Autor Tema: Polo 1.4 TDI Trendline  (Pročitano 6092 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže poTTa20

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Polo 1.4 TDI Trendline
« poslato: Avgust 13, 2010, 12:38:21 pre podne »
E pa ovako. Iako sam veliki ljubitelj i obozavalac vozila marke BMW, imam priliku da vozim VW Polo, kako u profilu pise za firminu dusu.
Uzeli smo ga 2007. sa 13 predjenih km i od tada do sada presao je 94000 km i sve te kilometre, kvacilo, kocnica i gas su gazeni mojim nogama biggrin
Od opreme standard Trendline sa klimom i elektropaketom (podizaci na svim vratima, centralna, grejaci retrovizora).
Na autu nista nije prepravljano osim sto sam sada stavio sire gume 185/65 za razliku od onih na kojim je dosao 165/70. Eto raspitujem se malo pa ce verovatno da padne i neki Chipsy
Inace samo redovno servisiranje i promena seta kvacila na nekih 75k

Sve u svemu, Zacin C. Potrosnja nije kako je ocekivano jer u gradu ume da posrce i do 8l bez obzira na malu kubikazu, dok je na otvorenom putu na normalnoj voznji (80-90km/h) jako stedljiv. Auto-put se ne racuna :)

Evo i nekih slika:
Posle par predjenih km dok je jos uvek bio cist i bez ogrebotine:




A onda su mi nakacili obelezja:



a ja neke styling dodatke :)





I ovde se malo vozikam po auto-putu


« Poslednja izmena: Avgust 13, 2010, 09:11:27 pre podne od strane poTTa20 »

Van mreže Gaginh0

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 513
  • Age: 34
  • Lokacija: Veternik
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pumpe düse, Piaggio Bevery 200
Odg: Polo 1.4 TDI Trendline
« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2010, 11:15:19 pre podne »
Ok ti izgleda Polo, jedno mu nabaci neke felnice  big_boss i mom se po gradu popne potrosnja na 8l, a na otvorenom trosi oko 5,5...

Nego, pitanje za ostale clanove, kako njegov Polo moze da ide 180km/h na 4300 o/min, a moj zakuca na 3500 o/min i 160km/h???

Jel moguce da je do guma posto su mi i napred i nazad 215/45/17? Ili ja imam neku blokadu?
Posto kad sam stavio 15" felne, on je mogao nesto vise, oko 165-170 samo nisam imao pravca, jel to do guma?
U pitanju je isto 1.4TDI 70ks...

Van mreže Schultz

  • VW Početnik
  • Poruke: 120
  • Age: 35
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1.4 TDI Trendline
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2010, 11:43:31 pre podne »
Moze biti do cajgera, različite brzine pokazuje u zavisnosti od profila guma .. da ne kažem laže. Zato je GPS bolji jer prikazuje tačnu brzinu kretanja.
da ne offujem dalje temu; super je polo, o daljim ulaganjima je glupo govoriti, ipak je to tuđ auto

Van mreže poTTa20

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Polo 1.4 TDI Trendline
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2010, 12:03:25 pre podne »
Ako je felna veca, kilometar sat pokazuje manje od prave vrednosti brzine. Evo korisnog linka na tu temu: http://www.net-comber.com/tirecalc.html
Mada me cudi da ti auto zakucava na 3500 rpm, to vec nema veze sa gumama. Inace po fabrici, nas auto ide 164km/h tako da mozda ima neke sa tim.

Sto se potrosnje tice, cini mi se da je posle predjenih 60k km malo smanjio potrosnju, kao da se motor razradio i da je sve leglo na svoje mesto pa sada uspem da se prevezem 100km po grdau za "samo" 7 litara. Jos jedna stvar. Izmedju 2 servisa (negde na predjenih 13k km) auto mi je izbacivao da treba da mu se dospe ulje. Sipam mu oko 300 mg ulja i onda vise ne izbacuje gresku do servisa. To se vremenom sredilo pa sada vise ne trebam da dolivam. Kada sam pitao servisere u Porsche-u, rekli su da je to OK zbog turbine koja radi na velikim temperaturama pa sagoreva ulje i bla, bla, bla. Interesuju me druga iskustva.

@Spy Sto se felni tice, bez obzira sto je auto firmin, posto je stalno kod mene nije losa ideja da mu stavim neke lepe felnice. Videcemo...
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2010, 01:21:38 pre podne od strane poTTa20 »

Van mreže TiNi

  • PoLo 9N3 2009 1.4 16v
  • VW Klub Prijatelj
  • Sr. Member
  • ***
  • Poruke: 526
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +24/-17
  • Pol: Muškarac
  • Crni PoLo i Audi Q3 babin
  • Auto: Audi Q3
Odg: Polo 1.4 TDI Trendline
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2011, 04:28:22 posle podne »
moram da se pohvalim kad vec citam ovo  biggrin   Moj je kad sam ga uzeo isao 180 km/h a sada sam ga vozio 205 km/h  clap  dostabolje ide, sipam sada vec duze vreme EVRO BMB aditivirani ali i razradio sam ga...
LiVE TO BE THE BEST