Autor Tema: Termostat, hladjenje motora  (Pročitano 5573 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Termostat, hladjenje motora
« poslato: Maj 23, 2006, 12:18:47 posle podne »
Zanima me kako da se poboljsa hladjenje motora u ovim vrucim danima, da li da se skine termostat i da li to ometa nesto osim sto necu imati grijanje, ili da se stavi termostat koji otvara ranije znaci na manjoj temp. i da li oni otvori na hladnjaku ono sto izgleda kao venecianer trebaju da budu otvoreni ili zatvoreni ljeti???  U pitanju je GolfMk3 GTI

[a href=\"http://imageshack.us\" target=\"_blank\"]


Ja mislim da nije u pitanju ni termostat ni termoprekidac, posto se upali ventilator na oko 90 stepeni, ali se motor slabo ohladi i ventilator odradi svoje i ugasi se ali temp. ulkja i dalje raste znaci opadne za 2 stepena pa se opet poveca???

Jos sam zaboravio da kazem da sam ubacio onaj crveni antifriz, a na boci pise g11 znaci da ide plavi, ali sam dosuo litar samo, a prije toga je bio plavi, da li to ima neke veze pa slabo hladi???
« Poslednja izmena: Maj 23, 2006, 01:56:37 posle podne od strane baca »

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2006, 01:56:18 posle podne »
Termostat nemoj da vadis NIKAKO, motor se mnogo vise haba hladan nego zagrejan  

A sto se tice temperature vidi koje tolerancije propisuje vw.

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2006, 02:00:50 posle podne »
A da li moze da bude da je hladnjak zacepio, da li bi se tada palio ventilator?

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2006, 02:08:07 posle podne »
Mozda je zaprljan hladnjak za ulje, da je ovaj za antifriz zaprljan dizao bi ti temp. vode....
a mozda je i davac,onaj na filteru....

Kazem ti vidi kolike su tolerancije  temperature ulja za taj motor pa pokusaj da ustanovis u cemu je problem ako ga bude.
« Poslednja izmena: Maj 23, 2006, 02:09:02 posle podne od strane KOSTA »

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2006, 10:17:24 posle podne »
Taj  bord kompjuter ne mora da znaci da tacno pokazuje,a i on moze da se resetuje.Ja sumnjam da je to zbog plina,probaj kako  se ponasa na benzin.
Ako dize temp i na benzin stavi termostat koji ranije otvara,zatim vidi na kojoj brzini radi ventilator,oni otvori moraju ta stoje otvoreni ljeti zbog cirkulacije vazduha a zimi zatvoreni zbog boljeg grijanja.
Kada i kakvo si ulje sipao u motor?

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2006, 01:01:41 pre podne »
Pa i ja sam tako nesto razmisljao, moguce da je otisao onaj davac za temp, ulja, pa ne pokazuje kako treba! A sto se tice voznje na plin sigurno vise grije nekoliko stepeni to je normalno tako bar kazu majstori!
Ulje sam brate mijenjao skoro, nisam ni 500 km presao, stavio sam neko texaco polusinteticko i filter zamijenio! A kako da provjerim tu brzinu ventilatora, jednom je poceo da se okrece nenormalno brzo i to kad sam ugasio masinu?Znaci nije se cuo kao obicno da lagano susti...
Odavno nisam probao na benzin pa cu da vidim sta ce biti!  poz

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2006, 01:17:23 posle podne »
E ovako nasao sam na netu neke podatke o temperaturi ulja i otvaranju termostata, kaze ovako za moj motor  OIL TEMPERATURE 80 C,  TERMOSTAT OPENING TEMPERATURE 87 TO 102 C, e sad ne razumijem da li je ova temp ulja radna ili normalan ili sta vec, a i ovo za termostat mi nije bas jasno

Van mreže Bojan_GTI

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 835
  • Age: 39
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Karma: +2/-3
    • http://
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2006, 11:14:42 posle podne »
Po tome kad si ga ugasio a poceo da se okrece brzo je normalno i znaci da je ispravan jer on ima dvije ili tri brzine ,kod mene je tri,znaci kad si ugasio auto on je upalio  terecu brzinu da bi bolje i brze ohladio, jer se auto nije kretalo pa nije bilo vazduha da ga hladi i mora da vuce vise vazduha, a u voznji bi radio na drugu brzinu ,a za ovo sto si nasao na netu kaze da je temperatura ulja 80 a da termostat otvara od 80 do 102,to mi nije bas jasno.  
Stavi termostat koji ranije otvara ili na hladnjak dodaj jos jedan ventilator koji ces rucno da palis po potrebi a taj fabricki ga neka neka radi normalno.

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2006, 12:52:53 pre podne »
Sta mislis brate da mu stavim termostat koji otvara na 80, posto mu fabricku ide na 87 C, i plus jos da mu zamijenim one zice na ventilatoru sto si ti rekao i neka ljulja uvijek drugom brzinom, mislim kad se upali ventilator, bolje ce hladit i mislim da nece biti problema, a sto se tice zime i grijanja pa valjda ce ga biti i sa tim novim termostatom koji otvara na 80C!
« Poslednja izmena: Maj 28, 2006, 12:54:50 pre podne od strane baca »

Van mreže baca82

  • VW Početnik
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK3 GTI
Termostat, hladjenje motora
« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2006, 06:43:01 posle podne »
« Poslednja izmena: Februar 06, 2008, 12:57:26 posle podne od strane baca »