Autor Tema: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje  (Pročitano 18180 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Pozz.koju mašiinu za pranje auta kupiti
« Odgovor #20 poslato: Januar 17, 2012, 11:12:56 posle podne »
]
ovu ima moj ortak ludilo radi profi perionica ali je skupa 550 e
nije skupa,ali je i daleko od profi masine.profi masine(moraju da rade i na toplu vodu-naftu)ne mozes da nadjes ispod 1200e,pa sve do 3000

veoma je opasno uzimati polovne masine jer su servisi preskupi.upravo zbog visoke cene,koju u startu svi hoce da izbegnu,kupuju polovne i tako kruze od jednog do drugog servisa.malo ko ih servisira i strasno mnogo se ugradjuju.ako se odlucis za polovnu,onda ti predlazem da uzmes reparirane od servisera jer na taj nacin dobijas garanciju od 6-12 meseci.naravno...i one su kod njih veoma skupe,ali nemas drugi izbor.
kod jeftinijih masina (do 250e),lako stradaju glave kada se cesto prilikom pranja prekida i pusta mlaz.savet je da kada pocnes da puskiras,da odradis to bez prekida.time ces znatno produziti zivotni vek masine.
za nekoliko pranja u toku nedelje trajace ti veoma dugo.

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Pozz.koju mašiinu za pranje auta kupiti
« Odgovor #21 poslato: Januar 17, 2012, 11:16:58 posle podne »
bravo micko to sam zaboravio da kazem ja sam svoju pusku vezao pvc vezicom cim sam je kupio bas zbog toga

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: Pozz.koju mašiinu za pranje auta kupiti
« Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2012, 12:00:40 pre podne »
znači okidač na ručici puške treba uvek biti pretisnut čim upališ mašinu odma da fura jel sam lepo razumeo
dali su bolje mašine sa vodenim ili vazdušnim hlađenjem
« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 12:10:26 pre podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #23 poslato: Januar 18, 2012, 12:25:19 pre podne »
Za to shto tebi treba zavrshavace ti posao i einhel od 100 evrica... i josh imash 3 godine garancije....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #24 poslato: Januar 18, 2012, 12:27:33 pre podne »
nevalja dečko kupio posle 10 dana crkla

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #25 poslato: Januar 18, 2012, 12:48:30 pre podne »
Zato ima garanciju 3 godine... Meni shljaka vec druga godina bez problema a ista je situacija kao kod tebe... stim da sam se par puta zajebao da krenem sa pranjem nekih tepiha, i staza, i nikad kraja... tj ne nikad kraja, nego se jednostavno ne isplati da covek gubi vreme oko toga....

Ako hoces polovne vodi racuna shta kupujesh... Prijatelj je kupio ovaj kerther, star jedno 10-20 godina, radi na naftu, i izgleda kao oni kompresori za pneumacke cekice kojima razbijaju asvalt... Platio ga je 300CHF, ali je bio neispravan... Stim da je on mehanicar pa ga je sam sredjivao i oprevljao... Inace najvishe para je pukao naknadno na pushke....

Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #26 poslato: Januar 18, 2012, 12:52:30 pre podne »
OVAKO NEŠTO A

ILI OVU

« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 12:54:09 pre podne od strane ZARKOTEKICA »


Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2012, 01:17:12 pre podne »
Ova plava al nije bash identicna... Sve je to manje vishe isto, i sve je to manje vishe sve kina, sem ovih zutih, mada verujem da i njih kopiraju braca kinezi... Kod mashine ti je bitnije kako se koristi, da se ne sili, drnda... da se pushke odrzavaju... Za kucnu varijantu trajace ti... Mislim ako si divljak sjebacesh i ovu od 200 eura shto si hteo...

Pazi, ja ispushkiram celi auto, pa iskljucim mashinu, dok ja sapunjam kantom i sundjerom ona se hladi, spiranje i to je to... Nekad sam i nanosio deterdzent mashinom, i tada prakticno nije pauzirao... Stim da sam retko prao oba automobila jedan za drugim... I mi cigani imamo dushu :D dodushe, sad se setih prao sam i fasadu od kuce, cistio pozelenele betonske stazice i tako to...

