Autor Tema: HHO Booster, sistem, generator...  (Pročitano 32647 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže philipsu93

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 225
  • Age: 30
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 TD
HHO Booster, sistem, generator...
« poslato: Oktobar 02, 2011, 08:12:20 posle podne »
Zanimaju me vasa iskustva i misljenja o HHO Booster-ima. Da li se neko susretao sa njima, dali neko ima u svo autu, ideja je veoma primamljiva. Jaskreno verujem u to i nameravam da probam napraviti nesto.

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2011, 08:37:05 posle podne »
cuo sam da je dobra stvar.najvise koristi ako imas ekstra jak alternator.

Van mreže branislav89

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 16Z/9N3
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:03:59 posle podne »
potrosnja smanjena 10 - 30 %. bila je jedna firma na sajmu (licno mislim da je jedina u srbiji koja se time bavi), i cak su pisali o tome u sat+. jedan takav uredjaj je bas bio ugradjen u passata b6 1.9 tdi. ako je verovati tekstu, vlasnik kaze da se smanjila potrosnja za 20%.

ja znam da sa kupovinom drugog auta, planiram i to ugraditi...
"Zivot je ono što prođe dok mi radimo nešto drugo."

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:06:15 posle podne »
Kakve veze alternator ima?
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 37
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:11:28 posle podne »
sto vise struje to vise gasa  beer
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:16:35 posle podne »
Da ali verovatno postoji neki limit koliko % gasa sme da se ubaci ili...?
Mnogo sam Rajkooo

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:22:30 posle podne »
sigurno,ali sve je to daleko iznad snage svakog alternatora, odnosno viska struje sto napravi kad su popaljeni svi potrosaci.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:23:27 posle podne »
a sta je u stvari taj hho za nas neupucene?

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 37
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:28:28 posle podne »
taj postotak gasa i je problem, kada bi mogao da zamjeni cijelu kolicinu benzina koja se ubrizgava, vozao bi se za dž, ali kako za tako nesto trebas oko 10 hho generatora (lupam o kolicini) koji vuku u prosjeku po 20A pojedinacno, zamisli koliko treba da proizvedes toliko struje u sekundi....

sto vise gasa to bolje, e sada, zavisno od lambda sonde, pri vecim kolicinama ubrizgavanja gasa, sonda registruje prebogatu smjesu i smanjuje dotok goriva, sve dok ne shvati da je smjesa ok, a sto je vece kolicina gasa to je vece smanjenje ubrizgavanja goriva..... obrnuto vrijedi za smanjenje kolicine gasa,,,, dakle, sonda mora raditi perfektno, procesor stalno mjenja kolicinu ubrizganog goriva, i na taj nacin ostvaruje smanjenje potrosnje....
takodje vodonik pospjesuje sagorjevanje tako da se emisija stetnih gasova smanjuje jer gorivo izgara 99%,,,,

odlicna stvarka, kazu da se najbolje pokazala na starijim motorima sa karburatorom, a neki momak iz crne gore je uspio na dvojci 1.6B da smanji potrosnju na cijela 3L na 100km,,,,

ja planiram uzeti set sa ebay, ima ih povoljno, i mnogo su efikasniji nego da se mucim i pravim rucno generator
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:30:32 posle podne »
hvala zemo. slabo ti ja s tim stojim skroz...
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2011, 10:05:14 posle podne od strane gedora »

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 37
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:31:02 posle podne »
a sta je u stvari taj hho za nas neupucene?


hemiski proces poznat kao elektroliza vode, u kojem se oslobadja vodonik koji se vodi u usis i pospjesuje sagorjevanje goriva, i na taj nacin efikasno mjenja kolicinu potrosenog goriva, ,,,

nesto kao plin samo sto se stvara iz obicne vode (sa par dodataka, obicno soda bikarbona) i ne trosi se voda previse, a izgorjeva zajedno sa gorivom
www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže branislav89

  • VW Početnik
  • Poruke: 153
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: 16Z/9N3
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:31:15 posle podne »
"Водоник Генератор је уређај у коме се одвија електрохемијска реакција ЕЛЕКТРОЛИЗА ВОДЕ. Ово је одавно познат процес добијања гаса водоника и кисеоника.

Вода је течност која има молекул са ДВА АТОМА ВОДОНИКА и ЈЕДАН АТОМ КИСЕОНИКА.

Водоник је најлакши хемијски елемент и гас без боје, укуса и мириса. Запаљив је у концентрацији од 4 до 94%. Потпуно је безопасан за човека и околину. Потпуно је безопасан за све моторе са унутрашњим сагоревањем.

Водоник има максималну количину енергије, по јединици масе, свих познатих горива. Тако да слободно можемо рећи да је водоник најјаче познато гориво. Већ је почела трка великих светских произвођача аутомобила у производњи возила 100% на водоник. Али таква возила су још веома скупа и некомерцијална. Водоник који корисник точи на пумпи је веома скуп и неисплатив за ширу примену. Оваква возила су додатно компликована због великих боца за резерву водоника који је у њима смештен под високим притиском. За разлику од овог система наш HS-VG је самосталан уређај који користи електричну енергију са алтернатора возила и производи водоник који без складиштења под малим притиском иде директно у усисни систем ваздуха, на мотору возила. Овим системом без притиска и резервоара водоника, обезбеђујемо беспрекорну сигурност у било којим условима на датом возилу.

Водоник, када се упали сагорева 100% и брже од било ког познатог горива. У компресионом простору мотора, својим особинама, помаже сагоревање главног горива тако што повећава укупан учинак искоришћености постојећег горива. Стандардна искоришћеност енергије, бензин или дизел горива, при сагоревању у мотору, у односу на укупну масу потрошеног горива, износи од 60 до 90% у зависности од техничке савремености и укупног броја радних сати датог мотора. Увођењем “HHO” гаса у возило повећавате искоришћеност постојећег дизел и бензин горива и ово даје ефекат преласка дужег пута са истом количином горива."
"Zivot je ono što prođe dok mi radimo nešto drugo."

