Autor Tema: Letovanje 2021  (Pročitano 22641 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #60 poslato: Jun 29, 2021, 11:28:19 posle podne »
Za svoje pare covjek ide dje hoce,i dje moze...
Cg nije extra ljetovaliste,al za prosječnog gosta koji ne ocekuje previse,onda je ok. Moze da se razocara,moze da se odusevi,njemu je bitno da je na more.
Mi primorci kazemo:
"Ko ima pare ide na more ,ko nema ide u Sutomore"

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #61 poslato: Jun 30, 2021, 04:34:49 pre podne »
Bugarska isto ima more, pa niko nije otišao dva puta..
Crna Gora je dobra ako se ide na "foru" u svoju kuću, kod prijatelja, preko sindikata.. Po meni davati 60,70e za apartman je totalni promašaj..

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #62 poslato: Jun 30, 2021, 10:56:24 pre podne »
Ова година је изузетак, бркате бабе и жабе. Ја поред Грчке не бих отишао у ЦГ у животу, али џаба када је сад за Грчку потребан PCR (што је за петочлану породицу 5*80€=400€) или вакцина (коју нећемо примити), па нема много избора ако неко иде на море из здравствених разлога ради слане воде и сунца... а и на одмор наравно, мени лично никаква планина не може заменити море, као додатни одмор нпр 10-15 дана море 5-10 дана планина океј, али баш замена тешко (чисто субјективно мишљење, неко ће пре на Коапоник лети него на море а и то је сасвим ОК, лични избор )

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #63 poslato: Jun 30, 2021, 11:06:22 pre podne »
Ne treba PCR za Grcku. Antigenski oko 2000din za starije od 12 god ili vakcina.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #64 poslato: Jun 30, 2021, 12:03:26 posle podne »
Dag, ima i nas koji niti su se vakcinisali niti su imali koronu. Kako da radimo antigenski? Moramo da radimo PCR, mada isti PCR moze u Makedoniji za 30e po osobi da se radi, samo se zakazuje 7 dana unapred. Poreklom sam iz CG, i iskren da vam budem vise volim Grcku, admin je gore poslao i neke slike, nestvarno je dobro, pogotovu Tasos na poslednjoj slici. Ove godine idem u CG zato sto mi je potreban odmor, a opet ne bih da idem sa bebom u stranu zemlju gde nemam nikoga, radim u nasoj aviokompaniji i znam iskustva ljudi sa putovanjem u doba korone. Cg ima odlicne plaze(Grcka jos bolje), konkretno gde ja idem u Przno su Kamenovo, Przno, Kraljeva, Kraljicina, Sv Stefan, Milocer, Morinj... Sve su to odlicne plaze, jeste da treba da se plati lezaljka(osim za Kraljevu i Kraljicinu gde je bila 200e, Aman resort izasao iz posla), ali platis i uzivas, svako ima svoju racunicu u glavi, i zna sta se njemu vise isplati za svoje pare. Ne mozes da ides u Cg a da ocekujes da imas sve i jos da platis 300-400e po osobi. Inace u Gr su od pre 2 godine poceli lezaljke da naplacuju, osim ako nisi u resort-u pa imaju privatnu plazu. Nadam se da ce od sledece godine moci da se ide bez ogranicenja, pa cu moci da idem u Grcku. Naxos i Hydra ostrva su mi sledeca letovanja sigurno, cuo sam dosta toliko pozitivnog..

Na mreži admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20539
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #65 poslato: Jun 30, 2021, 12:21:06 posle podne »
Objasni to za Antigenski ? posto niti smo se vakcinisali niti imali koronu, mislis da u tom slucaju ne moze antigenski?

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #66 poslato: Jun 30, 2021, 12:31:26 posle podne »
Antigenski test se radi ako si imao koronu, prelezao i onda brzi antigenski test pokazuje da li imas antitela. Pristustvo antigena ukazuje da je virus trenutno aktivan u organizmu. U zavisnosti od klinicke slike i simptomatologije, lekar moze dodatno zahtevati PCR test da bi se utvrdio rezultat dobijen analizom SARS-CoV-2 antigena. Nisam se ni ja vakcinisao niti sam imao koronu(da znam), ja sam hteo da radim antigenski test, cisto da proverim da li imam antitela. Ti mozes da platis i uradis, to nije problem, ali ako nemas antitela na antigenskom testu, i hoces da prodjes granicu sa Gr, neces moci. Neka me neko ispravi ako gresim.
« Poslednja izmena: Jun 30, 2021, 12:34:14 posle podne od strane VladPet »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #67 poslato: Jun 30, 2021, 12:44:18 posle podne »
Ljudi jel se vi šalite?
Antigenski test ili brzi se radi uzorkom brisa i dokaz je da li trenutno imate ili nemate covod19,a ne da li ste ga prelezali to je drugi.. Aj malo Izguglaj te..

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #68 poslato: Jun 30, 2021, 12:54:50 posle podne »
Dobro druze, sta skaces odmah, cemu tenzija. Rekao sam da me ispravi neko ako gresim, ogradio sam se da ne bude da delim dezinformacije.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #69 poslato: Jun 30, 2021, 01:25:48 posle podne »
Znaci za Grcku ne treba vise PCR test? To je nesto novo, bas me cudi..
Tebi lično sam odgovorio pre par dana, imaš post dole.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #70 poslato: Jun 30, 2021, 01:26:19 posle podne »
Da nije potreban pcr vise za Grčku od pre par dana, čak će se od 1.jula otvoriti još graničnih prelaza,a Evzoni će raditi 24h.

