Autor Tema: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project  (Pročitano 135775 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže s1ck

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk3 Gti
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #60 poslato: April 24, 2014, 10:15:24 pre podne »
na ovaj LOOK definitivno vento front
i ako imas americke branike

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #61 poslato: April 24, 2014, 01:53:10 posle podne »
Da ti branici me ubijaju doslovno,bit je u tome sto prednji branik koji je sad na autu je od venta a onje prakticki isti ko i od g3 USA a zadnji nemam USA a ne mogu ga ni pronaci...naletiti ce vec nesto
Posto oko auta nemam vremena raditi...rijesio sam neke usputne stvari...
Moj sat je na podlozi imao plazma osvjetljenje,posto je to odavno proslost to sam mislio odljepiti i ocistiti podloge no to je bilo nemoguce pa sam kupio jos jedan i od dva slozio jedan

Sastavi moj


Jos prije ugradnje malo ispolirati staklo,umotao ga u foliu i spremio za bolje dane




Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #62 poslato: April 25, 2014, 11:27:29 pre podne »
Ovo je trenutni setup


Morao sam to napraviti da ga mogu micati po garazi,funcionira savrseno,boja sam se da nece kola izdrzati auto
Cijevi od klime su dosle na red ovo je pocetno stanje


Ovu izolaciju sam skinu i bacio u smece jer je sva dotrajala i od topline je izgorena
Ocistio i odmastio cijevi te ih pobrusio sa P 600 i poceo polirati,stanje nakon prvog djira poliranja

Ovu posudu nisam dirao jer cu je lakirati u neku boju posto stoji na muldi pokraj posude od rezervara goriva koja je od plastike i crne je boje mislim da cu i ovu u crno ofarbati da bude jednako

Nemam slika sad ovdje ali jos je nosac centrale ABS-a sto stoji ispod nogu suvozaca je posprican sa wash primerom,pripremljen i polakiran sa crnim MAT lakom,istu stvar sam napravio i sa nosacom akumulatora samo sto mislim da nece ostati u crnoj boji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #63 poslato: April 27, 2014, 10:15:59 posle podne »
Posto je u planu redizajn kompletnog interijera poceo sam skicirati kako bi ako se odlucim za dupli pod,portapak trebao izgledati

Sebi sam slozio u drugom golfu koji mi je za svaki dan dupli pod samo sto nemam namjeru nikad stavljati nikakvu bolesnu muziku unutra vec sam samo napravio dupli pod da se ne vidi rezervno kolo i da pojacalo ne bude vidljivo...
Materijal koji je koristen je podna konstrukcija od smreke(da bude lagano)i bokovi te pod i zastita zadnje klupe od sperploce koja je isto tako ekoloski prihvatljiva i lagana...NIKAD ali apsolutno nikad ne bi stavio MDF koji ljudi vole stavljati i od kojeg se rade kutije za woofere,to je otrovan i kancerogen materijal i niposto se ne zelim trovati dok uzivam u voznji,bar ne vise nego sto je to potrebno.
Slozio sam to da su ostali orginalni plasticni nosaci police i zadnja orginal polica,uz to je napravljeno osvjetljenje na obe strane(koristilo se orginal svjetlo iz mk3) i uticnica za 12V da se moze ukljuciti prenosni  hladnjak kad se ide na put....evo slika


Donji dio ili konstrukcija se moze odvojiti od gornjeg dijela pa je ista polakirana u crni MAT lak a gornji dio ili obloga je pretapecirana sa samoljepljivim tapecirungom koji se koristi kao prva ugradnja u mnoga vozila

Montaza je vrlo jednostavna a sve skupa izgleda jako lijepo i uredno kao u novim modelima vw automobila.
Sa strana su dodatno napravljeni otvori kroz koje se moze ako je potrebno zamjeniti zarulja ili promjeniti cijeli stop.
Nema nikakvog zvrndanja i skripanja jer je sve ucvrsceno i ispod kostrukcije i na svim djelovima koja su kriticna za skripanje je postavljenja kao izolacija od istog tapecirunga tako da se radi savrseno...vec sam jednom vadio sve vani i vratio sve nazad,nista nije osteceno ili da se ne moze ponovno montirati
Jedino sto jos moram nabaviti je rucka za podizanje poda koja se ugradjuje u nove modele golfa tipa u mk7 pa da sve bude ko orginal.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #64 poslato: April 27, 2014, 10:42:29 posle podne »
 :46

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #65 poslato: April 28, 2014, 04:02:56 posle podne »
Hvala...