Dakle, gledaj da je kucishte alu, poshto kinezi su cudo, prave plastikanere :D ne kupuj viladzer, womax... koliko god izlgedali slicno ili isto ogromne su razlike... sve ove "HOBI" varijante nema teorije da izbace ni 80 bara a kamo li 120-150 :D

Shta god da pazarish vodi racuna o njemu ko o novorodjencetu :D posle upotrepe izduvaj pushke od vode, kopresorom za vazduh, ne sili creva i ne motaj ih, samo ih negde okaci da se ne kaze, ne savijaju uvijaju i tako to... obrishi mashinu suvom krpom, ne motaj kablove ko da su od kanapa...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2012, 06:49:34 pre podne »
hvala puno na savetu.brate
a ove bosch Bosch perač pod visokim pritiskom AQUATAK 115 PLUS 0600876E00 
1700 W, max pritisak 115 bar, max protok 380 l/h, max ulazna temperatura vode 40 Cº, Autostop motora, metalna pumpa sa glavom od alumunijuma. Težina bez pribora 7 kg.
Obim isporuke: Vario-Jet-Fan mlaznica, Roto-Power mlaznica, Flexi-Jet mlaznica, četka za pranje, crevo 6 m, rezervoar 0,75 l
Garancija 1 godina

Cena    24490.00 din (uključen PDV)
ili ova bosch Bosch perač pod visokim pritiskom AQUATAK 100 0600876A00

1400 W, max pritisak 100 bar, max protok 330 l/h, max ulazna temperatura vode 40 Cº, Autostop motora, metalna pumpa sa glavom od aluminijuma. Težina bez pribora 6 kg.
Obim isporuke: Jet-Fan mlaznica, Fan mlaznica, crevo 5 m, rezervoar 0,5 l, kartonsko pakovanje.
Garancija 1 godin

12529.00 din (uključen PDV)
« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 07:04:14 pre podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #30 poslato: Januar 18, 2012, 09:12:09 posle podne »
« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 09:20:29 posle podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #31 poslato: Januar 19, 2012, 02:50:14 posle podne »
sada sam jurio po nišu i gledao još mašina našo sam dva modela
karcher model k-2.300

koja košta samo 13.000 din u makitinom salonu evo specifikacije
Спецификације
Притисак (бар / МПа)    макс. 110/11
Проток (л / х)    макс. 360
Довода температура (° Ц)    макс. 40
Максимална улазна снага (В)    1.4
Тежина без прибора (кг)    4.8
Димензије (Д к Ш к В) (мм)    280 к 242 к 783
Опрема
1. Црево високог притиска (4,0 м)
1 к високог притиска пиштољ
1 к површина за чишћење Т-50
1 к Дирт бластер
1 к прање четкицом
Интегрисани фина мрежа филтер за воду
Адаптер црево прикључак 3 / 4 инча
Детерџент Усисно црево са филтером
Опис
Компактан, флексибилан - матирано Т50 2300 К је за повремено чишћење мањих мисија око куће.

Практично под високим притиском за чишћење карактерише лак транспорт и одлична мобилност. Погодан је за пример за чишћење возила, баштенска гарнитура или мале терасе.

Пуни утицај пластичним кућиштем штити диск и пумпних агрегата од прашине и оштећења. Поред тога, сигурносни вентил за притисак спречава преоптерећење. Јединица има мотор-стоп функцијом, изазива пиштољ затворен на мотор искључивања. Упркос високој ефикасности захваљујући високом нивоу буке н-Кор пумпе је смањена.

Поред тога, уређај је опремљен ињектор за примену детерџент ниског притиска апликацијама. Велики прекидач, глатка фелне, згодна Спремиште за додатке за дизне, и Ергономски пиштољ за прскање су убедљивији комфора косовских 2300 Т50.

Апликација
За повремену употребу у горњем возила прање, чишћење гарнитуром и мале површине око куће, као што су терасе.

