Autor Tema: Golf 1 Kabriolet  (Pročitano 55446 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Golf 1 Kabriolet
« poslato: Januar 20, 2010, 10:34:19 pre podne »
U junu 2009 sam postao ponosni vlasnik Golfa 1 Kabriolet 88' godiste ! Prodao sam korsu A dodao jos kesa i kupio auto koji sam mnogo zeleo , realno sam mogao da uzmem neki 2000 godiste i da se navozam , ali nije to to.... Neshvataju to ljudi....  Iako cela kuca misli da sam lud sto se bakcem oko toga i sto devojka hoce da me ostavi , jer je znala koliko cu vremena da posvetim autu..... jbg  wub ljubav je to... mislim prema golfu   biggrin .

E pa da pocnem: Motor 1.8 oznaka JH , 70 kw sto bi trebalo da je oko 95 hp. Nekada je bila K glava , ali je ko zna kada skinuta i stavljen karburator , vagenov dvogrli koji sam ja kasnije zamenio.... Nekada je bio bele boje ali je kad je uvezen kod nas 2000-te prefarban u crveno . Sto mi zadaje velike muke jer pola stvari nije vraceno kako treba (neki delovi nedostaju a neki su lose vraceni , a da ne spominjem sto su svi srafovi razliciti) . Neka budala mi je napravila vise posla nego sto sam mislio da cu imati.

Kad je skinuta K glava ostalo je gomilu kablova koji vise na sve strane ... a najveci mi je problem sto ne mogu da nadjem zicu koja ide na davac pritiska ulja koji se nalazi iznad filtera za ulje , tako da mi treperi lampica za ulje i povremeno se pali zujalica u tabli...

Na autu su :

-Motor 1.8 jh 8v karburator
-Karman duboki branici
-Sedista od trojke gti
-hidraulika za podizanje krova  :ph34r: (naknadno ubacena i ne bas sjajno postavljena)
-Muzika , neki budjavi srebrni mp3 , napred 13cm sal , nazad sal elipse 6'' x 9'' ,
    i sal bas 12'' 150 w bez pojacala, sve to povezano drljavim nastavljanim kablovima raznih preseka
-Alu felne 15'' skinute sa nekog seata , i gume 195/50/15 , prednje sasecene i sa vise balona od udaraca




sledi nastavak , sta je uradjeno proteklih meseci ...

trenutno sam sa autom izmedju ljubavi i mrznje  bonk
« Poslednja izmena: Januar 20, 2010, 10:43:38 pre podne od strane pirke12 »
Golf 1 Cabriolet

Van mreže ichbinmilann

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2010, 11:07:05 pre podne »
Fin auto...trebao si staviti malo vece slike, nista se ne vidi ovde..... Neka te lepo sluzi, to je najvaznije.
Ja imam u passatu 1.8 motor, ide k'o lud..jos je tvoj golf laksi..
trenutno sam sa autom izmedju ljubavi i mrznje  bonk

Bolje ti je da volis devojku nego auto,stvar...Iskreno...
  :rolleyes:
Pozdrav

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2010, 11:18:15 pre podne »
Zna ona da je prva ljubav vec 4 godine , nemoze nju stvar da zameni..... imas li plin u pasatu ? i kolika mu je potrosnja?

Bice i vecih slika , ovo je slikano kad je kupljen...
Golf 1 Cabriolet

Van mreže sandokan

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1569
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +23/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 1
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2010, 01:32:37 posle podne »
ne izgleda lose, stavise veoma dobar... nadam se da ti je unutrasnjost i krov u dobrom stanju kao i limarija... i meni se mnogo svidja cabrio i mozda cu i ja jednog dana da pazarim jednog i da ga sredim za svoju dusu

ako ti treba neki savet , mozes uvek da kontaktiras cabria , jer ga poznaje u prste tapsac

Van mreže ichbinmilann

  • VW Početnik
  • Poruke: 97
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2010, 03:20:30 posle podne »
A jesi ti osvestao auto?  lollol
Imam plin, video sam da imas tih problema. Ovako, boca mi je u rezervnom tocku, 40 litara, pa ne moze ni 300km da predje sa tim, to je negde oko 14 litara sigurno trosi.....Znam da benzina trosi oko 9, 10, zavisi gde se vozi. Bolje ide na benzinu, oseti se razlika. A plina uvek treba da trosi 30% vise od benzina, pa to je to.....