Oduvijek sam zelio raditi za auto industriju..naravno da su to samo snovi i da je do toga jako tesko doci pogotovo ako nemas nekakvu orginalnu ideju.
Dosta dugo se zelim okusati u necem jako ozbiljnom i toliko pedantnom poslu da me samog strah malo svega toga...imao sam priliku puno puta raditi kompletne redizajne portapaka pa za decke koje vole muziku isto sam slagao kompletne portapake i eto jedan jednostavan primjer sam tu i pokazao kako doci do urednog i lijepog portapaka,naravno polica sam se naradio za jako puno auta nekima sam radio konzole kao u golf mk1 sa saticima pokraj mjenjaca i tako svega tu ima...
Dok sam raskapao veroniku ovaj dio koji je u uzasnom stanju mi je dao povod da krenem

Radi se o nosacu table koji je nekim neobjasnjenim cudom u jako losem stanju(idealna podloga za rezanje i varenje da posluzi kao sanlina za novi nosac) i
odlucio sam da cu se okusati u necem dosta kompliciranom za izradu a rijec je o kompletnoj tabli i bokovima na vratima te podovima,materijali koje cu koristiti za izradu su naravno u najvecem djelu drvo,koza i zelja mi je ubaciti djelove aluminija ali je priblem naci majstore koji to zele raditi...zvuci apstraktno ali nije to nista posebno...svjestan sam da trebam voditi brigu o sigurnosti i naravno o estetici,ova prica oce reci da u potpunosti zaboravljamo da ce interijer imati veze sa mk3...poceo sam raditi nekakve skice ali vidilja su mi uglavnom luksuzni automobili koji vec prakticiraju ugradnju takvih tabli,da ne duljim evo par skica sto i kako...



To su samo neke sture skice jos u biti nisam odlucio sto i kako...ovo je razlog skidanja rucne iz interijera jer je ona visak price
Zapravo me strah iz pocetka price tjera da se okusam u ovome....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #66 poslato: April 28, 2014, 06:01:55 posle podne »
Pricao mi je marko ali rekao da ne govorim nikome :37
To bi bilo bas nesto jedinstveno,samo nikako da zamislim kako to izvesti.... :huh:

Jesi mozda zarmisljao o pokusaju ubacivanja od nekog novijeg audija ili tako nesto...njihov interijer mi je brutalno dobar...
Volkswagen motorsport

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #67 poslato: April 28, 2014, 06:37:20 posle podne »
Da i meni su njihovi interijeri ta vodilja o kojoj govorim...iskreno to bi me dosta kostalo a opet nije stvar koju ne moze bilo tko napraviti samo ako imas volje ovo sto zelim napraviti je unikat i kao takva stvar me interesira...nadam se da nece  biti tresla se brda,rodio se mis...moram jos samo sloziti u glavi kako ce ro izgledati.

Da Marku sam spominjao i nisam htio o tome s nikim pricati, jasno da sam znao da ti znas ali vise ne zelim to skrivati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #68 poslato: April 28, 2014, 10:46:28 posle podne »
Treba imati nesto sto nemoze da se kupi.To je bogastvo  congratulations.Skidam kapu

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #69 poslato: April 29, 2014, 01:12:46 pre podne »
Perfektni radovi, radis da valja! Sa zadovoljstvom cu pratiti temu :) Puno srece u daljem radu i zalaganju! ;)

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #70 poslato: April 29, 2014, 05:40:20 pre podne »
Eto trudim se da napravim nesto sto ce valjati...grijesim i ja ali svejedno pokusavam dati max od sebe da uspijem u svojoj ideji...

Hvala svima,

pokusati cu pa cu znati makar da sam probao i o kakvim problemima treba voditi brigu...ovo je puno puno kompliciranije nego ubaciti nekakav super motor nove generacije...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže jettavp5

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 378
  • Age: 33
  • Lokacija: Prijepolje
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: VW Golf Mk2
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #71 poslato: April 29, 2014, 02:54:20 posle podne »
Ja sam takodje opsednut dizajnom enterijera (mada sam orjentisan na oldtajmere), tako da jako puno cenim tvoju zamisao, moj ti je predlog da nadjes nekog ko dobro, ali bas dobro radi 3D modeliranje, odradis sve po dimenzijama, vidis na koje probleme mozes naici, modelirane metalne detalje mozes odraditi na CNC, a ostale sitnice moze da ti odradi neko ko radi 3D print, sam proces izrade vecih delova ne mora biti tezak, mogao bi da probas da nadjes tvrdo presovan stiropor (u kocki ili u plocama pa ih zalepis) od kojeg bi mogao da oblikujes kalupe, posle fiberglas, i mesto drveta bih koristio pravi carbon (nisam fan carbona al mi nekako vise ide uz ovaj auto), znam da ima neko u hrvatskoj ko to radi, bilo bi posla preko glave, ali rezultat moze biti felnomenalan  thumbup

