Autor Tema: Passat b6 bluemotion problem sa grejanjem u kabini  (Pročitano 1261 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže golfonja

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Age: 49
  • Karma: +0/-0
    • http://
Passat b6 bluemotion problem sa grejanjem u kabini
« poslato: Januar 02, 2015, 08:53:23 posle podne »
Ljubitelji WV srecna Nova godina svima, puno zdravlja i kilometara u vasim ljubimcima.

E sada da se vratim na problem, krenemo na put iz KGa na Jahorinu, sve super u autu kao i obicno, u jednom trenutku pocne da nesto pucka iz prednjih resetaaka za ventilaciju (zvuci kao da ventilator zakacinje plastiku, i to se desi lada se auto dobro zagreje) Napravimo pauzu na zlatiboru i kada smo krenuli primetim da je hladnije u autu (napolju je bilo oko -20). Malo kasnije primetim i da je temperatura motora na 50stepeni ( skucana kazaljka). U kabini hladno, duva grejanje ali je vazduh mlak. Posle nekog vremena na jednom velikom usponu, temperatura motora ode na 70stepeni i pocne lepo da greje i onda ponovo padne na 50 i ponovo problem sa grejanjem. Da li neko moze sa mi pomogne, posto sam u bosni da li da auto vozim kod nekog lokalnog majstora ili u ovlasceni servis ( danas sam cuo da jedan od ovlascenih servisa gubi licencu zbog ugradnje falsh delova). Pretpostavljam da je problem u termostatu ... ili je moguce da se nesto zeznulo od velikih minusa (tokom noci bilo je i -32). Hvala na savetima.

Van mreže Bojan5

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +25/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 tdi AVF
Odg: Passat b6 bluemotion problem sa grejanjem u kabini
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2015, 09:00:50 posle podne »
promijeni prvo termostat... to barem zna svako, ne moras ici kod ovlascenog da bacas pare..