Autor Tema: grejanje u pasatu b5 1.9 tdi  (Pročitano 1242 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIlos992

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 31
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5
grejanje u pasatu b5 1.9 tdi
« poslato: Februar 02, 2014, 12:21:52 posle podne »
imam problem sa grejanjem,kad ukljucim grejanje oseca se malak vazduh nije topao. sta da radim jer sam bio pre nedelju dana na put i bukvalno se smrzo u autu. a temperaturu motora mi cas pokazuje cas ne reko mi je majstor da je u pitanju termodavac i da treba se zameniti. da li je to problem ili postoji jos neki sto nemam grejanje. cold.  svaka pomoc dobro dosla.....  thumbup     hvala unapred.  :25

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: grejanje u pasatu b5 1.9 tdi
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2014, 05:13:20 posle podne »
Prvo zameni termodavac, kako bi znao kolika ti je temperatura motora. Ako i sa ispravnim termodavacem ne postize radnu temperaturu nikako, znaci termostat je zveknuo. Ostao u otvorenom polozaju. I motor ne moze da postigne radnu temperaturu, pa zato ne mozes da imas valjano grejanje.

Ako radna temperatura bude dobra, onda se ili zapusio mali hladnjak ili su se klapne poremetile.

Jel imas digitalnu ili manuelnu klimu?

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže MIlos992

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 31
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5
Odg: grejanje u pasatu b5 1.9 tdi
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2014, 06:08:01 posle podne »
imam digitalnu klimu.... pa zamenicu samo cekam da bude plata ali to mi je tek za 20 dana     :9          pa sam mislio neko resenje da nadjem pre toga... ali moracu da sacekam dok ne zamenim... hvala na odgovoru u svakom slucaju.......   thumbup