Карактеристике и предности
Пуна оклопу који је направљен од ударце, рециклирати пластичне
Штити мотор и пумпа окупљања од прљавштине и оштећења, отпорни на корозију, отпорна руши, рециклирати
Н-Кор-пумпе, главе цилиндра од високо ПОЛИФИБЕР снаге пластике
Највиши уређај ефикасности, низак ниво буке и малу тежину
Три-клипна аксијална пумпа
Сазрела пумпној технологији, оптималну ефикасност, без одржавања
Сигурносни вентил
Заштитите уређај од оверпрессуризатион
Заустављање мотора
Директно са мотора када је пиштољ затворен, повећан век трајања
Велики он-офф прекидач
Лако руковање
Ергономски дизајниран ручни пиштољ за прскање
Савршено у руци, рад без замарања
Детерџент
Наношење средства за чишћење у ниским притиском
ТУВ-/ГС-гепруфт
Високу сигурност и стандард квалитета
Мобилни Операција
Лак транспорт и крајња мобилност
Спремиште за додатке
Складиштење дизни и друге опреме директно на уређај - све је спремно за коришћење, без много Тражи

a ova je druga mašina model
k.80 koja košta 16.000 din

evo specifikacija
Технические характеристики:
Давление: 20 - 110 бар
Давление: 2 - 11 МПа
Производительность: 380 л / ч
Макс. температура воды на входе: 40 ° Ц
Мощность: 1.7 кВт
Масса без принадлежностеи: 12 кг
Размеры (ДхШхВ): 455 к 260 к 310 мм

Описание:
В семеиство 3.70, 3.80 и 3.90, включающее и мобильные версии, входят компактные аппараты изящнои формы, способные удовлетворить самым высоким требованиям в отношении качества и удобства для пользователя.
Аппарат оснащен колесами для удобного перемещения к месту применения (версия М) а также держателями для пистолета и шланга высокого давления
Манометрическая система управления (автоматическое отключение двигателя), включающая и выключающая электродвигатель при нажатии и отпускании рычага пистолета, позволяет экономить энергию, оберегать материалы и окружающую среду
Всасывание чистящего средства осуществляется через инжектор

Оснащение и преимущества:
Закрытыи корпус из ударопрочнои пластмассы, современныи и функциональныи дизаин корпуса
Защита приводного и насосного агрегатов от грязи и повреждении, отсутствие коррозии, стоикость к механическим воздеиствиям, переработки возможность повторнои.
Коррозионностоикии насос, головка блока цилиндров из высокопрочного поливолоконного пластика
Максимальныи кпд аппарата.
Большие колеса
Простота перемещения, в т. ч. по ступеням.
Большои выключатель
Предельная простота управления
Асинхронныи двигатель воздушного охлаждения
Мощныи, испытанныи двигатель
Трехпоршневои аксиальныи насос
Оптимальныи кпд
Манометрическая система управления
Непосредственное отключение аппарата при отпущенном рычаге пистолета
Высокие стандарты качества и безопасности
Шланг высокого давления длинои 6.0 м с двустороннеи защитои от перегиба, прикрепленныи к пистолету с возможностью вращения
Отсутствие скручивания шланга во время работы
Пистолет эргономичнои формы с интегрированнои деталью струинои трубки
Оптимальное положение в руке, отсутствие утомления
Инжектор для чистящего средства
Нанесение чистящего средства в режиме низкого давления
Экономныи расход

Гарантия 1 год
Производство Германия
Использование устроиства при отсутствии водопровода или при недостаточном напоре.
Недостаточныи напор означает следующее: скорость расхода воды аппаратом больше скорости подачи воды.
Проверить напор не сложно - замерьте время наполнения емкости в 1 литр.
Например, если сосуд наполнится за 10 с, л то расход составит 360 / час, если за 7.5 с - то 540 л / час, и т.д.
Обратите внимание на требуемую величину расхода для вашеи модели.
В случае недостаточного напора или если у Вас нет водопровода (например, в гараже), Вам понадобится накопительная емкость - например, бочка или ведро.
Уровень воды в этои емкости должен быть выше уровня устроиства как минимум на 0,5 м; например, если устроиство стоит на полу, то ведро нужно поставить на табурет.
Возьмите короткии шланг (желательно диаметром 3 / 4 ") и опустите один его конец в полное ведро, налеите воду в другои конец до края (чтобы в шланге не было воздушнои пробки) и только после этого подсоедините этот конец шланга к устроиству.
Внимание: краине желательно использование специального водяного фильтра для очистки воды от песка и другого сора.
Теперь устроиство готово к работе