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #72 poslato: April 29, 2014, 04:46:50 posle podne »
Drago mi je da sam naisao na istomisljenika....vidim da znas sto govoris,da odlucio sam to odraditi sa cnc 3d strojem samo je problem sto je jedini stroj za koji znam u Zagrebu tj.ima ih dva i ti stolari koji ih imaju ne pruzaju nikakve usluge na njima,ista stvar sa aluminiom a to je u da Zadru postoji vrlo jaka firma u kojoj se do nedavno mogao naruciti posao ali to vise ne rade jer imaju neke serijske proizvodnje a i kazu izbacili su te usluge iz programa.
Cnc bi uvelike pomogao i cak sam razmisljao da kupim za sebe stroj ali nije isplativo bar za sada...
Dosao sam do covjeka koji kaze da ga moze izraditi samo se trebamo iskonzultirati sto meni tocno treba i tu su kod tih strojeva jako bitni koliko pomaka po jednoj osi treba raditi sto vise pomaka to skuplji stroj,sto vise pomaka precizniji rad...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #73 poslato: April 29, 2014, 06:54:55 posle podne »
Evo konkretno o ovome je rijec



Malo futurizma




Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže jettavp5

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 378
  • Age: 33
  • Lokacija: Prijepolje
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: VW Golf Mk2
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #74 poslato: April 29, 2014, 08:02:07 posle podne »
Au bas sam sad odgledao video o enterijeru Cadillac Ciel-a, sad mi je jasno zasto si se opredelio za drvo, nasao si vrhunsku inspiraciju  thumbup
Kad bi odradio sve masinski to bi bilo najbolje jer bi garantovalo maksimalnu preciznost i samim tim kvalitet konacnog proizvoda, nadam se da je taj lik zaista raspolozen da radi na projektu, da ima sve potrebno da zavrsi posao i da cete doci do nekakvog dogovora, onda ti ne ostaje nista vise osim da krenes sa dizajniranjem svih detalja i izradom, sta da ti kazem osim srecno!!! :25

Van mreže Cone_tdi

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 320
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +10/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2,Passat5+
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #75 poslato: April 29, 2014, 08:20:08 posle podne »
svaka cast pratio sam te na vw croatia forumu  mahac
Dje ima dima,ima i vatre...:D

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #76 poslato: April 29, 2014, 10:30:35 posle podne »
Jettav5: da fascinirao me taj interijer... Samim time sto sam stolar i sto mi je drvo kao sirovina dostupno sam htio raditi bas s njime a i nekako to bi u cjelini autu dalo moj osobni touch.
Sto se tice izrade stroja...nazalost imam jako puno posla pa nikako uhvatiti vremena da dogovorimo nekakav sastanak...

Cone_tdi: hvala drago mi je cuti da ti se svidjaju radovi,isto tako i ostatku ekipe...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Coxi TD

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1272
  • Age: 31
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +33/-12
  • Pol: Muškarac
  • Oo==w==oO
  • Auto: Golf mk2 TD
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #77 poslato: April 29, 2014, 11:12:36 posle podne »
fino ti ovo radis, samo napred. . . ;-)

Van mreže 084GT

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 775
  • Lokacija: Zadar,Hrvatska
  • Karma: +28/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #78 poslato: Maj 03, 2014, 01:21:21 posle podne »
Coxi TD: hvala

Evo danas malo listam Das Auto. Magazin i u raznim temama osim novog e golfa i novog pola pronadjem ovo

Kao da i urednik zna sto radim...
Konkretno o tom planu:nasao sam covjeka koji radi 3D nacrte pa ce mi to sloziti, problem je to sto u Zadru nitko nema 3D printer pa cu morati slati za Zagreb da se to odradi,najprije sad cekam da ovaj dio bude gotov pa cemo lako printati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže -CARBON-

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1081
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
  • Karma: +36/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: BMW E39 525D, E60 535D
Odg: golf 3 vr6 1992 StaticKorps project
« Odgovor #79 poslato: Maj 03, 2014, 02:07:51 posle podne »
svidja mi se ideja sa enterijerom, samo pazi da ne bude "previse moderan" ako me razumijes  :)

sta mislis da neke diskretne detalje uradis u carbonska vlakna ? npr. pragovi, plastike A, B, C stuba, mozda neki detalj na tabli ?
u svakom slucaju, puno srece zelim  beer