Autor Tema: Karburatori (opšta diskusija i rešavanje problema)  (Pročitano 123796 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #180 poslato: Mart 01, 2015, 09:05:38 posle podne »
 :huh: pa rekose mi oni momci da su taj dan bili kod tebe na stelovanju.
steta za pola, prodat je za 30eu na otpad.  sav je bio crn ko da su ga rudari koristili..

Van mreže marko6

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B6, Golf1 cabrio
Odg: Karburatori
« Odgovor #181 poslato: Mart 01, 2015, 10:27:48 posle podne »
           

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #182 poslato: Mart 01, 2015, 10:55:57 posle podne »
 majstor1  e jebo si mu mater dobri

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #183 poslato: Mart 02, 2015, 04:57:06 posle podne »
Oped ti govorim da nemam nikakve veze sa time sto se upalio auto. Od mene su najnormalnije otisli kuci. Tamo su sami ili uz neciju pomoc skinuli karburator koji sam ja radio ( rekao sam sta na njemu nevalja ). I postavili drugi karburator, a ovaj vracaju coveku od koga su uzeli ( ovaj ce im dati drugi ispravan ). Pa bi dosli ponovo na podesavanje kod mene.

Kako su postavili drugi karburator neznam, cudno mi je sto nisu upalili motor i pustili da radi. Da se uvere da gorivo nigde ne vlazi ili curi, tek tada se vraca kuciste filtera i auto je spreman za voznju.

Najverovatnije da je na cetvrtastoj membrani brizgaca, gorivo vlazilo. A nemaju iskustva da provere i desilo se sto se desilo.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Karburatori
« Odgovor #184 poslato: Mart 02, 2015, 06:25:03 posle podne »
Da mu se nije desilo spontano sagorevanje zbog tih jonizatora sto koristis kad vrsis fino podesavanje karburatora :)
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #185 poslato: Mart 02, 2015, 06:50:56 posle podne »
Mislim da su sa karburatora koji su spremali da posalju ( menjao sam membranu ekonomajzera ) za zamenu, skinuli kompletan nosac sa novm membranom ekonomajzera. Stavili ( kontra ga okrenuli ) su na stari njihov karburator i vozili auto. Gorivo je onda vlazilo kroz jedan mali kanal- otvor velicine 1,5 - 2 mm., jer nosac sa zaptivnom gumom ( ako su je stavili ) tada nepokriva u potpunosti kanal.

Steta je sto im nisam zamenuo karburator ( ugradio njihov stari ) i prepakovao ga, do ovog sigurno nebi doslo.



 majstor1
« Poslednja izmena: Mart 02, 2015, 06:52:32 posle podne od strane dobri nikola »

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Karburatori
« Odgovor #186 poslato: Mart 02, 2015, 06:57:13 posle podne »
moj dobri gotovo je sad kad je planuo kao petrovdansaka lila

Izgleda da karburatori ipak nisu bezdeni sistemi za gorivo :63
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #187 poslato: Mart 02, 2015, 07:20:18 posle podne »
Dao sam im predlog da njihov stari karburator kompletiram i podesim potrosnju. Steta je sto su sami radili.
« Poslednja izmena: Mart 02, 2015, 07:26:30 posle podne od strane dobri nikola »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #188 poslato: Mart 02, 2015, 10:49:14 posle podne »
dobri auto se zapalio u povratku iz panceva negdje u bermudskom trouglu (borca ovca krnjaca) ali nema veze, svakako mu se trebao raditi patos i pustao je ulje na nekom od semeringa.
jebiga ako ti se na svakih 100 auta zapali po jedno opet je prosjek dobar.  :53

 majstor1

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #189 poslato: Mart 03, 2015, 07:29:28 pre podne »
dobri auto se zapalio u povratku iz panceva negdje u bermudskom trouglu (borca ovca krnjaca) ali nema veze, svakako mu se trebao raditi patos i pustao je ulje na nekom od semeringa.
jebiga ako ti se na svakih 100 auta zapali po jedno opet je prosjek dobar.  :53

 majstor1

Nemoj siriti dezinformaciju i stvarati bezpotrebno losu sliku o meni, kad ja nemam veze sa time sto se desilo. Istina je ( napominjem vec po 100-i put ) da je Marko sa dva drugara bio kod mene. Da im pogledam u kakvom je stanju taj karburator i smanjim potrosnju goriva. Stavio sam novu membranu ekonomajzera i prekontrolisao ostale delove karburatora. Videvsi sta sve treba da se uradi, predlozio sam da to uradimo na njihovom skinutom karburatoru. Kako bi ovaj mogli da vrate i uzmu novac ili neku drugu zamenu.

Njihov skinut karburator je ostao kod mene za svaki slucaj ako bude trebalo da ga spremim. Posle nekoliko dana kod mene dolazi jedan od Markovih drugara da uzme taj karburator, kako bi mogli da ( oni ) ga postave na auto. Onaj bi ( koji je bio na autu ) vratili  u zamenu za drugi koji je navodno 100% ispravan.