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2010, 04:20:55 posle podne »
Ne izgleda lose, male su slike pa se slabo vidi, ali deluje kao kompletan autuc, shmekerski...

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2010, 08:29:45 posle podne »
Pri kupovini sam video da su prednji amorti prolupali , tako da je 10 dana nakon sto sam pazario auto kupljeno:

- Prednji amortizeri (monroe) + navlake
- Solje amortizera
- Opruge prednje
- 2 x tigar hitris 195/50/15 (nije bilo kesa za bolje, nisam bas nesto zadovoljan gumama)
- krajevi spona
- dihtung dekla motora


Kad se zaradilo jos kesa nakon mesec dana su legli :

- Zadnji amortizeri (monroe)
- Opruge zadnje
- Diskovi prednji ventilirajuci ( neki 'meinzer')
- Plocice 'jurid'
- Kociona creva
- Davac pritiska ulja
- Neka racva za vodu koja je bila napuknuta
- Lajsne za krila i vrata (posto nisu bile na autu kad je kupljen, samo neka crna traka) , lajsne su univerzalne ali meni je ok kako se uklopilo

Tu nastaju i prvi problemi , ali smo ih uz malo truda (i novca) resili.
Naime , hteo sam da zamenim samo zadnje opruge posto ih je neko jebavao pa je auto legao i kad neko sedne pozadi , gume su kacile rubove. Ali posto nisam mogao da skinem amortizere bez brusilice i nakon toga disam mogao da izbijem sraf iz istog , trk po nive amorte...  bonk jbg.... Nakon toga se dupe podiglo.

Prilikom zamene diskova , plocica i creva , shvatim da nemam sisicu za ozracivanje na jednim kljestima , pa rekoh i to da sredim .... stona busilica i strpljenje , i problem nalazenja odgovarajuce sisice ...

a evo i malo slika od tih zahvata



Naravno palo je i poliranje i glancanje ....






Golf 1 Cabriolet

Van mreže cabrio

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 542
  • Age: 44
  • Lokacija: Apatin, Subotica
  • Karma: +19/-1
  • Pol: Muškarac
  • CABRIO
    • Tuning Club Apatin
  • Auto: Golf MK1 Cabriolet
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2010, 09:44:12 posle podne »
Dru

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2010, 09:50:47 posle podne »
Lep auto, imas primer kako moze da se sredi, a i na netu ima dosta... samo treba volje, vremena i para :)
Samo napred

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2010, 04:23:50 posle podne »
sinoc udaren branik , i zadnje krilo  boodala boodala boodala psujem1 psujem1. 

Branik od klupu , a krilo od kontejner...... POPIZD....
Golf 1 Cabriolet

Van mreže gzthe

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 868
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4 1.8t
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2010, 05:59:30 posle podne »
 boodala jel te zanelo na snegu a , i mog drugara sinoc, bio sam u kolima zamalo da ode ceo desni kraj nazad u bankinu, sreca pa je visok ivicnjak udario je felnom i samo je naprsla radkapna na tojoti koroli
volim corrado vise nego kevu i caleta

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2010, 10:00:56 posle podne »
proteklih meseci je nabavljeno i kupljeno celo cudo delova i opreme , vise ni sam ne znam sta je bilo pre a sta kasnije ali ajde da krenem od necega.

Kupljena je  - prednja maska bez znaka (od sandokana ,poz za njega mahac)
                - novi kristal farovi , i stavljene osram najt brejker sijalice  
                - kristal stopovi crveno beli (kod shive u zemunu , bila neka akcija , stopovi 50e novi , cena ko u nemackoj, poz i njemu mahac)
                - lifteri za haubu (isto kod shive)


Lifteri su najaca stvar, jbg cesto se otvara hauba lollol posto je mnogo mlad auto

Na stopovima rikverc svetlo svetli kao ludo , nocu se bas lepo vidi kad se parkira....

