Autor Tema: Golf mk2 1.6 benz/plin  (Pročitano 1528 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bry

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: NBG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW 2
Golf mk2 1.6 benz/plin
« poslato: Septembar 04, 2015, 02:24:00 pre podne »
Pozdrav ljudi, ovo mi je drugi auto ali kao da je prvi tako da nemam blage veze oko kola, svaka pomoc i caka za odrzavanje ovog cuda je dobrodosla, kotrlja to je bitno, ne radi mi brzinometar i kazaljkica za gorivo sto malo iritira... kako to popraviti na primer i dali mogu sam? Ako ne kolko kosta...
Dalje bih ulozio malo oko 300e u estetiku i tako neke sitnice, stvarno bih bio zahvalan za svako uputsvo...voleo bih i sam da cackam i sredjujem.

Veliki pozdrav za fan klub, nadam se da cu naci dosta informacija :)






Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2015, 10:10:11 pre podne »
Lepa dvojka,deluje dobar limarijski pre svega :) Sto se tice tih problema sa brzinomerom ja ti preporucujem da uzmes komplet novu tablu sa sve obrtaljkom i stavis umesto ove tvoje  ;) izadje te jeftinije nego da ovu popravljas
kakvi su planovi, neke druge felne mozda a ove da ostavis za zimski set??   

Van mreže Bry

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: NBG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW 2
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2015, 01:07:30 posle podne »
Hvala Igore, iskreno nemam neke planove preterane zato reko da pitam, sta bi moglo da se uradi a da nije nista previse napadno, ok mozda neke felne lepse, branici ( ne znam dal bi isli crni) i zatamnjivanje stakala, to je neko moje vidjenje al ja sam duduk za to :D

I na primer neko dobro mesto u begradu za gomilu takvih delova i sitnica za golfaca, neki otpad npr il sta god.

Hvala unapred

Van mreže Matke GTI

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1518
  • Age: 26
  • Lokacija: Raska
  • Karma: +45/-89
  • Pol: Muškarac
  • Mirom na rat idite i ratom mir cinite!
  • Auto: Golf mk2 GTI Pussy Wagon
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2015, 01:14:45 posle podne »
imas ovde kod nas koji ti deo zafali i ako hoces nesto da ubudzis imas djole dmc i stefan mk2 jetta,oni imaju delova. ;)
. . /Pussy Wagon\ . .
=/____________ \=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/ |
l_\____________/_l

Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2015, 02:15:22 posle podne »
U sustini golf dvojka je najlepsa kad se sacuva  fabricki izgled, uz neke lepe felne i blago spustanje, gledaj tako neke retke zanimljive delove da trazis tipa gti rucica menjaca, ima jos gomila stvari malo pregledaj teme ostalih clanova pa ces dobiti neku ideju sta bi mogao da uradis  biggrin

Delove imas i ovde na forumu kao sto jovan kaze kod djoleta dmc od njega svi uzimamo :) mozes i na kupujem prodajem da potrazis ima svasta nesto.
Koje je godiste golf ??
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2015, 02:16:55 posle podne od strane Igor_92 »

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2015, 03:12:41 posle podne »
Prvo moras da definises u kom pravcu iliti stilu hoces da ga sredjujes.Po meni i nekom mom ukusu ja bih mu prvo napravio pun protok u auspuhu,zatim neke felne dobre,g60celicne ili rh clasic ili mim 1900(po meni najbolje za g2).neko volance tipa momo ili neki drugi,i to moze sto ti rece zatamnjivanje stakala.e sto se delova tice to kod Djola dmc,a sto se servisa tice to kod gedore(on ti je blizu ako si iz bg,a boljeg nemas u drzavi).ako ti radi na benz,taj 1,6 ide sasvim dobro ako je zdrav...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže maca555

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Age: 28
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta MkII
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2015, 03:15:05 posle podne »
Fin golfić poprilično očuvan
Osvježi mu plastike čitav body (branike, lajsne, obrve, masku...)
Zakrpi sic vozačev i nez jel mi se čini ili je neki tepih smeđi to bi mogao da promjeniš u crni i kao što rekoše momci neke felice, blago spustiti i možda zamjeniti štopke  :29

Van mreže Bry

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: NBG
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW 2
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2015, 03:51:16 posle podne »
Hvala ljudi, odlicne ideje, 89 je god. vuce na benzin al i trosi naravno  posto volim da nagazim onda vise na plin radi :D

I jos malo pitanja, nebo mi se raspada, ko to radi zamenu? I dali je stvarno mnogo lose paliti auto na plin?

To je to od mene, pa kad uradim nesto stavljam slike, razmotricu sve ideje hvala vam puno  clap clap

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Golf mk2 1.6 benz/plin
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2015, 04:01:56 posle podne »
Sto se plina tice on mora da bude dobro ustelovan i ispravan.E sad najpravilnije je da se uvek kad je hladan pali na benzin i na plin se prebacuje tek kad se ugreje,tako ti je i potrosnja plina bas po meri.E al ako on neradi po protokolu na benz, mozes ga paliti na plin ali on mora biti dobro ustelovan.I po pravilu plinske membrane ce ti krace trajati tako nego kad ga palis na benz.I potrosnja plina je veca kad ga palis hladnog na tng..Ako se hlladan pali na tng(pod uslovom da je sve ok) malo ce duze verglati nego na benz.Smesu na plinu mora da ti usteluje neko ko to stvarno zna jel ako ona nije ok,auto ce trositi ko tenk i brzo ce zahebati motor od neadekvatne smese... mahac
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