Autor Tema: VW Golf Mk1 '82 1.5B German  (Pročitano 4277 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maxter

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« poslato: Jun 14, 2013, 04:52:42 posle podne »
Evo da predstavim i ja svoju masinu....Moj prvenac, kupljen u decembru 2012. Placen 400e U sasvim pristojnom stanju, sa atestiranim plinom i sve 4 nove zimske gume :) od kupovine zamenjen akumulator, odradjen mali servis sa pranjem kartera zamenjen jedan homokineticki zglob (majstorova greska, nije bilo potrebno) i jedan nosac motora. Potrosnjom sam prezadovoljan: 100km=700rsd :) Za studenta bolje ne moze :D

Evo i nekih slicica:
VW Golf MK1 ---> Evergreen :)

Van mreže zuca92

  • VW Početnik
  • Poruke: 190
  • Age: 32
  • Lokacija: Vranje - Novi Sad
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora 1.9 TDI 74 kw
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #1 poslato: Jun 14, 2013, 06:47:14 posle podne »
Ima lepu boju, imas dobru osnovu za rad, zavisi sta hoces da radis na njemu, ne izgleda lose... mogo bi da bude neki rat style  :) , hauba je na dobrom putu  :)
Konji inače rastu na drvetu,pa se to začas nabere koliko treba! Majko moja,pa vi se gađate tim konjima,ko grudvama.  boodala

Van mreže GOLF77

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: K.Mitrovica
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #2 poslato: Jun 14, 2013, 07:15:21 posle podne »
Super je za 400e, bar na oko. Ubijaju me ove cene, uopste mi se ne ulaze u moj kad vidim ovako nesto :-(. Jos malo pa se ni redovno odrzavanje ne isplati, cim rikne nesto, bolje da kupis drugog :-).
Nek te dobro sluzi, presmirglaj, zastiti tu haubu, pa prespricaj sprejem u identicnu boju, posle ispoliraj i gazi.
Ako planiras ulaganja ili neki projekat to je onda skroz druga prica.

Van mreže mk1 Berane

  • VW Početnik
  • Poruke: 56
  • Age: 51
  • Lokacija: Berane, Crna Gora
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk1 1982
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #3 poslato: Jun 14, 2013, 09:41:51 posle podne »
Druže, za te pare ne izgleda loše. Osim  te haube, ostalo je sudeći po fotografijama korektno. Mogao si ubaciti još neku fotografiju enterijera i motornog prostora. U svakom sl. ako planiraš nešto da radiš na njemu, čini se kao dobra osnova.

Van mreže kubura16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 632
  • Age: 33
  • Lokacija: Cacak
  • Karma: +37/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf G60
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #4 poslato: Jun 19, 2013, 01:01:54 posle podne »
I ja sad gledam,ako je u pola uzivo kao na slikama,realno vredi svaki dinar  :)
Neki planovi za sredjivanje ili ostaje fabrika?  beer

Van mreže Martin kš

  • VW Početnik
  • Poruke: 156
  • Age: 45
  • Lokacija: Kruševac
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf1 '81, audi 80 b4
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2013, 07:26:40 posle podne »
Na osnovu slika rekao bi da je golfic u super stanju, jako dobra kupovina i da te dugo sluzi :D

Van mreže pejavw

  • VW Početnik
  • Poruke: 85
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: FIAT MAREA 1.9 JTD
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2013, 10:24:19 pre podne »
Golf je ekstra  thumbup
VW

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5027
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2013, 10:43:46 pre podne »
Sto vec neko rece, odlicna osnova. Bice to extra!

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Maxter

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2013, 10:13:09 posle podne »
Hvala na komentarima...Verovali ili ne sluzi me fantasticno, uzivo je isto tako dobar...sem sto je ta hauba za zamenu definitivno jer ga je izgleda zakacio grad i sva je kriva...na krovu je lak spao i desna vrata su kriva...
Razmisljao sam o farbanju kompletnom, nekim dobrim felnama i ozvucenjem ( zvucnike imam, fali player :)jer mi finansije nedozvoljavaju da ga uradim po svojoj zelji.....Zanimam me koliko bi to moglo da me izadje sa pripremom? dole nije truo sem sto bi sajtne mogao da zamenim.... Ako ne kompletno farbanje onda bar u krug a gore neka folija....

Ubacicu jos slika, ima drveni menjac i tablu sa obrtomerom ^_^

E sad imam nekoliko mehanickih problema...kada motam u levu stranu cuje se neko krljanje...majstor nije gledao vec je rekao da je kineticki, kupio zamenio...i dalje isto...menjac je poceo teze u prvu da ulazi i rekao mi je da je nosac, kupio zamenio ali resio sam samo problem sa menjacem...ono krljanje se i dalje  cuje i ne znam sta je to :/
Ako ima neko sa foruma ko radi keceve i pozaje ih, voleo bih da se nadjem sa njim da ga pogleda jer je retko naleteti na dobrog majstora...a hteo bih da ga dovedem u pristojno stanje...