E da kad sam stavljao stopaljke , imao sam problem sa hidraulikom krova , posto nije mogla da se uglavi desna stopka od iste . Pa je automatski sledilo skidanje hidraulike
i pomeranje nosaca hidraulicne sipke , da bi se dobio prostor za stopku .... Da je genije koji je montirao hidrauliku , odradio to kako treba ne bi morao da se akam . Veci problem mi je napravio taj mehanizam (zbog lose montaze) , posto mi je pocepao krov . Tako da se nadam da sam , kad sam pomerio nosac zbog stopke , resio i dalje cepanje krova...  Tad sam iskoristio priliku , pa skoknuo do boban sajle da mi napravi nova creva za hidrauliku , posto su stara pocela da pustaju ulje po gepeku...

« Poslednja izmena: Februar 03, 2010, 10:57:39 posle podne od strane pirke12 »
Golf 1 Cabriolet

Van mreže cabrio

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 542
  • Age: 44
  • Lokacija: Apatin, Subotica
  • Karma: +19/-1
  • Pol: Muškarac
  • CABRIO
    • Tuning Club Apatin
  • Auto: Golf MK1 Cabriolet
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2010, 10:35:43 posle podne »
Svaka ?ast, lepo ?u?nulo  ;)

Van mreže boxnis

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 680
  • Age: 36
  • Lokacija: Nis, Srbija
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2010, 10:39:08 posle podne »
extra golfic...

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2010, 11:32:43 posle podne »
Kad je auto farban(nisam ja bio vlasnik) , pola delova nije vraceno kako treba .... Tako recimo tepih uopste nije bio od kabrija nego od obicnog keca , pa se videla limarija ... bacio sam se u potragu , i nasao jedan u ne bas divnom stanju , spavale su kokoske na njemu  badmood ...... 3 x u perionici i tepih servisu i nista nisu uradili , tek kad sam uzeo stvari u svoje ruke , i posle mnogo ribanje natapanja , praska , ferija , i usisavanja , dobio sam zadovoljavajuci rezultat .... i naravno bio besan na sve koji uzmu pare i kazu ne moze bolje od ovog , a moze bolje , i to mnogo bolje.....

E tako je skinut stari tepih i  gle cuda ispod lim , bez izolacije ... Tako da sam prvo ispunio neravnine purpenom , pa nakon toga ukrojio azmafon(neko cudo za zvucnu i toplotnu izolaciju), pa sve to u najlon (da ne povlaci vlagu ) , i aparatom za varenje kesa zatvorio kompletno u krug...

     

Tad sam provukao i sortirao sve instalacije ka gepeku (za zvucnike , pojacalo , struju za hidrauliku...)  Bio sam srecan 3 dana kad sam povezao , da ne moze da se spusta i dize krov sve dok se ne ubaci u rikverc  alealeee , bas onako kako je i fabrika uradila....

Razvukao sam i instalaciju za , centralnu (vrata ,gepek) podizace stakala, grejace sedista i automatsko paljenje svetala. E tu je bilo posla , ali kad je za mene nije tesko .
Lemilica , tinol , termo buziri (bez izolirke , mrzim izolirku) , buksne muske zenske, kleme , dzekovi razni , kablovi raznih boja , osiguraci , postolja...  I naravno vezice da se sve to lepo upakuje . Svaki spoj je zalemljen , pa cak i buksne nakon stezanja klestima.

                 


Skakavci ok izgledaju ali nisu bas nekog kvaliteta , gde god da odes ,svi uzmu da se igraju sa njim i naravno da ga na kraju sjebu, pa se otvara dok je u dzepu , ili sablja stoji malo izvucena dok je kljuc sklopljen. Brava na gepeku je zatvorena , stavljen vw znak umesto nje , i sad se gepek otvara na jedno od dugmica na kljucu. Skinute su i one poluge za otkljucavanje i zakljucavanje vrata , zbog klinaca (da ne moze bas svako da ga otkljuca sa komadom zice) , tako da se otkljucava ili na kljuc ili na dugme.