Na mreži admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20539
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #71 poslato: Jun 30, 2021, 03:34:35 posle podne »
Ljudi jel se vi šalite?
Antigenski test ili brzi se radi uzorkom brisa i dokaz je da li trenutno imate ili nemate covod19,a ne da li ste ga prelezali to je drugi.. Aj malo Izguglaj te..

Tako je, zato sam ga i pitao da objasni.. koliko ja znam PCR je jedno, Antigenski drugo, a test na antitela nesto sasvim trece... on je ocigledno pomesao antigenski i test na antitela.. test na antitela rade i ovi koji su se vakcinisali cisto da vide koliko imaju antitela u organizmu..

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #72 poslato: Jun 30, 2021, 05:15:56 posle podne »
Moguce da sam pomesao ja. Jutros je kum presao granicu, kaze da su ih zaustavili i testirali, za 10min stizu rezultati. Guzve na granici u 6 ujutru nije bilo. Evzoni

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #73 poslato: Jun 30, 2021, 05:31:54 posle podne »
Bas su maleri ja nisam čuo još nikoga da su testirali ko je išao autom, jedino iz busa izvlače nasumično pa testiraju..

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #74 poslato: Jun 30, 2021, 05:41:54 posle podne »
Ja nemam zvanicnu potvrdu da sam prelezao, a nisam primio ni vakcinu. Odradio antigenski, usao redovno u Grcku. :)
2000din

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: Jun 30, 2021, 05:45:38 posle podne od strane dag81 »

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #75 poslato: Jun 30, 2021, 08:12:23 posle podne »
Nisu te testirali i da li si video da su nekoga sa našim tablicama odvojili da testiraju?

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #76 poslato: Jun 30, 2021, 08:17:39 posle podne »
Nisu, nisam video da su nekog izdvojili. Najbrze smo prosli.Grcku granicu. Pogleda test, zena imala zeleni,na PLF baci pogled na fon i gas. Cak ni carine nije bilo kad smo mi prolazili.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #77 poslato: Jun 30, 2021, 09:23:53 posle podne »
@dag81
Steta sto nema neka gumarska fabrika(ili ja ne znam) u Grčkoj pa da sklopis posao uz odmor :)

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #78 poslato: Jul 01, 2021, 02:58:17 posle podne »
I do kog zaključka dođosmo, đe je najbolje okupat se u CG  biggrin ?

Nije da branim CG jer stvarno mi nisu jasni ljudi koji su spremni dio svog odmora provesti u špicu sezone u Sutomore ili sl. al nije ni da je baš tako kako pojedini ovdje iznose neka svoja zapažanja. Slažem se da je većina mjesta neuredna, odvoz smeća ne funkcioniše, plaže i plažni mobilijar preskup. Uostalom ja što se osolim do 1. jula i posle 31. avgusta osolio sam se. Prošla godina je bila izuzetak pa ću iskoristi priliku da sa Vama podjelim par slika sa po meni najljepših plaža u CG gdje znam da skoknem čak i u sred sezone posle posla.

1. perazića do:



Voda većinom čista, rijetko kad nanese prljavštine, u vodi su krši tako da je malo nezgodno izlaziti i ulaziti u vodu ali je plaža sitni kamen i pjesak. Do sad se nije desilo da je gužva tolika da nisam mogao baciti dva peškira i okupati se ko čovjek. Parking se ne plaća ali isti je neuređen i zagarantovano je da ćete oprljati gume

2. Plaža Kostanjca - neposredno posle kružnog gdje se iz Nikšića uključujete na Jadransku magistralu



sitni kamenčići na plaži, u vodi takođe, pogodno za djecu jer je prvih 100-ak metara voda do koljena, na ovom mjestu je voda dosta mrtva pa ima zelenih travki po dnu, što ostavlja utisak da je prljava ali u stvari nije. Parking ja nisam plaćao, kako je sad kad je svima zinula guzica za parama ne znam ali postoji ograđeni parking prkeo puta magistrale.

3. kupanje po sistemu - "gdje god nađeš zgodno mjesto ti peškir baci"



Većina Boke je takva, ovo je konkretno Donji Stoliv.

Osim toga fino kupanje je paradoksno u okolini trajekta Kamenari-Lepetane, male divlje plažice.

Napominjem da su sve slike iz avgusta prošle godine, kada je makar Srba bilo podosta na primorju ali i drugih turista, da ne pomislite da vas ložim nešto.

I opet ponavljam, CG nije za špic sezone. Kupanje ujutro i predveče a dan provesti u nekom debelom ladu sa nekim pivom (ne Nikšićkim) u ruci ili upaliti auto s klimom i spucati na izlet. Sad su nam putevi generalno solidni, masu putnih pravaca je obnovljeno ali i dalje postoje čepovi i gužve.

Cijene smještaja ali i prehrane su bezobrazno skupe, tako da ja lično kad već oću da uplatim smještaj, uplaćujem ga u inostranstvu tako da to sve stoji što je ranije navdeno ali osjećao sam potrebu da nešto napišem i u odbranu CG  biggrin

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1700
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Letovanje 2021
« Odgovor #79 poslato: Jul 01, 2021, 03:03:35 posle podne »
A zasto ne Niksicko?
Pitam samo, mozda nesto znas sto mi ne znamo.
A pogotovu zasto ne Niksicko u Crnoj Gori (jer naravno nije isto kao u Srb)