 Licno sam se sa Markom cuo telefonom dok je njegov drugar bio kod mene, jer nisam hteo bilo kom da dam stari karburator. Posto sam se sa Markom dogovorio, dao sam drugaru taj karburator i ispratio ga. Drugar je kod mene dosao sa tim polom i karburatorom koji sam ja radio. I najnormalnije otisao za Beograd ( znaci da su se vozili 3 - 4 dana ), sa ciljem da ugrade drugi karburator. Posle par dana kad su izvrsili samostalno zamenu karburatora, Marko me zove i prenosi mi koji im se peh desio. Sve u svemu od prvog dolaska kod mene proslo je sedam do deset dana.

Da li su dobili od coveka karburator ( navodno 100% ispravan, pa ga ugradili ), ili su se vozili sa njihovim starim karburatorom neznam.

Neznam sto se Marko ne oglasi, ovako sirite bespotrebnu laz i nekorektno se tudjoj muci posmevate. Hvala Bogu nikad nisam imao nikakvih slicnih problema, jer stvarno radim pazljivo i kvalitetno. Imali su priliku da se uvere kakav mi je servis, a mozes slobodno gedora doci kod mene i ti.

 Vrata su svakom otvorena uvek!!!!



 majstor1
« Poslednja izmena: Mart 03, 2015, 07:38:44 pre podne od strane dobri nikola »

Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2245
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Karburatori
« Odgovor #190 poslato: Mart 03, 2015, 08:43:12 posle podne »
Aman nije ga on zapalio!!! 

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #191 poslato: Mart 03, 2015, 10:34:15 posle podne »
dobri opusti se, mozda mu je bilo sudjeno da izgori   lakunoc

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #192 poslato: Mart 04, 2015, 02:16:15 posle podne »
E jesi lud ko struja, duzan si mi  :26.

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #193 poslato: Mart 10, 2015, 08:22:34 posle podne »
Dolazi mi musterija sa golfomII 1,3l, sa prevelikom potrosnjom goriva i jako losim radom motora dok se ne zagreje. Kod zaustavljanja auta, motor hoce ponekad da se ugasi.

Skinuo sam jednu svecicu da pogledam sa vlasnikom kakvo je sagorevanje goriva ( ma da sam iz price vlasnika predpostavio sta cu videti ). Crna da crnija nemoze biti ( vlasnik je tek dosao iz Kovina ).

Pogledam membranu ekonomajzera i brizgaca, tvrde i ispucale ( original fabricke ), zamenim ih. Neispravni jednostepeni vakumski aparat sauha, zamenim sa ispravnim i upalim motor. Da se zagreje na radnu temperaturu, kako bih mogao da uradim podesavanje motora ( moto test ).

Paljenje je dva puta bilo vece, dovedem ga na 6 stepeni pri 900 O/min.. Smesa goriva na leru 4,3% CO, spustim je na 2,2% CO. Podignem rad motora na 3000 O/min., smesa za svaku pohvalu 0,5%CO.

Predlozim vlasniku da se provozamo van grada i to u sportskom duhu. Kad smo dosli u servis skinem istu ( trecu ) svecicu, majstore svaka cast pobelela je. Motor mirnije radi i ima bolji odziv na pedalu gasa ( kaze vlasnik )  .



 majstor1

Van mreže markom

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +31/-34
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw scirocco mk2, golf mk1
Odg: Karburatori
« Odgovor #194 poslato: Mart 10, 2015, 08:30:47 posle podne »
Svaka cast dobri predobri nikola  :26 :26 :26 :26 :26 :26

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Karburatori
« Odgovor #195 poslato: Mart 10, 2015, 10:18:25 posle podne »
@dobri jel i tom iz kovina trebao pp aparat?  :53

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #196 poslato: Mart 10, 2015, 10:25:33 posle podne »
Kad mi budes platio pice reci cu ti  :26

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Karburatori
« Odgovor #197 poslato: Mart 10, 2015, 11:25:55 posle podne »
Jebem li ga Dobri,da ja tebe nešto ozbiljno pitam: Imaš li kakav telefon ili fotoaparat,pa da teoriju malo potkrijepiš i slikama kakvim? Recimo velika večina ljudi ovdje na forumu,nema pojma o čemu ti pričaš,šta je "EKONOMAJZER,JEDNOSTEPENI VAKUMSKI APARAT SAUHA,BRIZGAČ,SMJESE RAZNE ITD". Uslikaj par stvari kad radiš,neka ljudi vide,pa objasni ispod slika o čemu je riječ. Lakše je shvatiti,kad imaš bilo kakvu sliku,a ne zamišljati o čemu pričaš.  majstor1
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Karburatori
« Odgovor #198 poslato: Mart 11, 2015, 06:51:45 pre podne »
Aj sad, ja tebe da priupitam. Na koji nacin da postavim te slike? Objasnite mi kad slikam sa mobilnim telefonom i slike prebacim na racunar, sta dalje? Da bi te slike bile postavljene na forumu...

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Karburatori
« Odgovor #199 poslato: Mart 11, 2015, 07:10:30 pre podne »
Jednostavno je,majstore.Odeš na sajt dodaj.rs i tamo se registruješ.Onda te slike prebaciš sa mobilnog na taj sajt tzv. UPLOADING.Kad ih dodaš imaš opciju da ih podeliš na forum tako što kopiraš taj link i preneseš ga na forum.Imaš ikonu IMG,skroz levo u drugom redu.Jednostavno.
Rupa + alu felna = Reparirano rame