Instalacija za podizace je kompletno prepravljena . Izbacen je treci prekidac , i neki kablovi isecene a neki produzeni , da bi prekidaci mogli da se montiraju na konzolu kod menjaca . Prekidaci nisu original vw ali jbg ... Pored njih su postavljeni i prekidaci za grejace sedista , koji su kupljeni ali cekaju tapaciranje sedista ...

Zamenjeni su i kederi na vratima , spolja i unutra , jedva sam ih upasovao .... spoljni nije original (ko zna za sta je), ali sam zadovoljan kako je cucnuo i kako se ponasa . Original spoljni keder (komplet za sve prozore, 4kom) ne smem ni da pogledam koliko kosta u svabiji , posto nije standardni jer na vratima ima hrom lajsna , koju mi je bilo zao da skidam da bi stavio original crni keder...

To je uradjeno da bi podizaci sto bolje sljakali , ali vozacev i dalje po malo zapinje i posle 3 dana podmazivanja....  E a sa podizacima je bio sex dok nisam nasao polozaj u kojem moze da stoji motor a da ne zapinje prozor za njega , ali i to se resilo ... A ovih dana su stigli i novi (polovni ali ravni ) tapaciri za vrata , posto su moji najebali od vode jer je neki genije skinuo najlon sa njih....

Pre svega toga kupljeni su i zvucnici za vrata  , plejer, elipse ......

Zamenjena je i pozadina na cajgeru , u belu , posto ce enterijer biti beo ......
 
« Poslednja izmena: Februar 04, 2010, 12:13:18 pre podne od strane pirke12 »
Golf 1 Cabriolet

aleexis

  • Gost
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2010, 12:19:35 pre podne »
ajde posali mi na pp ako te ne mrzi ili onjasni ovde sta si to koristio za zvucnu izolaciju...stavio sam sportski lonac,pa nemozes biti unutra  boodala

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2010, 12:24:56 pre podne »
Ubacen je srednji lonac da se utisa zvuk , i navaren neki okrugli prohromski zavrsetak , a stari je skinut (ruzan neki , sa 2 izduva kao , katastrofa , tako je bilo kad sam kupio).
Mislim da su i zadnji da menjam da ga utisam jos, posto je izduvao svu vunu iz zadnjeg pa mnogo zvoni.

Letos sam opizdio od neki ivicnjak i pokrivio lafet (viljusku) , pa sam je zamenio novom , sa novim selenima , pa sam tad stavio nove gumice na balans stanglu, i zamenio manzetne na letvi volana... Letva ima malo lufta , pa bi bilo dobro kad bi nasao neku servo letvu B) .

U istom periodu me krenuo maler pa je malo kasnije crko menjac , tj ostao sam bez pete brzine , pa je odma nakon toga crko i pinjon na sajli brzinomera . Menjac je stigao iz bosne pa smo ga zamenili a pre 20 dana sam uzeo set za reparaciju poluga menjaca , i sad lepo salta (posto je znao da ispada iz 2 i 4-te brzine) .

evo ga taj set

Golf 1 Cabriolet

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2010, 12:29:45 pre podne »
to ti je neki azmafon , imas ga na stovaristima gradjevinskog materijala , ali mislim da retko ko to drzi .... ako dolazis u bg , mozes ga kupiti u vojvode stepe , negde oko broja 270 ... ili ti pre vise elektro i saobracajnog fakulteta... ucinak nije neki spektakularan , ali bolje i to nego pod i tepih bez icega...
Golf 1 Cabriolet

aleexis

  • Gost
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2010, 12:33:34 pre podne »
a onda mi ne vredi...ja sam planirao stavljati bitumenske ploce...cuo sam da extra radi posao...

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 1 Kabriolet
« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2010, 12:36:54 pre podne »
Evo jos malo slika , dok je biolo snega , zao mi je samo sto nisam napravio neku fotku dok su na njemu bili lanci za sneg  driving tapsac

           


a evo i kad se otopio sneg      
Golf 1 Cabriolet