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2011, 11:19:57 posle podne »
ljudi u to po meni moze da veruje ko nije zavrsio osnovnu skolu i to je to... uzmi taj hho generator.. stavi na jednocilindricni motor koji ce da radi samo na vodonik, sto moze ... i imas perpetumm mobile

@gedora teoretski on uzme struju sa alternatora , razlozi vodu na vodonik i kiseonik s nekom napravom za koju das pare , krkne vodonik u usis da se pomesa, digne mu oktansku vrednost i smanji knock, alternator ima za struju i tako u krug... u praksi dok ne vidim da sipa 2l goriva , da meni da odvozam dok ne ugasi.. sipa opet 2l i ukljuci cudo i predjem 20% vise , moze da prica kolko oce

p.s. da to pravi neko sa srednjom skolom znao bi da taj kiseonik od razlaganja ubaci umesto vazduha i dobije 30% eksplozivniju smesu
lollol

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2011, 11:22:01 posle podne »
pa teoretski ima istine ali kao sto kazes dok ne vidim i ne probam nista od posla

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 02, 2011, 11:31:16 posle podne »
pa svi tupe kako im radi super , sjajno bajno.. a kad se potegne dokazivanje ni reci nigde... ja tvrdim kao neko ko je polupismen za fiziku da je to nemoguce jer krsi prvi zakon termodinamike
lollol

Van mreže philipsu93

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 225
  • Age: 30
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 TD
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 03, 2011, 12:00:42 pre podne »
pa svi tupe kako im radi super , sjajno bajno.. a kad se potegne dokazivanje ni reci nigde... ja tvrdim kao neko ko je polupismen za fiziku da je to nemoguce jer krsi prvi zakon termodinamike

Nisi upravu uopste, vodonik ne sluzi kao gorivo u ovom slucaju, nego samo kao gas koji omogucava bolje sagorevanje goriva, jer dobar deo goriva ne sagori nego izlazi kroz auspuh u vidu dima. Da napravis auto koji radi samo na vodonik, treba ti malo komplikovanija procedura i dosta modifikacija na motoru. Slazem se da ljudi mogu da pricaju svasta, ali koliko vidim na netu, puno njih govori isto. Nista me nekosta da probam.
taj postotak gasa i je problem, kada bi mogao da zamjeni cijelu kolicinu benzina koja se ubrizgava, vozao bi se za dž, ali kako za tako nesto trebas oko 10 hho generatora (lupam o kolicini) koji vuku u prosjeku po 20A pojedinacno, zamisli koliko treba da proizvedes toliko struje u sekundi....

Jedan Australijanac je jos davno napravio auto na vodu, nakon cega je otrovan. On je za izdvajanje vodonika koristio energiju rezonnancije, ne znam na kom principu je to uradio, ali takvom elektrolizom je mogao da stvori dosta ga sa da pogoni auto samo na vodu.

Van mreže zen3dom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 37
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +14/-4
  • Pol: Muškarac
    • Data centri | UPS-ovi | Agregati | Napajanje za data centre
  • Auto: civare
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 03, 2011, 12:02:20 pre podne »
guarana, ako ti tvrdis da je nemoguce, ocigledno si spavao na casovima hemije, jer sa fizikom manje vise nije fora  ;)

bilo je nekoliko reportaza i pokazivalo se i dokazivalo da moze, a opet vlast je cudo, potrazite na yt ima kada mythmasters provaljuju tu teoriju, i dokazu kao laznu, ali i pored toga ljudi voze na "vodu" i uzivaju.....

sam sistem nije nikakva novina, za sve to se zna poodavno, samo se sada malo masovnije pocelo razmisljati o tome, ali jednostavno naftne kompanije ne dozvoljavaju da se to stavi u masovnu proizvodnju....

mislim da sam cak uspio naci nekada na netu informaciju da penzionisani NASA-in inzinjer od 1976 godine vozio na vodonik,,,,

www.2e-consulting.com
Rjesenja za besprekidna napajanja, Data Centri, UPS, Agregati

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 03, 2011, 12:15:38 pre podne »
nije perpetuum mobile jer koristi visak od alternatora koji inace ostaje neiskoriscen.alternatori su blago predimenzionisani, tj daju vise nego sto je potrebno svim potrosacima, a pokrece ih radilica, tj gorivo.ako se taj visak utrosi na elektrolizu, samo se izbegava bespotrebni gubitak, a ne da se ide na maglu kao u legendi perpetuum mobile.vodonik samostalno sagoreva u smesi, dok kiseonik pomaze sagorevanje goriva kao sto npr turbina ubacuje vise vazduha.

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 03, 2011, 12:28:26 pre podne »
Ljudi ja sam to hteo da ugradim i meni je majstor rekao da to unistava motor.Sa jedne strane je logicno jer je velika temperatura kod sagorevanja vodonika,a sa druge i nije jer je to mala kolicina....Sta vi mislite o tome?Ja sam cuo da generator kosta oko 180e jel to tacno?I jel imam ja tu lamda sondu na Sciroccu 2 iz 86. godine 1.8 sa karburatorom?Kolega sa faxa i ja za par dana pocinjemo da pravimo jedan generator cisto da isprobamo,ali ako se odlucim da ga ugradim kupicu ga.....
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2011, 12:44:38 pre podne od strane vladairon »
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže lubarda

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1168
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2 1.6d ; Volvo V90 3.0
Odg: HHO Booster, sistem, generator...
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2011, 12:32:45 pre podne »
majstor ne zna