i pored te njihove zajebancije sa frekvencijom. Hvala unapred za trimer, probacu ali nema potrebe menjati bateriju kad je ova potpuno nova.
vw beats all

Van mreže Mily

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 834
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +18/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GTI
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2010, 11:00:50 pre podne »
Leleeeee......ja zivim odma uz Orion boodala Imam excaliburov alarm i nema sanse da ga zakljucam na taster,otkljucava redovno sve al da zakljuca treba mu barem 20 puta da stiskam al to mi se nedesava samo tu gde zivim nego i vecim delom po gradu,negde zakljuca iz prve. Mislio sam da dodjem do alarma unutar auta pa da izvucem antenu do soferke ako je uopste ima i ako je do toga.Bateriju stavio novu pre tri dana na daljinac al dzabe pa ga sad zakljucavam na daljinac preko kljuca

Van mreže milanlaki

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fiat Punto 1.3MJet
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:06:17 posle podne »
Nemam pojma, meni je isto excalibur u pitanju (exc 500) i sa oba daljinca ista prica. Kad sam ugradio alarm mogao je sa nekih 50m mozda i jace da uhvati signal, ali sada tek na nekih 10 m, a nekad moram da bas pridjem autu. probao to sa antenom, da izvucem malo, ali ista prica.

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2010, 03:45:01 posle podne »
ali nema potrebe menjati bateriju kad je ova potpuno nova.
Prodaju se neke kineske baterije batice, bukvalno su prazne kada ih kupis, zato sam ti to rekao...

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:07:22 posle podne »
 Znam zasto si rekao ali ja ne ciganim za delove a pogotovo za razliku izmedju baterija od 50din  biggrin, stavio potpuno novu panasonic, proverio je unimerom, daljinac radi i sija uvek kad god stisnem dugme ali ili on ne salje dovoljno jak signal ili ne valja prijemnik u autu. Inace otvorio sam daljinac i nema tamo nista sto moze da se podesava, ploca je jednostavna i sve sto ima na njoj je zalemljeno, slikacu necim kvalitetnijim pa cu poslati sliku, probao sam telefonom ali losa slika
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2010, 07:10:27 posle podne od strane g-tec »
vw beats all

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:10:08 posle podne »
Cek malo, kakv je tebi daljinac? Jel cetvrtast, sa tri dugmeta, dva sa strane manja i jedno vece u sredini?

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:10:57 posle podne »
bas takav, stari je to daljinac
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2010, 07:14:06 posle podne od strane g-tec »
vw beats all

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:17:19 posle podne »
Mora da ima batice, treba da bude plave boje i u sredini rupica da zavuces mali srafciger...
Pogledaj malo bolje. i obelezi gde je pocetni polozaj da bi znao gde da ga vratis ako ne bude bolje...

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:26:55 posle podne »
Druze opet sam otvarao, nema sigurno, slikacu pa cu okaciti sutra da vidis, jel moze da se menja taj njegov predajnik, da se odlemi i zalemi drugi, iste frekvencije naravno
vw beats all

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:33:25 posle podne »
Aj daj sliku da vidim... Jel imas drugi daljinac ili samo jedan? Moze da se menja ali gde da nadjes brate...
AKo vec mora da se menaj nesto vise se isplati da skines taj i ugradis nov alarm...

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:39:39 posle podne »
Slika sutra, nemam sada aparat a drugi daljinac nemam, nisam nikad ni imao, kada sam uzeo auto dobio samo jedan, tog jadnika ja grcam vec 10 godina biggrin
vw beats all

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:42:52 posle podne »
Imas li neki da mi preporucis, najbolje bi bilo da moze na ovu instalaciju, znaci da samo skinem ovaj i ustekam taj drugi, mislim na alarm
vw beats all

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:49:55 posle podne »
Ne moze tako, ni excalibur vise ne pravi sa takvom instalacijom ali nije toliko tesko da se preveze, poseces dzekove i na tu instalaciju nakacis novu i to je to.
Od boljih preporucujem scorpio ili eaglemaster, njih ces lako da prevezes, slicna je instalacija a od jeftinijih imas spy, gordon, max-plus, oktopus itt...
Cene idu od 30 do 45e za ove jeftinije i od 45 do 60e za scorpio, enforser, excalibur itt...

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:53:58 posle podne »
Nije problem prevezati zice, vazno je da mogu na ovu prastaru instalaciju. Jesi cuo za tesor, kazu da radi po uzoru na cobru
Al ovu fabricku pneumatsku centralku ne bi dao ni za sta, nikad nikad nikad nikakvih problema a auto ima 20g.
vw beats all

Van mreže Djole DMC

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3372
  • Age: 39
  • Lokacija: Kragujevac-Kraljevo
  • Karma: +143/-67
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 29, 2010, 07:59:29 posle podne »
Ugradjivao sam tesor jedno vreme, obican alarm, nista posebno, lepo radi ali za te pare imas boljih i kvalitetnijih alarma...

Van mreže g-tec

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Age: 41
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 29, 2010, 08:04:47 posle podne »
Nacicu neki scorpio ili eaglemaster po preporuci da se ne zajebavam vise sa ovim, vreme je da ga zamenim
Poz i hvala
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2010, 08:06:29 posle podne od strane g-tec »
vw beats all

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Problem sa alarmom
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 30, 2010, 06:55:22 pre podne »
Pitanje za djoleta ,ali ako jos neko zna ,nek slobodno odgovori

u pitanju je scorpion


ugradjen na jugicu ,pa me zanima,tj vlasnika nervira neka opcija prilikom otkljucavanja se pale migavci.Da li ima neki jimper ili barem upustvo kako to da se resi?


drugo pitanje : alarm quark * kao odgovor dole da se nezno okrece sa malim sfacigerom neka plavkasta konzolica(na njoj tj pored pise c6 )koliko smem da okrecem ,limit je jedan krug ili vise ?

i trece pitanje posto alarm quar i ricar izgledaju kako jaje jajetu ,barem spoljne konzole ia kljucevi ,da li je moguce da pasu i daljinci...od rikara nemam ,ali od quarka imam jedan ispravan kome radi dioda (mada ne svetli svaki put jako ) i jedan kome ne radi nista wacko wacko ?

hvala   beer beer beer