međutim koji je sada problem u ovlašćenom karcher servisu u nišu mi kažu da su to loši modeli svi koji su ispod serije 5 kakva su vaša iskustva pomoć u zbunilu sam sada
« Poslednja izmena: Januar 19, 2012, 02:52:08 posle podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže dragannrt

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1,mk5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #32 poslato: Januar 19, 2012, 07:05:53 posle podne »
ne znam druze sta da ti kazem,ali sve ovo sto si gledao nepravi neki famozni pritisak vode,komsija mi ima neki karcher,mislim da je ova k klasa,uzeo ga u tempu,i gledao sam dok je radio sa njim,nista specijalno....po meni pravi perac pod pritiskom mora biti na trofaznu struju, ovi koji su na monofaznu rade oni ali nije to to,ja sam imao prilike jednom da perem sa wap-om koji je bio na trofaznu struju,to ne da pere nego razbija....ali tu je i ona neizbezna stvar koliko para toliko muzike...

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #33 poslato: Januar 20, 2012, 02:53:55 posle podne »
ipak sam se odlučio za bosch mašinu sa aluminijumskom glavom i vodenim hlađenjem i naravno kupljena je.sada sam prao auto i mogu vam reći da je premašila moja očekivanja pritisak bije da ljušti beton strava je


 clap clap
« Poslednja izmena: Januar 20, 2012, 02:55:49 posle podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #34 poslato: Januar 20, 2012, 05:18:07 posle podne »
da te dugo sluzi.     dobar izbor aluminijumska glava i vodeno hladjenje. koliko si je platio?  sta imas od nastavaka

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #35 poslato: Januar 20, 2012, 10:59:05 posle podne »
hvala zex84 i tebe da služi ceo život tvoja mašina
ova 3 nastavka i četku tapsac

kako sam sumljao da nema dobar mlaz  jasam ne zadovoljan nego prezadovoljan mlazom
« Poslednja izmena: Januar 20, 2012, 11:02:36 posle podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #36 poslato: Januar 21, 2012, 09:52:52 pre podne »
ma rekoh ti da je mlaz na svim iole ozbiljnijim masinama zadovoljavajuci.  nemozes bas da seces granit sa njom     ali za ono sto ti treba posluzice.

kolika ti je garancija i koliko si je platio ako nije tajna?  i cemu sluzi ovaj prvi nastavak


Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #37 poslato: Januar 21, 2012, 09:54:35 pre podne »
garancija je 2 god.a cena joj je  u bosch radnjama 25.000 din a ja sam je našo na akciji za neverovatnih 14800din
« Poslednja izmena: Januar 21, 2012, 09:56:42 pre podne od strane ZARKOTEKICA »

Van mreže ZARKOTEKICA

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2302
  • Age: 44
  • Lokacija: NIŠ
  • Karma: +54/-104
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat b5.5
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #38 poslato: Januar 21, 2012, 09:55:56 pre podne »
ma rekoh ti da je mlaz na svim iole ozbiljnijim masinama zadovoljavajuci.  nemozes bas da seces granit sa njom     ali za ono sto ti treba posluzice.

kolika ti je garancija i koliko si je platio ako nije tajna?  i cemu sluzi ovaj prvi nastavak


ovaj nastavak je zglobni u svim smerovima za nepristupačne delove dobar nastavak za pranje ispod auta i ostalih teško pristupačnih delova

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: .koju mašiinu za pranje auta kupiti i dali vodeno ili vazdušno hlađenje
« Odgovor #39 poslato: Januar 21, 2012, 09:58:44 pre podne »
dobra stvarcica. to nisam dobio uz ovu moju karcher, moracu da dokupim to