Pre neki dan sam imao manju nezgodu, udario sam ga od pozadi...pa mi sada fali levo stop svetlo, a kupio bih i prednji branik sa migavcima jer je nikakav....
VW Golf MK1 ---> Evergreen :)

Van mreže GOLF77

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: K.Mitrovica
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #9 poslato: Jun 21, 2013, 08:56:11 pre podne »
Hm,znaci nije bas kao na slikama. Ovako, farbanje sa tim limarijskim radovima, hauba, vrata, zastita odozdo ce te izaci 300-400e, da bude kvalitetno.

Kad ode kineticki zglob, krckanje se cuje kad vozis u krivinu ili u krug, pa je volan smotan, malo ili do kraja, sve jedno, menjao sam to kod mog. Znaci kod tebe je nesto oko letve volana ili nesto drugo na trapu, neko od iskusnijih ce ti reci sta. Mada nisi bas detaljno objasnio, kakav je zvuk i kad se tacno javlja.

Kako vreme prolazi, postavlja se pitanje smisla ulaganja u tako stara kola. Osim ako nisi veliki entuzijasta ili ne sedis na parama, nema bas nekog smisla. Slicna pitanja i mene muce. S druge strane, za utehu je da je sve za njega jeftino, na primer, skoro sam promenio sva cetri amortizera, kostali su 87e.

Pozdrav, nadam se da sam pomogao


Van mreže Maxter

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #10 poslato: Jun 21, 2013, 07:52:31 posle podne »

Golf77: Krckanje se cuje samo kada namotam u levo malo ili pun namotj ista stvar...bas se cuje dosta...zglob zamenjen tako da to nije....nekad i na leru zna da se zacuje kao da je dole nesto otkaceno, a koliko sam gledao nije nista :/

E sad sto se tice ovog ulaganja u stara kola...sa jedne strane si u pravu...ali posto ja niti lezim na parama niti sam preveliki entuzijasta vec jednostavno nemam za bolje...hteo bih ovo cudo da dovedem u pristojno stanje...ne mora celo farbanje, moze da se odradi i kombinacija sa folijom...uglavnom najpre bih uradio mehaniku...ovo ostalo nije toliko hitno...

pozdrav :)
VW Golf MK1 ---> Evergreen :)

Van mreže GOLF77

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: K.Mitrovica
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #11 poslato: Jun 21, 2013, 08:05:25 posle podne »
Neka ti to krckanje pregleda neki dobar majstor, nema tu nista komplikovano, sredice se.
U neku ruku si sam sebi odgovorio, limariju onda sredi parcijalno, da ne pocne da trune na tim mestima, mehaniku dovedi u red, sve sa sto manje ulaganja i vozi.

Van mreže Maxter

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #12 poslato: Avgust 22, 2013, 08:22:44 posle podne »
Ljudi, trazim vec neko vreme haubu za golfica, em sto je bila nikakva, desilo se to da mi se otvorila pri brzini od 90 na sat i sad je kriva skroz :/
Ako neko  od vas prodaje ili zna gde mogu da nabavim bio bih zahvalan da mi posalje u poruci....
Takodje mi je potreban prednji branik i levo stop svetlo-dugacko....
VW Golf MK1 ---> Evergreen :)

Van mreže Maxter

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #13 poslato: Septembar 03, 2013, 03:38:51 posle podne »
Evo ovako golf sada izgleda  :) Pre 3 dana zamenjene svecice kablovi, zadnji lonac, kupio paknove i plocice, narucio diskove pa kad stignu radim kocnice komplet.

Sad jurim prednji branik, zadnje stop svetlo i haubu da kupim i da prestelujem plin jer nema ravnomeran rad na leru i zna da se ugasi dosta cesto...Posle majstora test voznja 140, nisam smeo vise :D Mnogo dobro vuce, 70 konja mu je i vise nego dovoljno, a na benzinu radi jos bolje...


























« Poslednja izmena: Septembar 03, 2013, 03:42:36 posle podne od strane Maxter »
VW Golf MK1 ---> Evergreen :)

Van mreže Maxter

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1
Odg: VW Golf Mk1 '82 1.5B German
« Odgovor #14 poslato: Septembar 13, 2013, 12:04:56 pre podne »
Masina otisla za 500e :) do sledeceg vw-a moze lock  :46
VW Golf MK1 ---> Evergreen :)